PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37306}

Ława przysięgłych

Runaway Jury
7,3 25 664
oceny
7,3 10 1 25664
7,0 7
ocen krytyków
Ława przysięgłych
powrót do forum filmu Ława przysięgłych

1) Po takim czyms oboje sa juz trupami.Za straty setek milionow to koncerny by dopilnowaly aby robili za pokarm dla rybek.Ludzie zabijaja dla papierosa a co dopiero za takie pieniadze
2)Troche smiac mi sie chce bo to czlowiek zabija a nie bron.Rownie dobrze zwyklym nozem mozna zabic mase ludzi - patrz sterroryzowanie Boeingow zwyklym plastikowym nozem z tragedii 11 wrzesnia.
3) Jesli przestepca bedzie chcial dostac bron to ja dostanie.Natomiast uczciwy czlowiek nie ma jak sie bronic.Jak ktos mi wbije na chate z bronia to czym mam sie bronic ? lyzka ?
4) Widac ,ze poszkodowana to babka co tylko chce kase zarobic i tyle.Jesli umre przez otylosc to pozwe MC Donalda ? czy nieswierze warzywo - fajnie powiedziane w filmie.Moze jej maz zginal bo mial buty Adddiasa a nie Nike !! kto wie !?
Pretensje powinna miec tylko do swira a nie do kogos innego

gex221

jak sie swirom sprzedaje bron to potem sie takie rzeczy dzieja

ocenił(a) film na 6
gex221

Nie jestem pewna, ale chyba to była kwestia tego, że tę broń sprzedawano nielegalnie, w masowej ilości, chyba o to się rozchodziło.. A jeżeli nie, to tak jak mówisz cały proces a więc i fabuła byłaby naciągana jak guma w gaciach;P

ocenił(a) film na 8
lena_777

chodziło nie o nielegalne sprzedawania, ale o nie kontrolowanie: kto? dlaczego tak dużo? do czego jest mu potrzebne, że kupuje? itp. to pozwoliłoby w pewnym stopniu uniemożliwić kupienie takiej broni przez bandytów i wariatów.

LeaMao

Powiedzmy sobie szczerze: broń nie zabija, tylko ludzie? W wielu krajach posiadanie broni bez specjalnego pozwolenia jest zabroniona, a współczynnik przestępstw z użyciem broni jest niższa niż w USA... przypadek? Poza tym naukowo zostało udowodnione (doświadczenie przeprowadzone w obrębie psychologii, bodajże w USA), że dostęp do broni potęguje agresje. A co do stwierdzenia nr.1 - kolega jest fanem teorii spiskowych? :D

ocenił(a) film na 8
Mefiu91

Słusznie napisane - tam gdzie nie ma dostępu do broni, tam przestępstw z jej użyciem jest mniej. Hahaha. To oczywiste;)

Ale samych przestępstw dokładnie tyle samo! Dlatego w USA jak chce się kogoś zabić to się strzela, a w Polsce się dźga nożem i dusi. Ja tam wolałbym być zastrzelony, na pewno szybsza śmierć.

Zatem, główny i najczęściej powtarzany argument przeciwko dostępowi do broni jest całkowicie chybiony.

To samo z samobójstwami. Gadają, że tyle ludzi się rocznie w USA zabija z broni. Ale samych samobójstw jest podobna ilość co gdzie indziej! Tyle, że w USA sobie strzelają w łeb, a w Polsce podcinają żyły i skaczą z bloku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones