PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799574}
7,1 11
ocen
7,1 10 1 11
Witchfire
powrót do forum gry Witchfire

Bariera wejścia jest ciężka :) na początku można się załamać, ciągle ginęłam, nie widziałam postępu w levelupowaniu itd. Natomiast jeśli da się trochę czasu na wyuczenie technik w jaki sposób przeciwnicy atakują, jak działają bronie przede wszystkim, artefakty i inne gadgety to po prostu gra staję się niesamowicie uzależniająca i wciągająca. Dla mnie perełka :)

Selena_1984

Potwierdzam. To jest najlepszy FPS ze wszystkich, w które grałem w swoim życiu, a gram w gry od 36 lat. Gameplay, gunplay, grafika, dźwięk i regrywalność są na najwyższym poziomie. Mam już przegrane 280 godzin i poziom 304 więc nie są to raczej gołosłowne stwierdzenia. Poza tym gra jest trudna w porównaniu to wielu samograjów jakimi nas raczą deweloperzy od wielu lat., a ja lubię takie gry, które wchodzą mi na ambicję (czasami aż za bardzo wchodzą bo kilkunastu godzinach pogniewałem się na grę i odinstalowałem, lecz po paru dniach mi przeszło). Jedyne czego gra potrzebuje to większej ilości map i jeszcze lepszej optymalizacji (choć tą ostatnio mocno poprawili) Bez kitu, ale mam ochotę ulepszyć swój PC tylko dla tej gry, mimo iż 2 lata temu kupiłem nówkę.
 Jeszcze dodam, że tą grę tworzy zespół ledwie kilkunastoosobowy. SIC!!! Mam nadzieję, że znajdą odpowiednią ilość kasy na ewentualne jego zwiększenie i marketing, by ten tytuł odbił się szerokim echem w światowym giereczkowie. Nie mogę się doczekać pełnej wersji.
Brawo Astronauci!!!
Brawo Astronauci!!!

mikamves

Jeszcze zapomniałem o jednym aspekcie. AI przeciwników. Jest mocno wybijające się ponad obowiązującą normę. Czyli w większości gier przeciwnicy są głupi jak but. Idą pod lufę, nie umieją się kryć, strzelają niecelnie, blokują się itp. Tutaj jest zupełnie inaczej. Wrogowie zachowują się adekwatnie do sytuacji w jakiej się znajdują. Np. gracz znajduje się na strategiczny wzniesieniu, a oni nie mają broni dystansowej, więc czym prędzej się kryją (i to dobrze) i czekają na Ciebie a po nich pójdziesz. Strzelający z dystansu cały czas zmieniają pozycję, strzał i zwijka gdzie indziej. Jeśli Ci braknie staminy, podbiegają do Ciebie jak najszybciej, to samo jak przeładowujesz itp i walą w łeb., itd. Cały czas czuć presję.

Poziom trudności też jest bardzo fajnie zwiększany, bo nie tak prymitywnie jak w zasadzie w każdym innym FPSie czyli masz mniej zdrowia albo zwiększają obrażenia przeciwników czyli zwykła zabawa w cyferki. Tutaj dają nowych przeciwników, wyposażonych w nowe, potężniejsze mechaniki ataków i obrony , szybciej flankują, krócej czekają pomiędzy swoimi atakami specjalnymi, szybciej reagują na to co robisz, są bardziej zawzięci i bezwzględni. Po prosu czuć bardziej że wrogowie są z krwi i kości i "myślą", a nie jest to tylko zwiększenie ilość zabieranych HP, czyli najbardziej leniwy i prostacki sposób. Ostatnia strzelanka w której miałem podobne pozytywne odczucia do AI przeciwników to F.E.A.R. z przed prawie 20 lat. To bardzo źle świadczy o tym jak deweloperzy olewają ten aspekt swych gier.

No i na koniec rozwój broni (tu też nie poszli w tylko prostackie bonusiki i zwiększanie obrażeń) do których dochodzą bardzo fajne mechaniki, które jak zmasterujesz sprawiają wiele frajdy i mają bardzo duży wpływ na to w jak trudnych walkach dasz sobie radę. Mniam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones