Pay It Forward

Chłopiec, który w ramach zadania domowego musiał pomóc trzem osobom, uruchamia łańcuszek szczęścia. Niespodziewanie plan wymyka się spod kontroli.

reżyseria:
scenariusz:
 oceń twórców
gatunek:
produkcja:
premiera: 6 kwietnia 2001 (Polska) 12 października 2000 (świat)
boxoffice:$55 707 411

Piramida

autor: Adam Pawłowski

Takiego Las Vegas jeszcze nie widzieliście. Niskie parterowe domki, charakterystyczne dla osiedli niezbyt zamożnych Amerykanów, prowizoryczne schronienia bezdomnych, puste piaszczyste drogi... Gdzieś w oddali znajduje się centrum z neonami, milionami ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 57%
pokaż:
 
Kevin Spacey Kevin Spaceyjako:Eugene Simonet
Kevin Spacey jako Eugene Simonet
Helen Hunt Helen Huntjako:Arlene McKinney
Helen Hunt jako Arlene McKinney
Haley Joel Osment Haley Joel Osmentjako:Trevor McKinney
Haley Joel Osment jako Trevor McKinney
Angie Dickinson Angie Dickinsonjako:Grace
Angie Dickinson jako Grace
Jim Caviezel Jim Caviezeljako:Jerry
Jim Caviezel jako Jerry
Jay Mohr Jay Mohrjako:Chris Chandler
Jay Mohr jako Chris Chandler
Jon Bon Jovi Jon Bon Jovijako:Ricki
Jon Bon Jovi jako Ricki
David Ramsey David Ramseyjako:Sidney
David Ramsey jako Sidney
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Haley Joel Osment jako Trevor McKinney
Haley Joel Osment jako Trevor McKinney
8,8 291 głosów
Kevin Spacey jako Eugene Simonet
Kevin Spacey jako Eugene Simonet
8,5 538 głosów
Helen Hunt jako Arlene McKinney
Helen Hunt jako Arlene McKinney
8,2 205 głosów
Jim Caviezel jako Jerry
Jim Caviezel jako Jerry
8,0 91 głosów

"Łańcuszek szczęścia" jest przedsięwzięciem znanym chyba każdemu. Jedni uważaja to za bzdury, drudzy zaś za świetny sposób pomocy innym. Jedno jast pewne. Jest to świetny przewodni motyw do filmu. Jeżeli do tego zgromadzimy doborowych aktorów i napiszemy niezły scenariusz, będzie to hit murowany. Nie inaczej w tym przypadku. Arlene McKinley (Hunt) jest samotną matką jedenastoletniego Trevora (Osment), która mieszka w Las Vegas. Życie jej nie oszczędzało. Jedynym źródłem utrzymania jest praca na dwóch etatach: w kasynie i w nocnym klubie. Niedość, że prawie nie widzi się z synem, to jeszcze nie może uwolnić się od alkoholizmu. Trevor badzo cierpi z tego powodu. Pewnego dnia w szkole zjawia się nowy nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Eugene Simonet (Spacey) z pozoru jest zupełnym przeciwieńtwem Arlene. Z jednej strony jest on spokojnym, z uporządkowanym życiem obywatelem, który na codzień jest ubrany w elegancki garnitur. Z drugiej zaś strony jest on mężczyzną potrzebującym czułości, której tak bardzo pragnie. Od kiedy został poważnie poparzony, wszyscy się go boją, albo chociażby brzydzą. Jego lekcje są niekonwencjonalne, gdyż stosuje on raczej nauczanie praktyczne, a nie teoretyczne. Jednym z jego zadań domowych jest pytanie: "W jaki sposób zmienić świat na lepsze?". Trevor wpada na świetny pomysł. Wymyśla on projekt "Podaj Dalej", który na celu ma bezinteresowną pomoc innym. Pomaga on trzem osobom, które same nie mogą sobie poradzić, a te trzy kolejnym dziewięciu i.t.d... Niespodziewanie wszystko wymyka się spod kontroli, gdyż projekt "Podaj Dalej" rozprzestrzenia się na cały kraj. "Podaj Dalej" jest świetnym filmem obyczajowym, którego główna atrakcją jest obsada. Kevin Spacey i Helen Hunt są laureatami Oscara, natomiast u Osmenta skończyło się na nominacji. Opócz tych gwiazd, możemy także podziwiać Jona Bon Jovi, który zagrał ojca Trevora. Mimi Leder znana głównie z filmów akcji("Peacemaker", "Dzień zagłady") stworzyła ciepły film, który na pewno spodoba się każdemu.

 • Po pierwsze - ma to być coś, co naprawdę komuś pomoże. Po drugie - coś, czego ktoś nie może zrobić sam. Po trzecie - zrobię coś dla kogoś, kto zrobi coś dla kolejnych trzech osób. "Podaj dalej" opowiada historię młodego chłopca, Trevora (Haley Joel ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 80%

pozostałe informacje

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $33 519 628 w USA
 • $22 187 783 poza USA
budżet:
$40 000 000
dystrybucja:
Warner Bros.
studio:
 • Warner Bros. (
  • przedstawia
  )
 • Bel Air Entertainment (
  • współudział
  )
 • Tapestry Films
inne tytuły:
(więcej...)
 • Kiedy Arlene wypluwa wódkę do zlewu, przez okno prześwieca światło dzienne, pomimo że ma to być noc.
 • Kiedy Pan Simonet przybywa do domu Trevora, chłopiec upuszcza ołówek, który spada koło jego stopy. W następnym ujęciu go nie ma.
 • Ten sam facet wychodzi dwa razy z kasyna, kiedy Eugene umawia się tam z Arlene.

forum (316)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o