PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656146}
8,2 3 491
ocen
8,2 10 1 3491
The Elder Scrolls V: Skyrim Dawnguard
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

Dodatek nie jest zły, zwłaszcza biorąc pod uwagę wątek "śnieżny"(nie chciałbym zdradzać fabuły). To zostało bardzo dobrze pociągnięte. Ale wątek z wampirami? Nuda i banał. Nie wiem, jak to jest grać wampirem, bo nie próbowałem jeszcze, ale grając w Straży Świtu jest całkiem nudno.
Najtragiczniejsze są głosy postaci w j. angielskim - takie mamrotanie pod nosem z akcentem amerykańskiego ćpunka. To dotyczy niestety wszystkich głosów, które tam zostały umieszczone. Są niewyraźne i całkowicie bez wyrazu. Główna towarzyszka też nie zachwyca. Coś tam bełkocze pospiesznie i jest bardzo samolubna i nudna. A wygląda jak jakieś groteskowe emo. Nijak się to ma do świetnych głosów z Oblivion. Żadna postać nie ma wyrazistego charakteru(poza jedną w wątku, którego nie chcę zdradzać).

ocenił(a) grę na 7
draugr

taki już jest TES, w nim nie ma prawdziwych postaci tylko jakieś manekiny. Trzeba zaczekać na Wiedźmina 3 - prawdziwą grę.

ocenił(a) grę na 7
Rockman92

To akurat kwestia gustu, ponieważ dla wielu osób TES jest pod wieloma względami znacznie ponad Wiedźminem, mi np absolutnie nie odpowiada typ sterowania w drugiej grze, a fabuła jest mało interesująca. Ale jak mówiłem, to kwestia gustu.

Inną sprawą jest to, że zastanawia mnie jak pomocnik w grze, który ciągle za Tobą łazi, walczy i nosi graty, może być samolubny? Fanty Ci zabiera i nie chce oddać?

Intrygujące jest dla mnie jeszcze to, o kim draugr wspomina, że był wyrazisty, mnie jakoś wątek nie wciągnał, za to stwarza wiele ciekawych możliwości, zwłaszcza w połączeniu z pozostałymi dodatkami. Bloodmoon i Trójca była chyba bardziej wciągające.

Rockman92

W Wiedźminie denerwuje mnie konieczność grania wiedźminem. Skyrim ma tu przewagę gdyż można stworzyć postać jaką się chce, zmienić jej wygląd, rasę i nadać imię.

ocenił(a) grę na 7
SirDrX

W rpgach jest albo tak albo tak czyli albo przypisana postać z określoną osobowością albo tworzenie własnej i nie widzę tutaj po obu stronach wad. Masz rację - W Skyrim można zrobić wygląd, rasę, imię i to tyle. Nic więcej. Nie pokażemy w niej własnego charakteru ze względu na to , że w Skyrim praktycznie nie ma wyborów, nie pokażemy charakteru postaci bo w Skyrim praktycznie nie ma dialogów a postać nie wiadomo czemu nie jest udźwiękowiona. Ale nie będe narzekał bo Skyrim to i tak genialna gra. Nie mówię, że Wiedźmin 2 czy 1 jest lepszy. Absolutnie. Ale to Wiedźmin 3 na pewno pokaże jak gra z otwartym światem może być dopracowana i genialna.

Rockman92

Właśnie tego brakuje. Całe Skyrim jest jakby odessane z charakterów. Nawet postaci zakorzenione głęboko w fabule. Przekładowo Tulius jest tylko oficerem i można z nim pogadać jedynie o wojnie. Ulfric też raczej podchodzi do wszystkiego na zimno, nie targają nim emocje. Towarzysze ? Każdy ma albo i nie konkretne zadanie razem z tobą a poza tym milczy jak grób. Skyrim to świetna inicjatywa. Gra która chciała wskoczyć na głęboką wodę i dać graczowi pełną dowolność ale ostatecznie zostało to ograniczone. Zapewne przez budżet. Cóż mam nadzieję że TES VI będzie lepszy.

ocenił(a) grę na 7
SirDrX

Na pewno będzie lepsze pod tym względem. Tylko trzeba czekać nie wiadomo ile na szóstą część. Oby była lepsza mimika twarzy, postacie zapadające w pamięc (przynajmniej w głównej fabule), żeby było więcej dialogów, mogliby też nagrać głos do naszej postaci (w Dragon Age 3 mimo że tworzymy własną postać to będzie miała głos - 1 z wielu więc da się to zrobić) żeby była jeszcze większa mapa itd. Ale trzeba czekać latami na szóstkę :(

ocenił(a) grę na 6
draugr

U mnie zbyt częste nocne ataki wampirów na Białą Grań i inne miasta spowodowały wymieranie miast ! nie drażniło cię to ?

tomucho77

Dodatek niestety mało ciekawy.Sam wybrałem wampirzą drogę.
Może Dragonborn będzie ciekawszy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones