PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10010332}
6,4 363
oceny
6,4 10 1 363
Trek to Yomi
powrót do forum gry Trek to Yomi

Bardzo dobra produkcja, która przede wszystkim lśni w oprawie audiowizualnej. To był bardzo dobry pomysł, aby zrobić „czarno-białą” grę akcji przedstawioną przede wszystkim z boku i fabułą osadzoną w dawnej Japonii przesiąkniętą tamtejszymi wierzeniami. Do tego mamy jeszcze dubbing japoński i wielu graczy z łatwością mogłoby stwierdzić, że to produkcja z kraju kwitnącej wiśni. Tymczasem Polacy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli graczom produkt bardzo dobry, choć wielu niedojrzałych graczy będzie kręcić nosem na „kolory” oraz niezbyt dynamiczną walkę. Mi podobało się niemal wszystko.
Oprawa jest stylowa, szarości nie zlewają się ze sobą, z łatwością można dojrzeć wejścia i przejścia oraz elementy wystroju domów, ulic czy miejsc w zaświatach. Mijamy wiele monumentalnych budowli i miłych dla oka krajobrazów. Dzięki temu nie jest tak monotonnie gdy kolejny raz walczymy z tymi samymi przeciwnikami (co dla mnie stanowi największy minus gry, ale jest to w pełni zrozumiałe, bo w końcu to nie jest typowo gra fantasy, w której ubijamy kolejnego potwora).

Sama walka jest w porządku, choć ciężko było się z początku przyzwyczaić, gdy na padzie Xbox przycisk A był odpowiedzialny za odwracanie się postaci a nie uderzanie. Zmienić przycisków raczej się nie da, ale tego nawet nie sprawdziłem dokładnie. Walka przeważnie sprowadza się do bloku i kontruderzenia. Na mocniejszych wrogów najlepsza jest broń dystansowa, w którą z czasem jesteśmy wyposażeni – łuk pod tym względem jest idealny, bo zazwyczaj jedna strzała to jeden trup a przy bossach znacznie ułatwiał walkę, razem z bronią palną.

Postępy zapisujemy w kapliczkach, które rozmieszczone są w naprawdę odpowiednich momentach (grałem na normalnym poziomie). Podczas naszej wędrówki warto zaglądać w każdy kąt – poza znajdowaniem broni dystansowej, możemy znaleźć przedmioty podwyższające naszą wytrzymałość oraz zdrowie, a także nowe kombinacje uderzeń oraz artefakty przybliżające historie i wierzenia Japończyków. Nierzadko kamera zmienia ujęcia, ale przechodzi przez nie bardzo płynnie – jest to bardzo dopracowany element, który nie zawsze był idealny w wielu innych grach (głównie przygodówkach).

Historia standardowa – droga odkupienia i zemsty. Robotę robi japoński dubbing, który jak zwykle jest na wysokim poziomie. Nie wyobrażam sobie, by grać w tę grę w innym języku. Oczywiście już czytałem minusy od angielskich graczy, że napisy idą za szybko, co przy polskiej wersji w ogóle się nie zdarzyło, ale wiadomo, że na Zachodzie czy USA czytanie sprawia im trudności.

Oprawa audio - przyzwoita. Gra jest na około 4 godziny plus minus jedna. Zależy głównie od naszego skilla i poziomu eksploracji. Wczytywała się bardzo szybko. Od strony technicznej nie miałem żadnego błędu. Warto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones