Siostry

(2005)

In Her Shoes

0 0 FILM 127996
Siostry (2005)
http://www.filmweb.pl/Siostry/userRecommends
2 godz. 10 min.
ocena społeczności: niezły
6,5/10
14.691 głosów
  • 3812. w rankingu światowym
  • 2.746 osób chce zobaczyć ten film

Rose i Maggie są siostrami, ale nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Ich relacja ulega zmianie, gdy odkrywają, że babcia, o której śmierci były przekonane, wciąż żyje. 

Siostry (2005)

zdjęcia

(44)

Rozczłapane kino rodzinne

autor: Aleksandra Salwa

Film Curtisa Hansona to solidna opowieść o dojrzewaniu - rozstawaniu się z toksycznym dzieciństwem i wchodzeniu w prawdziwie dorosły świat. Tym razem bohaterkami nie są nastolatki, a prawie trzydziestoletnie kobiety. Jednak nie spodziewajmy się, że dzięki temu "Siostry" wyróżniają się spośród podobnych opowieści. Konstrukcja filmu przypomina walonki - solidne i porządnie zrobione grzeją, lecz są kompletnie pozbawione uroku takich choćby kozaczków. A skoro już o butach - tytułowe bohaterki Rose i Maggie Feller choć noszą szpilki, przypominają ... czytaj dalej

obsada

(145) +
zobacz pełną obsadę

Maggie jest beztroska, lubi imprezy i flirtowanie; Rose to poważna prawniczka, ukrywająca się przed światem w pięknie urządzonym mieszkaniu. Są siostrami - nic ich nie łączy poza rozmiarem butów i DNA. Gdy między nimi wybucha otwarty konflikt, obie przekonane są, że już nigdy się do siebie nie odezwą - aż nagle odkrywają, że mają wspaniałą babcię, o której myślały, że dawno nie żyje. Z jej pomocą Maggie i Rose uczą się żyć w zgodzie nawzajem i z samymi sobą.

pozostałe informacje

muzyka:
Mark Isham
zdjęcia:
Terry Stacey
na podstawie:
Jennifer Weiner "Siostry" (powieść)
dystrybucja:
Cinepix
inne tytuły:
(więcej...)
  • Film kręcono w Briny Breezes, Deerfield Beach i Delray Beach (Floryda, USA), Los Angeles i Pasadenie (Kalifornia, USA) oraz w Filadelfii (Pensylwania, USA).
  • Zarówno siostra, jak i babcia autorki książki na podstawie której nakręcono film, Jennifer Weiner, pojawiają się w filmie.
  • Kobieta na zdjęciu będąca matką Maggie i Rose to modelka Ivana Milicevic.

dyskusja

(117 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

Pytanie

Ja tez mam pytanie,moze ono tu już było ,ale nie chce mi sie szukać.jak rasy jest ten piesek którego Maggie myła a pózniej ukradła,ktoś wie?
Sol1987 Sol1987
ocena: 7
0
 

pytanie: gdzie oni pojechali..

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Don7196 Don7196
ocena: 7
6

wiersz Maggie

Najbardziej podobała mi się scena ślubu, gdy Maggie czytała wiersz E.E.Cummings'a. Nie chcielibyscie, zeby w dniu waszego ślubu, wasza ... czytaj dalej
11

taki sobie

sam bym nie obejrzał, ale na wieczór z dziewczyną może być
zonk_2 zonk_2
ocena: 5
3
1
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true