PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608109}
8,6 38 060
ocen
8,6 10 1 38060
Wiedźmin 2: Zabójcy królów
powrót do forum gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów

Pierwszą część przeszedłem na wszelkie możliwe sposoby. Od poziomów trudności po wybory między jednym, a drugim obozem. Według mnie najlepsza gra wszech czasów. Grywalność poraża zmysły.

Tymczasem dwójka, to jakieś nieporozumienie! Rozbudowali mało znaczące rzeczy, ulepszyli grafikę i trochę rozbudowali scenariusz gry. Zniszczyli całkowicie grę w kości, nie wspominając już o obijaniu sobie mord nawzajem.

Nie możesz zmienić kamery na taką, jaka Ci się podoba, ale hej! Możesz zmienić sobie fryzurę!

Co to, kur*a jest?! RPG, jakim była jedynka, czy jakieś pieprzone Simsy?

Wybaczcie zbulwersowanie, ale wydałem na tą grę kilka własnoręcznie zarobionych pieniędzy i dosłownie krew mnie zalewa widząc to, co dostałem w zamian. Serdeczny kij w oko wszystkim, którzy pracowali nad tą grą, bo wychodzi na to, że postanowili spier*olić dobry tytuł, całkowicie oddając się kasiorze.

Mało tego - sama walka. Ja Was przepraszam, ale do kogo jest kierowana ta gra? Bo rozumiem, że tylko do tych, którzy na takowych grach zjedli zęby. Bo ja, jako fan widoku z góry (taki, jaki był z wyboru w Wiedźminie 1), zostałem wręcz porażony, bo w zasadzie nie mogłem zrobić dosłownie nic.

Tak, fakt - gra wygląda ładnie, postacie prezentują się wyśmienicie, scenariusz jest mocny, ale to, co zrobili z całą resztą woła o pomstę do nieba.

Straciłem pieniądze, straciłem czas...równie dobrze mógłbym nakręcić na tej grze nowy odcinek z serii "Zagrajmy w crapa..."

9/10 to zdecydowanie za wysoka ocena. Pora ją troszeczkę obniżyć, bo w chwili obecnej jest sugerowana pierwszą częścią wiedźmina.

I tak - może się sugeruję jedynką. Może rzeczywiście tak jest. Ale za to tyle osób pokochało pierwszą część. Za to wszystko, czego w dwójce szukać można niczym igły w stogu siana.

Za to wszystko - serdeczny kij w ucho wszelakim twórcom tego crapa.

A później się dziwią, że ludzie ściągają gry z neta? Skoro twórcy tak robią Nas w ch*ja? Oczywiście. Bo od tej pory niestety będę wolał najpierw zobaczyć jak gra wygląda, a dopiero potem - jeśli mi się spodoba - to wydam na nie swoje pieniądze. W każdym innym wypadku spuszczam ją do otchłani piekieł, gdzie jej miejsce wraz z twórcami.

Przepraszam jeszcze raz za to wypowiedzi, ale to co w chwili obecnej czuję, nie nadaje się w żadnej mierze na publikacje. Po prostu ogromny, ogromny żal i wkurzenie...

gothreck69

No to jesteś jednym z nielicznych którym aż tak bardzo się nie podoba !
Wiedzmin 3 bedzie bardziej podobny do jedynki ;)

ocenił(a) grę na 8
Psyhe

Miejmy takową nadzieję, że trójka będzie podobna do jedynki...

Niestety, ostatnio czytałem artykuł w jaki sposób podchodzi się do robienia gier, pisania książek i kręcenia filmów. Jeśli pierwsza część sprzeda się bardzo dobrze, to następne części nie są już niestety robione, żeby się podobały, ale po to, żeby się sprzedały. No i tak jest. Do tego dochodzi ocena na portalach zupełnie nieadekwatna do rzeczywistego stanu i mamy cały obraz tego, jak robią nas w konia.

A szkoda...był potencjał, a teraz jest pustka i żal...grę Wiedźmin 2 już sprzedałem na allegro, oczywiście ze stratą, ale nie tak dużą, jaką bym miał, gdyby pudełko z grą leżało w szafce.

Tak czy inaczej, pomimo ogromnego minusa dwójki, czekam na kolejną część modląc się, żeby była zupełnie inna niż dwójka i jak najwięcej podczas rozgrywki przypominała jedynkę.

gothreck69

Moim zdaniem sporo przesadzasz !

To jest aktualna ocena gry z metacritic

http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-2-assassins-of-kings

Po prostu dwójka nie jest dla ciebie

Psyhe

P.s wystawiłeś ocene 3 ocena 3 to jest "słaba"

Ta gra nie jest słaba !

Twoja opinia jest tylko twoja i podchodzi pod troling wiec zachowaj sobie ją dla siebie

ocenił(a) grę na 8
Psyhe

Owszem, to jest moje zdanie i do trollingu mu daleko. Ale ja wiem, że na kwejku czytacie takie rzeczy, więc w Waszym mniemaniu nazywać kogoś "trollem" jest na czasie.

Gra jest słaba, zrobiona pod publiczkę. Odgrzewany kotlet dla ludzi, którzy dadzą się nabrać. Ja jednak wolę pozostać przy twórczości Sapkowskiego, a gry takie jak druga część Wieśka pozostawić ludziom mniej wyszukanym intelektualnie...

gothreck69

"a gry takie jak druga część Wieśka pozostawić ludziom mniej wyszukanym intelektualnie..."

I to jest w pewnym sensie trolowanie
Robienie z siebie kogoś lepszego nad innymi
Gadanie że W2 podoba się osobom mniej wyszukanym intelektualnie jest śmieszne

No i jaki kotlet ?
Jak druga część jest zupełnie inna od jedynki pod względem technicznym lata świetlna ją dzielą od pierwszej części !
Wiec jaki kotlet ?

gothreck69

dwójka jest zajebista jedyny minus jest taki że użytkownik jest ograniczony jeżeli chodzi o świat , musi chadzać gdzie gra Ci karze. Ale to sie zmieni w trójce na szczescie bedzie otwraty swiat.

gothreck69

Może jeszcze ma powrócić system walki w jedynki (styl lekki, ciężki i grupowy) ? oby nie - Nie znosiłem go !!
Stanie w miejscu i QTE podczas walki doprowadzały mnie do... może nie do szewskiej pasji ale do mnie irytował.
Walka w wiedźminie 2 jest bardziej dynamiczna, szybsza i trudniejsza (nawet na normalu gra potrafi być frustrująca)

Pozdrawiam i czekam na Trójkę.

ocenił(a) grę na 8
DR16

Czytam niektóre opinie i jednym podoba się system walki a innym nie :P I weź tutaj zrób dobrą grę.
Ja tam osobiście wolałam ten z jedynki, bo ten w dwójce był taki...prosty. Naciskasz klawisz i blok. Naciskasz i znów blok ew. unik.
A mam takie pytanie bo podczas grania miałam problem z jedną misją dotyczącą osądzenia księcia Stennisa. Niby miałam udowodnić jego winę i znalazłam projekt kielicha i jednego z jego ziomków, ale nie miałam czasu na zbadanie całej spawy bo lud domagał się sprawiedliwości. Postanowiłam wsadzić go do więzienia i tyle. Niby Saskia miała go osądzić jak wyzdrowieje...no ale co się stało? Zupełnie nic. Grając później po wykonaniu misji z jakimś kowalem(skleroza) poinformowałam jego asystenta(Thoraka) o tym że mistrz zaginął. Po znalezieniu jego rzeczy asystent mnie zaatakował więc go zabiłam. W mieszkaniu Thoraka znalazłam dokumenty że to on zrobił kielich w którym była trucizna. Nikomu tego dać nie mogę ani nic.
Pod koniec gry mam potem info że Stennis objął tron ojca i tyle.
Jest taka opcja żeby udowodnić jego winę i skazać go UCZCIWIE na śmierć? Czy pozostaje jedynie samosąd podczas zamieszek?

ocenił(a) grę na 10
marza4366

w dwójce prosty? w dwójce chwila nieuwagi i jestes trupem a w dwójce możesz stać koło przeciwnika, machać mieczem i dalej żyjesz no prosze cię.

ocenił(a) grę na 10
xxx444

w jedynce możesz stać

DR16

system walki w jedynce to był dramat. Klikanie lewego przycisku myszy w równych odstępach czasu. Walki nie wymagały żadnej mobilności, planowania, tylko ten bezsensowny lewoklik.

ocenił(a) grę na 10
gothreck69

wiedźmin 3 będzie bardziej podobny do wiedźmina 2 i całe szczęście bo wiedźmin 1 w niektórych momentach to koszmar

ocenił(a) grę na 10
gothreck69

Szanuję twoją wypowiedź, choć się z nią nie zgodzę.
Jakiś czas temu przeszedłem "dwójkę" i zamierzam zrobić to raz jeszcze. Podczas przechodzenia gry zawsze czekałem na scenki, bo miażdżą. :D

ocenił(a) grę na 8
neo256

A ja muszę się przyznać - do zakupionego przed świętami x-boxa dokupiłem między innymi właśnie Wieśka 2. I muszę powiedzieć, że przepaść między wersją na PC i X-pudło jest tak ogromna, że aż niemożliwa.

Oczywiście musiałem przemyśleć jeszcze raz swoją ocenę, bo poprzednia była po prostu oparta jedynie na wersji, a nie na tym jak gra prezentuje się ogólnie.

A ogólnie jest rewelka :) Na pudle gra jest wciągająca, nie jest irytująca jak jej pecetowa odsłona i w ogóle to jak porównywać dzień do nocy.

Także jeśli ktoś grał w wersję na PC i tak jak ja był wielce rozczarowany, to mam dobrą wiadomość - to wina wersji, a nie samej gry :)

ocenił(a) grę na 4
gothreck69

Całkowicie się z tobą zgadzam ale 9/10 to za wysoka ocena, to zasługuje na najwyżej 6/10.
Poza tym X-boxowa wersja lepsza? Może kiedyś kupię ale jak na razie nie zamierzam.

gothreck69

Też straciłem pieniądze na kejranie jest jakiś bug wchodzę na macki klikam lewy przycisk myszy i nie wchodzi dalszą część. Powinny głazy się zwalić na niego. A tu nic się nie dzieje. Więcej już nie kupię zadnej gry z cdr. Chciałem Wieśka 3 i cyber punk kupić ale nie kupie. W akcje też nie zainwestuje. Sprzedałem wszystkie. Moja ocena 1/10

ocenił(a) grę na 9
cimur123

Ale nie masz wejść na kejrana po mackach...

cimur123

Straty wyceniono na 3 złote i 52 grosze.
Tak pi razy drzwi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones