Death Wish

plakat - Życzenie śmierci (1974)

ciekawostki

(20)

role

błędy w filmie

 • Pierwszy bandyta, który śledził Kerseya zostaje postrzelony w brzuch, jednak potem gdy na miejsce zbrodni przybywa inspektor Frank Ochoa, zostaje on poinformowany że ów bandzior ma ślad po kuli na klatce piersiowej.

 • Kiedy Paul testuje broń nas strzelnicy w Tucson, chroni słuch zakładając na uszy słuchawki, jednak nie chroni oczu i nie zakłada okularów, które na strzelnicy są wymagane. Tymczasem stojący obok Ames ma założone okulary choć w tym czasie nie oddał ani jednego strzału.

 • Pierwsza ofiara Kerseya została postrzelona w brzuch. Jednak na drugi dzień, śledczy na miejscu zbrodni wspomina o ranie na klatce piersiowej.

 • Zakrwawiona szmatka, którą ze śmieci wyjmuje Ochoa, to nie ta sama, którą do rany przykładał Kersey. Rana po pchnięciu nożem mocno krwawiła, więc materiał był całkowicie nią przesiąknięty, jednak szmatka wyjęta z kubła posiada tylko niewielkie plamki krwi.

 • Kiedy Kersey zostaje okradziony w wagonie metra, ma ze sobą dużą, brązową torbę na zakupy. W następnej scenie, kiedy opuszcza wagon, siatki już nie ma. Ta sama torba na zakupy jest później widoczna na komisariacie.

 • Po zabiciu przez Paula Kerseya trzech bandziorów w alejce, Frank Ochoa przesłuchuje ofiarę napadu, której kapelusz znika i pojawia się pomiędzy ujęciami.

 • Na początku filmu, pani Kersey wraz z synową wychodzą ze sklepu, po czym mijają przechodzących przez chodnik dwóch chłopaków niosących kanapę. W następnym ujęciu widać, że kobiety odeszły już kawałek drogi, ale chłopaki wciąż przechodzą przez chodnik trzymając kanapę.

 • Asystentowi inspektora kazano czekać przed mieszkaniem Kerseya na ulicy Riverside Drive przed drzwiami z numerem 33. Kiedy inspektor wraca, asystent stoi przed drzwiami z numerem 322.

 • Podczas pogrzebu widzimy jak Sam i Ives ze współmałżonkami stoją trzymając parasol. Obok nich po prawej stronie stoi statysta w brązowym płaszczu, niebieskich spodniach i białej koszuli. Kolejne ujęcie pokazuje księdza czytającego biblię, a w tle można zauważyć tego samego statystę, który teraz stoi po przeciwnej stronie w zupełnie innej pozie.

 • W sklepie spożywczym, gdzie po raz pierwszy widzimy przestępców, żona i córka Kerseya stoją przy kasie. Tuż za kasjerem stoi drugi kasjer, z bokobrodami i ubrany w biały płaszcz, który nabija na kasę zakupy. Jednak, kiedy kamera robi cięcie i pokazuje wychodzącą ze sklepu rodzinę Kerseya, w miejsce kasjera z bakami stoi zupełnie inny sprzedawca.

 • Przez cały film przewija się często ten sam magazyn People z Ochoą na okładce. Zważywszy na to, że People to tygodnik, a akcja filmu rozgrywa się przypuszczalnie przez kilka tygodni, więc jest mało prawdopodobne, aby ten sam numer magazynu pojawiał się tak często, zwłaszcza w kiosku pokazanym w filmie.

miejsce kręcenia

pozostałe

multimedia
pozostałe