PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608592}
7,8 8 728
ocen
7,8 10 1 8728
The Elder Scrolls IV: Oblivion
powrót do forum gry The Elder Scrolls IV: Oblivion

Fajna, ale...

użytkownik usunięty

...lepsza fabuła i klimat były już w Morrowind - a tutaj mamy totalne wymiksowanie klimatów średniowieczno-antyczno-współczesnych i raczej przeciętną fabułę. Co prawda cała ta swoboda mnie po prostu zauroczyła, ale wolę swobodę w głównym, ciekawym wątku fabularnym, czego tutaj raczej nie doświadczę :(

ocenił(a) grę na 8

No bez jaj. A jaki morrowind był rozwlekły i rozczłapany przez pierwsze etapy gry? Idź tu, idź tam, przynieś to, przynieś tamto, pozwiedzaj ruiny. W oblivionie coś się działo. Świat dookoła nie był statyczny, zmieniał się pod wpływem gracza. Ratowanie króla, odbijanie miasta, zamykanie wrót. A co zmieniało się w morrowindzie? Jakich to wielkich i dramatycznych wydarzeń doświadczał bohater? Bo dla mnie morrowind zaczął się naprawdę dopiero od świątyni almeksii (darujcie jesli przekręciłem, ale nie pomnę imienia). Fabuła zaczęła nacierać zbyt późno, gdy mniej wytrwali gracze już dawno sobie morrowinda odpuścili jako nudną grę w której nie bardzo wiadomo co robić.

ocenił(a) grę na 8
mhrocznyszatan

Zamykanie wrót było fajne? Chyba żartujesz! Idz do wieży i podnieś kamyk. Na początku fajne ale po trzecim czy czwartym razie robiłem to z konieczności. W Morrowindzie była ciekawa fabuła i kraina z przeszłością. A w Oblivionie kraina fantasy jakich wiele. Jadynie Gildia Złodziei lepsza od tej z TES 3 i Bractwo lepsze od Morag Tong.

mhrocznyszatan

Wiesz, można na to różnie spojrzeć. W Morku świat jest właśnie niezależny od gracza, a nie nudny. Po prostu nie ma tam tendencji, że czujesz, że dzieje się coś tylko tam, gdzie ty jesteś, a reszta świata jest wtedy martwa. Morrowind nie jest grą łatwą, która prowadzi gracza za rączkę, odmiennie od Obka.

ocenił(a) grę na 8

Dokładnie Morrowind po prostu miał to coś czego Oblivionowi brakuje .

ocenił(a) grę na 5

Oblivion ma tylko cudowną grafikę - Anvil mnie zauroczyło. No i muzyka. Ale fabuła - nic, zero. I o ile dobrze pamiętam, to chyba nie było żadnej nowej książki, w porównaniu do Morrowinda. Ale to może dlatego, że po którymś egzemplarzu "Mniej sprośnej piosenki", człowiek przestaje się przyglądać lekturom, jakie leżą w domach obywateli Cyrodiil :)

użytkownik usunięty
Lyra_Aprilya

Ja właśnie instaluję Morroblivion, czyli przeniesienie Morrowinda do Obliviona. Ponoć wszystko jest przeniesione, questy, npc, przedmioty, potwory, lokacje. Trzeba mieć Oblivion z Shivering Isles, i Morrowind z Bloodmon i Tribunal. Cholernie mnie to ciekawi.

ocenił(a) grę na 5

Brzmi ciekawie. Pewnie się na to natknęłam, tylko waga mnie zniechęciła, albo download był płatny... Daj znać, jakie wrażenia :D

użytkownik usunięty
Lyra_Aprilya

Jestem mile zaskoczony, gdyż na prawdę przenieśli wszystko. Tylko jest jeden minus - mod ma większe wymagania sprzętowe niż zwykły Oblivion. Ba, nawet Skyrim obecnie działa mi płynniej niż ten mod. Pewnie to dlatego że miasta są "otwarte" jak w Morrowindzie, a nie są jako oddzielna lokacja jak w Oblivionie i Skyrimie.

użytkownik usunięty

Szanowny Panie, a czy w modzie owym poruszamy się jedynie w świecie Morrowind i oficjalnych dodatków, czy oprócz tego można normalnie grać w Oblivion i przekraczać granicę między Cyrodiil a Morrowind? Pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty

Na początku tworzymy postać, od razu z klasą i znakiem zodiaku, następnie mamy cztery opcje wyboru - Vvardenfell, lub Cyrodill. Cztery opcje, bo do każdej prowincji mamy wybór czy pojawić się normalnie, czyli wychodząc ze statku/więzienia, bądź na szybko, zapewne bez tych sekwencji.

użytkownik usunięty

A czy po wybraniu np. Vvardenfell i rozpocząwszy rozgrywkę tamże, można przeniknąć później do Cyrodiil?

użytkownik usunięty

Można, ale jedynie przy użyciu specjalnego Transport Moda.

ocenił(a) grę na 8

Że tak spytam przy okazji, czy mod ten przenosi mechanikę świata, stwory, system awansów i broni z obliwiona do morrowinda? Czy też przechadzamy się Vvardenfell takim, jakim był w morrowindzie?

użytkownik usunięty
mhrocznyszatan

To jest Morrowind w silniku Obliviona, nie wiem jak tam z awansami, ale bronie, lokacje, stwory, questy są z Morrowinda.

ocenił(a) grę na 8

No to okej, ale czy na przykład działają czary na latanie, można tworzyć własne zaklęcia, czy poziom potworów jest skalowany

użytkownik usunięty
mhrocznyszatan

Czary na latanie na pewno działają, co do tworzenia to nie wiem, a skalowanie na pewno nie jest takie jak w Oblivionie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones