PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 170
ocen
8,6 10 1 33170
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

o co tutaj chodzi? Mi ten parametr kompletnie zepsuł zabawę z gry. Przez pierwsze 50 godzin było ok - na expercie było ciekawie, na masterze nieco za trudno, choć dało się to ugryźć (mikstury na wszystko + zaklinanie), ale od ok. połowy gry - jednoręczne, kowalstwo i zaklinanie na maksa i nie ma mocnych - nawet na legendarnym wszyscy padają na 2-3 ciosy i nie są w stanie zadać żadnych obrażeń mojemu bohaterowi. Oczywiście zdarzają się bossowie, którzy załatwiają moją postać jednym, dwoma ciosami, ale to raz na ruski rok. Straciłem przez to kompletnie chęć jakiejkolwiek dalszej eksploracji tego pięknego świata, rozwiązywania kolejnych zadań (pieniędzy miałem w cholerę i to bez jednego perka w speech) i nie pomogła nawet konwersja mojej postaci na złodzieja-łucznika. Wie ktoś, w jaki sposób jest skalowany w tej grze poziom trudności, bo imo kompletnie to spaprali. Gdyby gra była nieco trudniejsza w późniejszym okresie gry i gdyby postać dało się rozwinąć dalej w kierunku obranym na początku, byłoby dużo, dużo lepiej.

wojtek_pasiak

Miej na uwadze, że ta gra, to nieskończona baza pod mody i każdy niewygodny aspekt może być zmodyfikowany. Możesz stworzyć sobie poziom trudności jak w Dark Souls. Polecam dodać mody balansujące rozgrywkę i skalowanie poziomu trudności. Mod zwie się Combat Evolved (by CrushBoss) i współgra z modami Duel - Combat Realism, Deadly Combat i Ultimate Combat. Dodałbym jeszcze mod Balanced Magic (obecnie v3.05). Po zainstalowaniu wspomnianych jest zgroza i zgrzytanie zębów. Znajdziesz owe mody na nexusmods. Jeśli potrzebujesz jakiejś pomocy z instalowaniem modów, możesz napisać prywatną wiadomość do mnie. PS. Są i mody dzięki którym można ożenić się z Karliah i nawet z Seraną.

ocenił(a) grę na 7
_wilczur_

Niestety popełniłem ogromny błąd i kupiłem grę na PS3, jeśli kiedyś wrócę do świata Tamriel, do tylko na PC.

ocenił(a) grę na 9
wojtek_pasiak

Racja, w Elder Scrolls (od Morrowinda) najlepiej się gra z modyfikacjami a te są dostępne tylko na PC. Jak wyjdzie szósta część nie popełnij tego samego błędu i kup na pc. Możliwe, że i na konsole będą mody (jak Fallout 4) ale i tak na konsole będą o wiele mniej rozbudowane. A co do Skyrim - Mody robią z tej gry istne arcydzieło. Zatrzymanie się w głuszy, rąbanie drzewo, postawienie namiotu i zapalenie ogniska by trochę się ogrzać w celu uniknięcia przeziębienia - takie klimaty niesamowicie działają na wyobraźnie i doznania z gry a są dostępne tylko poprzez modyfikacje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones