Human Traffic

(1999)
0 0 FILM 911
Human Traffic (1999)
http://www.filmweb.pl/Human.Traffic/userRecommends
1 godz. 39 min.
ocena społeczności: dobry
7,4/10
26.162 głosy
 • 942. w rankingu światowym
 • 12.250 osób chce zobaczyć ten film

Weekend. 48 godzin z życia pięciorga przyjaciół z walijskiego Cardiff, którzy rekompensują sobie ciężki tydzień pracy zabawą w klubach.

Human Traffic (1999)

48 godzin ostrej jazdy bez trzymanki

autor: Marcin Kamiński

"Human Traffic" to pełnometrażowy debiut młodego walijskiego reżysera Justina Kerrigana. Film opowiada o pięciorgu przyjaciół z miasteczka Cardiff, których życie, w dużym uproszczeniu, sprowadza się do dwóch rzeczy: pracy (której większość z nich nie lubi) oraz weekendowych wizyt w klubach tanecznych, gdzie oddają się szalonej zabawie. Fabuła nie jest zatem skomplikowana. Bohaterowie mają swoje osobiste problemy, ale wszystkie one są raczej dodatkiem do treści niż jej podstawą. Najważniejszą rzeczą w tym filmie jest bowiem dzika, okraszona ... czytaj dalej

obsada

(62) +
 • John Simm John Simm
  Jip
   
 • Lorraine Pilkington Lorraine Pilkington
  Lulu
   
 • Shaun Parkes Shaun Parkes
  Koop
   
 • Nicola Reynolds Nicola Reynolds
  Nina
   
 • Danny Dyer Danny Dyer
  Moff
  Danny Dyer jako Moff
   
 • Carl Cox Carl Cox
  Pablo Hassan
   
 • Howard Marks Howard Marks
  Howard Marks
   
 • Richard Coyle Richard Coyle
  Andy
   
zobacz pełną obsadę

Pełnometrażowy debiut reżysera Justina Kerrigana opowiada o czterdziestu ośmiu weekendowych godzinach z życia piątki przyjaciół z walijskiego Cardiff. Narrator filmu i jego główny bohater, Jip (John Simm) pracuje w sklepie z odzieżą i notorycznie zadręcza się perspektywą impotencji. Lulu (Lorraine Pilkington) na każdym kroku podkreśla swoją niezależność; choć zmienia facetów jak rękawiczki, najlepiej czuje się bez stałego partnera. Koop (Shaun Parkes) pracuje w sklepie płytowym, marzy o karierze dj-a i gdyby nie to, że wciąż oskarża swoją dziewczynę Ninę (Nicola Reynolds) o niewierność, tworzy z nią całkiem udany związek. Jest jeszcze Moff (Danny Dyer) - ich imprezowy kompan, wyraźnie nieprzystosowany do życia. Młodzi przyjaciele żyją tylko dla weekendu. Ciężko pracują przez cały tydzień, lecz gdy przychodzi wymarzony piątek, odsuwają na bok wszystkie swoje problemy i oddają się szalonej zabawie. Justin Kerrigan portretuje brytyjską młodzież, choć tak naprawdę ich weekendowe perypetie niewiele odbiegają od przygód innych dwudziesto- i więcej letnich Europejczyków. Rozmowy przy piwie w pubie, muzyka, beztroska na klubowym parkiecie, dalekie od moralizatorstwa ukazanie przywiązania młodych do używek. A wszystko to przeplatane mniejszymi lub większymi rozterkami, z jakimi borykają się młodzi ludzie na całym świecie.

pozostałe informacje

muzyka:
Robert Mello , Matthew Herbert
zdjęcia:
Dave Bennett
dystrybucja:
TANTRA
studio:
 • Fruit Salad Films
 • Irish Screen
inne tytuły:
(więcej...)
 • Gdy Jip rozmawia z szefem klubu Asylum, prosi go o możliwość skorzystania z telefonu. Chwilę później trzyma już telefon w rękach, jednak w kolejnym ujęciu widzimy z powrotem szefa klubu, a na pierwszym planie rzeczony telefon, który nadal znajduje się na stole i ma odłożoną słuchawkę.
 • W początkowej scenie filmu Koop sprzedaje chłopakowi płytę hiphopową. Kiedy widzimy kupującego hiphopowca po raz ostatni, igła od gramofonu na pierwszym planie znajduje się na powierzchni do odtwarzania płyty. Gdy jednak widzimy Koopa, igła jest już w innym miejscu, choć oba ujęcia przedstawiają ten sam moment.
 • Kiedy Jip jedzie samochodem z pracy do domu, jego prawa noga, którą powinien przytrzymywać pedał gazu, tupie w rytm muzyki, ale mimo tego samochód nie zwalnia.

dyskusja

(202 tematy)
tytułautorpostyostatnio pisał

tytuł piosenki

jaki jest tytuł kawałka, który leci, gdy lulu i jip się całują pierwszy raz? z góry dzięki za info.
4

Jak ktoś lubi dobrą i zawsze nowa muzykę klubową...

to ostatnio odkryłem super stronę z najnowszą muzyką nazywa się www.bumovista.pl strona ma ... czytaj dalej
0
 

Aż się źle robi jak się czyta co wy tu ludzie o tym filmie pierniczycie!!!

Właśnie obejrzałem "HT" po raz drugi, pierwszy raz widziałem ten film w 2000 ... czytaj dalej
10

Potęga

Wystarczy nie ściemniać, nie udawać, nie silić sie na moralne pie.... tylko pokazać kawałek prawdziwego życia i mamy hit. Muzyka to odjazd
0
 
yahael yahael
ocena: 3
8
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o