PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 170
ocen
8,6 10 1 33170
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

gram w ta gre od niedawna, zrobilem kilka misji, mam poziom 9. czy ktos zna jakies dobre poradniki albo czy moze wytlumaczyc jak krok po kroku trzeba robic zeby zdobyc nowe umiejetnosci w magii - bo mam tylko plomienie, jakas moc co oglusza na chwile przeciwnika i leczenie. a widzialem ze mozna przywolywac jakies stwory, kontrolowac umysly itd. czy to trzeba znajdowac jakis magow ktorzy nas naucza zaklec? czy trzeba to jakos kupic lub znalezc? jakies sa sciezki rozwoju umiejetnosci ale nie wiem o co w tym chodzi. czytalem kilka stron na temat magii w tej grze, sa bardzo obszerne, ale nie znalazlem nigdzie jak krok po kroku sie dotego zabrac - i od razu mowie nie gralem nigdy w taka gre gdzie sie wbija levele postaci i manipuluje sie jego zdolnoscimi - wiec jestem zielony. prosze o pomoc, bo gra wydaje sie bardzo ciekawa, a nie chce jej przechodzic siekajac tylko toporem ;)

ocenił(a) grę na 8
kebi17

Konkretnych zaklęć można się nauczyć z książek czarów. Można je kupić u handlarzy bądź znaleźć. Są one dość kosztowne, więc na początek będą musiały starczyć ci te zaklęcia które masz i które znajdziesz w trakcie gry. Jeśli chcesz iść w magię to udaj się do Akademii w Zimowej Twierdzy. Tam będziesz mógł się podszkolić w konkretnych umiejętnościach i zakupić księgi. A umiejętności w Skyrim rozwijasz po prostu korzystając z nich, choć można także za opłatą korzystać z usług nauczycieli, ale tylko 5 razy. Potem będziesz musiał zdobyć nowy poziom, by móc się szkolić ponownie.

ocenił(a) grę na 8
sebogothic

Akademii w Zimowej Twierdzy - jak to bedzie oznaczone na mapie? bo mam wersje angielska...?

ocenił(a) grę na 8
kebi17

mam pytania:

- punkty umiejętności (Perki) - dodalem tylko pierwsze pole z jednej galezi i wyzej nie moge rozwijac umiejetnosci (choc mam perki) - czy trzeba jeszcze cos zrobic? np chcialbym rozwinac Magie Przywołania i nie wiem jak to zrobic

- jak sie rzuca zaklecia obiema rekoma?

- co daje jak pochlaniam dusze smoka?

ocenił(a) grę na 10
kebi17

1) Musisz rozwinąć swoją umiejętność magii przywołania. Perki wymagają odpowiedni poziom danej umiejętności. Mając (przykładowo) magię przywołania na 37 poziomie, nie możesz odblokować perk, który wymaga posiadanie umiejętności na poziomie 50.

Żeby rozwinąć magię przywołania, możesz zapłacić nauczycielom, albo wykorzystywać ją w praktyce (używać zdolności z tej dziedziny).

2) Przytrzymujesz LPM i PPM jednocześnie.

3) Dzięki temu, możesz ulepszać/odblokowywać swoje krzyki.

ocenił(a) grę na 10
kebi17

- powinieneś mieć napisane np. poziom umiejętności np. magii zniszczenia 30, wymagane 50, wtedy nie możesz tego odblokować, tylko wbić 50 poziom. Wbija się tę umiejętność walcząc z kims (ofc), automatycznie się odblokowuje.

- tab -> magia -> klikasz na dany czar dwona przyciskami (nie jednocześnie) -> w czasie walki wciskasz dwa przyciski jednocześnie. Możesz też np. w jednej ręce mieć leczenie, a w drugiej kulę ognia.

- tab -> magia -> krzyki -> masz możliwość odblokowania ich, za 1 duszę smoka masz 1 krzyk. Krzyki zaś odblokowuje się znajdując słowa.

ocenił(a) grę na 8
Rejko

a jak wypadaj inne gry z serii The Elder Scrolls? tez sa tak wciagajace jak ta czesc?

ocenił(a) grę na 8
Rejko

a jak wypadaja inne gry z serii The Elder Scrolls? sa tez tak wciagajace?

ocenił(a) grę na 10
kebi17

W Obliviona grałem, także śmiało mogę powiedzieć, że tak (w szczególności wątek Gildii Złodziei i Mrocznego bractwa, które w Skyrimie zostało przez twórców potraktowane ozięble. Morrowinda tylko sprawdzałem, ale przez fanów uważany za najlepszą grę z serii.

ocenił(a) grę na 9
Iluvatar94

Tworzony jest Morrowind z odświeżoną grafiką i mechaniką (model chyba z Obliviona), jeśli kiedyś wyjdzie może warto będzie sobie odświeżyć :)

ocenił(a) grę na 8
Rejko

czy jak sie pokona Alduina to juz jest koniec glownego watku fabuly?

ocenił(a) grę na 8
kebi17

zabicie nie pokonanie, w zaświatach nie na górze Siwobrodych

ocenił(a) grę na 8
hybrid_stigmata

tak tak, co najpierw walcze z kolesiem podobnym do indianina, a potem w walce ze smokiem pomagaja mi 3 osoby. a sa jeszcze jakies ciekawe watki (misje) bo czuje nie dosyt, a jest duzo takich slabych misji..

ocenił(a) grę na 8
kebi17

dla mnie ciekawe było zbieranie masek smoczych kapłanów, misje dla różnych daedr( fajne itemy), misje dla Towarzyszy radziłbym odpuścic(nuda), fajne też było przyłączenie się do legionu cesarskiego lub buntu gromowładnych(dużo walki) ale najlepsza i tak jest cała lokacja Czarna Przystań (misja o szkarłatnym korzeniu nirnu)

ocenił(a) grę na 10
hybrid_stigmata

Dla mnie jest fajnie zrobić wątek Gildii Złodziei, potem zamiast zanieść to zarąbać ten niekończący się wytrych i otwierać sobie wszystkie zamki. XD

ocenił(a) grę na 8
hybrid_stigmata

- "przyłączenie się do legionu cesarskiego lub buntu gromowładnych(dużo walki) ale najlepsza i tak jest cała lokacja Czarna Przystań (misja o szkarłatnym korzeniu nirnu)" jak znalezc te misje w wersji angielskiej?

- w pewnym momencie wlaczyly sie jakies wampiryczne moce i nie wiem na jakiej zasadzie dzialaja, wyskakuja mi tylko komunikaty ze jak jestem spragniony to mam mniejsza moc, ze zbliza sie swit czy cos takiego, pasek staminy sie nie odnawia. i mam mozliwosc wypic krew jak ktos spi - na jakiej zasadzie to wszytko dziala?

ocenił(a) grę na 8
kebi17

Udaj się do Falkreath. Po rozmowie z Valgą Vinicia dowiesz się, że Falion mieszkający w Morthal bada wampiry. Falion zleci ci odnalezienie czarnego klejnotu duszy, który jest częścią lekarstwa.
Wampiryzm można również wyleczyć aktywując Kapliczkę Talosa w Malkreth lub Białej Grani.


Do czarnej przystani dostaniesz sie z Tower of Mzark w gorach sporo na poludnie od miasta Dawnstar

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones