Przepowiednia

(2002)

The Mothman Prophecies

0 0 FILM 30481
Przepowiednia (2002)
http://www.filmweb.pl/Przepowiednia/userRecommends
1 godz. 59 min.
ocena społeczności: dobry
6,8/10
13.901 głosów
  • 2741. w rankingu światowym
  • 2.454 osoby chcą zobaczyć ten film

Przed śmiercią żona Johna widzi człowieka-ćmę. Mężczyzna trafia do miasteczka, którego mieszkańców nawiedza ta sama zjawa.

Przepowiednia (2002)

zdjęcia

(31)

Człowiek-ćma - fakt czy fikcja?

autor: Aleksandra Salwa

Umysł ludzki, w przeciwieństwie do maszyny nie jest tworem doskonałym. Ludzie ulegają złudzeniom optycznym, widzą lub słyszą coś, co naprawdę nie istnieje. Czasami są pewni, że coś się już kiedyś wydarzyło ale też czasem są pewni, że coś się dopiero wydarzy. Proroctwo, przepowiednia, objawienie, przeczucie - kiedyś znamiona szamanów, świętych i szaleńców, dziś utraciły status magii. W dobie komputeryzacji, powszechnego racjonalizmu i ucieczki od mistycyzmu, ludzie nie wierzą w prawdziwość tajemniczych przesłań, których nadawcami są Bóg, wszyscy ... czytaj dalej

obsada

(74) +
zobacz pełną obsadę

John Klein (Richard Gere) po tragicznej śmierci żony (Debra Messing) odkrywa jej szkicownik pełen podobizn tej samej skrzydlatej postaci - Człowieka - ćmy. Dwa lata później wracając samochodem do Waszyngtonu gubi drogę i w niewytłumaczalny sposób trafia do miasteczka Point Pleasant. Jego mieszkańcy są świadkami dziwnych zjawisk, które poprzedzają nieszczęśliwe wypadki lub katastrofy na świecie. Ich zeznania odpowiadają rysunkom, jakie pozostawiła w notatniku Mary. Kim jest tajemnicza postać: wytworem wyobraźni czy posłańcem z innego wymiaru?

pozostałe informacje

muzyka:
tomandandy
zdjęcia:
Fred Murphy
na podstawie:
John A. Keel ''Mothman Prophecies'' (powieść)
dystrybucja:
Monolith
studio:
  • Lakeshore Entertainment
inne tytuły:
(więcej...)
  • Podczas sceny rozgrywającej się przed posterunkiem policji można zauważyć cztery te same osoby idące dwa razy w tym samym kierunku.
  • Gdy John Klein jedzie do Chicago znak na drodze informuje go o mieście New Kensington. Tylko, że między miejscem z którego wyjechał (Wirginia Zachodnia) a miejscem docelowym nie ma takiego miasta. New Kensington znajduje się obok Pittsburgha, gdzie kręcono zdjęcia do filmu.
  • Film nakręcono w Bentleyville, Pittsburghu, Eighty Four, Ginger Hill, Kittanning, Shadyside, West Mifflin (Pensylwania, USA) i Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA).

dyskusja

(214 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

5/10

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
breton1 breton1
ocena: 5
0
 

"Ale to juz bylo"!

Thriller z umiarkowanym deszczykiem emocji, to jednak nie thriller, Panie Pellington! Tworca "Przepowiedni" czerpal pelnymi ... czytaj dalej
Qjaf Qjaf
ocena: 6
5

Filmy o takiej tematyce

Niech ktoś będzie taki miły i poda podobne filmy do tego. Z góry dzięki
Pikobello Pikobello
ocena: 8
2

Moim zdaniem ten film jest GENIALNY.

Jeden z najlepszych jakie oglądałem! POLECAM!
wrzod121 wrzod121
ocena: 10
1

Nieważne, horror czy thriller! Film przedstawia ponoc prawdziwe wydarzenie,

nad wyjaśnieniem którego naukowcy głowią się do dzisjaj. Jak dla mnie, to ... czytaj dalej
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true