House of Wax

plakat - Dom woskowych ciał (2005)

pressbook

Informacje o produkcji

To, co zaczyna się jako weekendowy wyjazd sześciorga przyjaciół, przemienia się w zatrważającą walkę o życie w filmie DOM WOSKOWYCH CIAŁ, interesującym remake’u klasycznego horroru z roku 1953. Współczesna wersja została wyprodukowana przez Joela Silvera i Roberta Zemeckisa, pracujących w ramach wytwórni Dark Castle Entertainment.
Podróż na największe międzyuczelniane zawody futbolowe przybiera zły obrót, gdy Carly (ELISHA CUTHBERT), Paige (PARIS HILTON) i ich przyjaciele decydują się przenocować na polu noclegowym, a dopiero rankiem wyruszyć na zawody. Po spotkaniu tajemniczego kierowcy cała szóstka jest nerwowa, Carly ma dodatkowo pełne ręce roboty, próbując nie dopuścić do bójki pomiędzy swoim chłopakiem Wadem (JARED PADALECKI) i kąpanym w gorącej wodzie bratem Nickem (CHAD MICHAEL MURRAY).
Następnego dnia po przebudzeniu przyjaciele stwierdzają, że ktoś unieruchomił ich samochód. Pozbawieni środka komunikacji, przyjmują ofertę mieszkańca Ambrose, który proponuje im podwiezienie do tego jedynego na przestrzeni wielu mil miasteczka. Po przyjeździe na miejsce oglądają największą atrakcję mieściny, Gabinet Figur Woskowych, pełny wspaniałych, niezwykle realistycznych figur woskowych. Jak wkrótce się przekonają, nie bez przyczyny figury wyglądają jak prawdziwe.
Przyjaciele, ścigani przez obłąkanego mordercę, odkrywają mroczne sekrety miasta, muszą stoczyć krwawą walkę, w której stawką są ich życia. Wydostaną się z Ambrose lub już na zawsze staną się eksponatami gabinetu figur woskowych.


* * *Warner Bros. Pictures we współpracy z firmami Village Roadshow Pictures i Dark Castle Entertainment przedstawia film Dom Woskowych Ciał, w którym występują ELISHA CUTHBERT, CHAD MICHAEL MURRAY, BRIAN VAN HOLT, PARIS HILTON, JARED PADALECKI, JON ABRAHAMS i ROBERT RI’CHARD.
Film wyreżyserował JAUME COLLET-SERA, producentami są JOEL SILVER, ROBERT ZEMECKIS i SUSAN LEVIN. Scenariusz CHAD HAYES i CAREY W. HAYES. Producenci wykonawczy HERBERT W. GAINS, STEVE RICHARDS, JOHN KIRBY i BRUCE BERMAN. Współproducent RICHARD MIRISCH. Zdjęcia STEPHEN WINDON; kierownictwo produkcji GRAHAM “GRACE” WALKER; montaż JOEL NEGRON; muzyka JOHN OTTMAN.
Dom Woskowych Ciał na całym świecie dystrybuowany jest przez Warner Bros. Pictures, firmę należącą do koncernu Warner Bros. Entertainment Company, na terenie niektórych państw dystrybucją filmu zajmuje się firma Village Roadshow Pictures.


* * *
www.domwoskowychcial.pl

ODWIEDŹ SŁAWNY GABINET FIGUR WOSKOWYCH TRUDY’EGO
POEZJA WOSKU: KILKA SŁÓW O PRODUKCJI
ŚMIERĆ ZA MŁODU: 411 POSTACI Z WOSKU
OBSADA
FILMOWCY