PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623881}

Thief

6,5 3 049
ocen
6,5 10 1 3049
Thief
powrót do forum gry Thief

Rozczarowanie...

ocenił(a) grę na 5

Garret kradnie wszystko co jest cenne,nikogo nie ogłusza,nie zabija i wychodzi będąc przez nikogo nie zauważonym.Do zmienionego głosu po jakimś czasie się przyzwyczaiłem.Dołujące jest jak czegoś nie zbierzesz i możesz powrócić do lokacji.We wcześniejszych częściach tak zamkniętych terenów nie było.Były otwarte mapy i można było wrócić do poprzedniej lokacji.Zamiast fajnego czytania listów i dokumentów jak w "Deadly Shadows" mamy dziennik ,który według mnie zabija klimat.Minusem są też mapy(Nie musisz jej znajdywać,nie jest zapisana odręcznie na papierku) Wzrok orła wk*rwia jak mało co dlatego grałem na ustawianym poziomie trudności bez niego.Na ustawionym normalnym(Master+ustawienia dodatkowe) poziomie trudności robienie większości misji pobocznych nie ma sensu(strzała ze sznurem 600G ,a misja nie dawała nawet 100G)Strzały z linami oczywiście można strzelać tylko wyznaczone belki(ponieważ tylko to jest z drewna). Sejfy z kombinacjami Ala dischonored mi się podobają,guziczki pod ramami obrazów są spoko,potłuczone szkło fajnie utrudnia przechadzanie się.Zmieniony tryb otwierania zamków był dla mnie z początku kłopotliwy.Z czasem zacząłem zwracać uwagę na poruszające się opuszki Garreta ,gdy trafia w dobry punkt(Zacząłem na masterze bez podpowiedzi)Spacerki po mieście mi się najbardziej podobały.Można przemieszczać się między dzielnicami oknami(Press E E E E E E E E) i omijać bramy.Strażnicy powtarzają ciągle te same kwestie i nie przekazują ciekawych informacji jak w starych częściach.Poboczne misje jak wspomniałem wcześniej na dobrze ustawianych trudnościach nie ma sensu i są dziwne (4 razy spotkałem żywą osobę ,a nie same trupy i pustki) .Zlecenia są bardzo fajne i przewyższają poziomem kampanie tzw. rozdziały.Choć są małe to mamy przynajmniej wolność jak misjach ze starego Thief'a.Możemy baraszkować ile chcemy oraz zebrać wszystko co świeci i nie jest na stałe złączone z otoczeniem.Kampanie(rozdziały) są najsłabszym punktem gry.Najbardziej wkurzającą rzeczą jest zakończenie prawie każdego rozdziału.Skradam się ,nikt mnie nie widzi, kończę rozdział puf muszę zostać wykryty (przerywnik filmowy) ,a nie spokojnie opuścić teren misji.TO JEST MISTRZ ZŁODZIEJSKI ! ,a nie amator zostawiający ślady po swojej działalności.Gra czasami zmusza cicho grających do odwracania uwagi(1.Światło nie do rozwalenia2.Jedyne możliwe przejście3. Kilku strażników na drodze). Rozdziały są podzielone na fragmenty dzięki czemu nie możemy wrócić i zebrać wszystko tylko musimy powtarzać cały rozdział.Są znikome nawiązania do starych części ,a jedyna misja kampania która była w miarę to misja w psychiatryku.
Rozczarowałem się wyrzuceniem pogan i młotków oraz nietrzymaniem się świetnych według mnie starych części.Wyszła z tego gra ,która na prostymi na wyższym poziomie trudności(pomijając ustawienia własne) mówi ci gdzie masz iść, co robić co nacisnąć,prowadzi cię za rączkę.

ocenił(a) grę na 5
Welinos

Dokumenty i mapy, to już coś, co niestety musiałem zakatologować jako "drobiazg" w obliczu całokształtu tej zacnej niegdyś gry. Jak już ręce się załamują, to dla zdrowia własnego warto nimi machnąć od czasu do czasu :]

Square Enix powinien, wzorem Ubi, założyć filię do gier "niezależnych", które mają mniejszy budżet/ryzyko, a bardziej celową wizję. W przeciwieństwie do Tomb Raidera, Thief był niszowy jeszcze gdy gry były niszowe. Ja tam bym się nie obraził, gdyby zaoszczędzili na animowaniu takedownów, quick-time'ów i innego ciągania za nogawkę.

ocenił(a) grę na 5
Welinos

Niestety, ale muszę się zgodzić praktycznie we szystkim. Od trójki udało im się poprawić jedynie otwieranie zamków...
Nie wiem też, jak oni to zrobili, ale mapy są jeszcze mniejsze niż w Trójce, ale tam przynajmniej nie było problemów z rozeznaniem się gdzie iść. W czwórce nawet gdy miałem pokazany znacznik, miewałem problemy z trafieniem do celu.
Jeśli chodzi o same misje, to dwie były dobre - psychiatryk i burdel. Całej reszty nawet nie chce mi się komentować - zwyczajnie ich nie pamiętam. Siłą Thief'a były właśnie misje z głównego wątka. Z I i II mogę spokojnie jednym tchem wymienić z 10 świetnych i klimatycznych misji. Nawet w trójce nie było takiej biedy [właściwie to nie lubię tylko misji w której mieliśmy ukraść koronę i tej z bankiem]. No i przedewszystkim - długość gry, czwórkę spokojnie można przejść w jeden dzień [10h?]. Porównując - w poprzednich częściach zdarzało mi się grać jedną misje 2-3h...
Szkoda, mam nadzieję, że wyciągną wnioski i jeśli będą robić kolejną część, to poprawią te kwestię.
Jak dla mnie mogą nawet zrobić gorszą grafikę na rzecz poprawiania reszty....

ocenił(a) grę na 7
Welinos

utknalem po przejsciu 1 misji Blokada, wyskakuje ekran ze statystykami i mam graj ponownie i kontunuluj. jak wcisne kontynuluj gram ta misje jeszcze raz;/ i nie wiem o co chodzi. czy zeby przejsc dalej musze wszystkie rzeczy zebrac? czy jak cos pomine nie przejde do kolejnej misji?

ocenił(a) grę na 5
kebi17

kebi17
Jeśli ustawiłeś sobie swoje własne ustawienia dotyczące rozgrywki(Jak dobrze pamiętam można było ustawić ,że nie da się skończyć misji bez zebrania np 100% łupów,albo poziom trudności ,że trzeba ileś zebrać %) to nie możesz zacząć następnej misji.Jak to nie jest problemem to nie mam pojęcia co to powoduje.

ocenił(a) grę na 7
Welinos

ok dzia sporbuje tak;)

ocenił(a) grę na 7
Welinos

tylko gdzie sie to ustawia? te 100% lupow? bo poziom trudnosci mozna ustawic tylko na poczatku. na 1 misji mi sie tak robilo - potem skasowalem zapis przeszedlem jeszcze raz i sie udalo. a teraz historia sie powtarza przy koncowce 7 rozdzialu -przechodze go wyskakuje ekran ukonczono i ta sama misja laduje sie od poczatku..masakra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones