PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608592}
7,8 8 728
ocen
7,8 10 1 8728
The Elder Scrolls IV: Oblivion
powrót do forum gry The Elder Scrolls IV: Oblivion

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 8

Jak w tytule. Na początek dobre zmiany:
- system machania mieczem,
- grafika,
- robienie twarzy na początku,
- konie,
- dziennik,
- możliwość poddania się,
- włamywanie się.
Minusy:
- gorsze menu,
- klimat (nie umiem ineczej tego określić),
- błyskawiczna podróż (wiem, że jak nie chcę to nie muszę tego używać),
- brak łazików,
- brzydkie miniaturki itemów w ekwipunku,
- usunięcie lewitacji (tylko dla tego do umiejętności brałem Przemianę),
- strzałeczki wskazujące, gdzie trzeba iść,
- wygląd zaklęć Porażenia na cel.

ocenił(a) grę na 8
Alex2422

-skoro jest błyskawiczna podróż to po kiego licha mieliby implementować w grę łaziki? I skąd łaziki miałyby się wziąć w cyrodil skoro one żyją jedynie w morrowindzie?
-lewitację usunęli celowo, bo z nią wszystkie etapy w otchłani straciłyby sens. Jasne, można było zbudować otchłań w inny sposób, w podziemiach np zamiast tworzyć system wież. Ale podejrzewam, że najpierw twórcy stworzyli otchłań, a potem pacnęli się w czoło, żę dzięki lewitacji to pokonanie jej będzie dziecinnie proste. A co jest łatwiejsze, usunięcie jednego czaru czy przebudowanie świata gry i scenariusza? No właśnie.



Co do minusów, to zdecydowanie skalowanie poziomu. Zbyt cukierkowo-disney'owa grafika. Ograniczenie świata - mniejsza liczba zadań, przedmiotów, postaci (za to są one lepiej wykonane. Cóż, nie można mieć wszystkiego). Brak złych wyborów (niestety, bolączka dzisiejszych gier, z chlubnym wyjątkiem wiedźmina) i ich konsekwencji. Powtarzalność otchłani. Zaczarowany ekwipunek "na baterie".

a plusy? Odwołanie do Ynnsmouth :) Świetnie zaprojektowane zadania poboczne (przy niestety mizernym wątku głównym. Dagoth Ur ciągle wymiata). Ciekawy lore. Projekt miast po których aż chce się spacerować (nie to co ledwo trzymające sie kupy i zbudowane jakby na wielki chlewik dla świn w G3). Urokliwe ruiny. Własne mieszkania.

ocenił(a) grę na 8
mhrocznyszatan

Co prawda w Cyrodiil nie ma łazików, ale ludzie mogliby np. podróżowac konnymi karawanami, zamiast walic te kilometry pieszo. Z urokliwych ruin to tylko Aylidzkie, bo forty były strasznie nudne. Chociaż daedryczne kaplice z Morrowinda i tak były lepsze. Również dziennik był lepszy w Morrowindzie, ponieważ był klimatyczny. Natomiast lewitacje usunięto dlatego że miasta są w osobnych interiorach (tak to chyba jest nazwane w edytorze), bo gdyby otchłań była problemem to zrobiliby raczej to zaklęcie trudno dostępne i trudne do rzucenia.

ocenił(a) grę na 8
lukas_filmaniak

swiat obliviona jest podzielony na obszary ktore sa dogrywane plus miasta jako osobne interiory, ale to mozna przestawic, nie pamietam czy w opcjach czy trzeba jakiegos moda. Wtedy mozesz wjechac do miasta nawet koniem.

ocenił(a) grę na 8
mhrocznyszatan

Do tego raczej jest potrzebny mod. I on zapewne przenosi miasta do tego samego interioru w którym jest reszta Cyrodiil.

ocenił(a) grę na 8
lukas_filmaniak

Widzisz więc, że kwestie techniczne nie stanowiły tu problemu, skoro jeden mod to załatwił.

ocenił(a) grę na 8
mhrocznyszatan

Więc skoro kwestie techniczne odpadły to mamy albo lenistwo twórców gry albo zbyt wolne działanie gry na przeciętnym kompie z 2006 roku. Chociaż faktem jest że Oblivion i tak był uratowany przez mody.

Alex2422

Największy minus to zdecydowanie system dialogowy. Koszmar. Największą radochą w grach RPG zawsze stanowiło dla mnie prowadzenie dialogów, tutaj nawet nie mamy wyboru odpowiedzi a jedynie kierunek tematyczny rozmowy, przez co NPC są spychani do roli gadających znaków informacyjnych.

Alex2422

Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do tej części TES'ów , chyba głównie przez grafikę... pamiętam pierwsze wrażenie krótko po premierze było niezłe (wygląd okolic) ale ta ogólna cukierkowość grafiki i MORDY zawsze mnie totalnie odrzucały , każda postać w tej grze wygląda jak rasowy down - chyba nawet bestiariusz cierpi tutaj na jakieś porażenie mózgowe bo i stwory wyglądają jakoś "niezdrowo" :P Wiadomo są mody itd. ale i tak nigdy nie mogłem na serio podejść do tej gierki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones