PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620802}

Yakuza

Ryū ga Gotoku
7,6 138
ocen
7,6 10 1 138
Yakuza
powrót do forum gry Yakuza

Głównie przez to,że jest wydawana tylko i wyłącznie na PlayStation i często z opóźnieniem wychodzi poza Japonią.

Gra jest niesamowita, chociaż nie można przyrównać do takiej marki jak GTA, ze względu na ograniczoność, to jednak wciąga. Przede wszystkim jest niezwykle klimatyczna. akcja dzieje się tylko w jednym dystrykcie, ale wyszło to na dobre, gdyż twórcom udało się niezwykle odwzorować , tą dosyć ciemną stronę Tokio. Ulice są tłoczne, przemierzają je ludzie róznych klas, bogaci, biedni, uczniowie. Zawsze w danym obszarze można z kimś pogadać, dowiedzieć się czegoś lub przyjąc pobocznego questa. Można też, co jest lwią częścią gry zarobić w mordę, gdyż często jesteśmy zaczepiani przez zbirów róznych klas (co w tym wypadku, zwłaszcza na początku jest dosyć upierdliwe i irytujące). Jest też mnóstwo lokali, do których można wejśc i kupić różne wspomagacze, czasami można też zauważyć drobne róznice w cenach. Do odwiedzenia klubów czy host barów jesteśmy czesto namolnie namwiani przez ludzi na ulicach, normalnie tak jakbyśmy tam byli, zdecydowanie jedna z najlepiej klimatycznych gier w jaką grałem. Całośc dopełnia ciekawa fabuła, gdzie powaga i stopnie trudności misji mieszają się, a przede wszystkim przerywniki filmowe, które są iście filmowe i Bdb jak na rok 2005.

Cóż napewno nie jest to gra dla wszystkich, ale jak ktoś ma dosyć amerykanskich shooterów i pościgów, to polecam :P

damianii

Sądzę że to wina tego że żeby zagrać w kontynuacje trzeba dobrze znać wcześniejsze części. Np. ja popełniłem błąd i kupiłem najpierw Yakuzę 4 choć teraz nadrabiam wcześniejsze części. Może jak wydadzą HD Collection 1 i 2 to może więcej osób skusi się aby poznać tą serię.

farols

Tak, tylko aby poznać historię z I czy II części, trzeba uważnie czytać każdy dialog i oglądać wspomniane cutscenki i to jest też problem bo dzisiejsi obiorcy wolą wcisnąć "skip" i przejść do akcji, a tutaj tak nie ma, ba gra niekiedy nie prowadzi za reke i czytajac w dialogu, że musimy znaleźć Centrum informacji rozrywki gdzieś na Shinfuku st. to jak ktoś na szybko przewinie i nie przeczyta to jest w tyłku, bo nie jest zaznaczone na mapie i nie wie co robić ;p I to jest dobre, ale nie wszyscy to doceniają.

Ja bym za to z chęcią zagrał w te nowe Yakuzy, zwłaszcza w 5 bo jest aż 5 miast, ale nie mam konsoli i 1 i 2 poznałem dzieki emulatorowi ;p ach może PS3 przy zmierzchu zejdzie do 500 to sobie kupie ; p Nie wiem jak jest w tych nowych, ale powinna być tak jak w 2 jakaś retrospekcja wydarzeń w częsci poprzedniej i wprowadzenie do danej gry.

damianii

Opłaca się, gdyż 3 i 4 to majstersztyki szczególnie 4. Minigry są świetne. A klimat Tokio wylewa się z ekranu no i oczywiście historia jak zawsze na wysokim poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones