PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=129279}

Śmierć przychodzi o świcie

By Dawn's Early Light
6,4 260
ocen
6,4 10 1 260
Śmierć przychodzi o świcie
powrót do forum filmu Śmierć przychodzi o świcie

Dobry film...

ocenił(a) film na 10

Niezły film. Nie jest to oczywiście jakieś wybitne kino, ale darzę ten film dużym sentymentem. Oglądałem go ok 15 lat temu, był nagrany na zdezelowanej kasecie, a błędy w odtwarzaniu tylko potęgowały klimat. Myślę iż w filmie tym zbyt duży nacisk położono na lotnictwo strategiczne. Największym arsenałem dysponują łodzie podwodne i to one tak naprawdę decydują o losach hipotetycznej, współczesnej wojny totalnej. Napewno też żadna załoga bombowca nie miała by skrupułów, gdy na ich miasta, na ich bliskich spadają kolejne radzieckie ,,megatony''. Dodatkowo kolejnym błędem był powtórny atak jądrowy ze strony USA, gdy ZSRR wystrzeliło rakiety na Chiny. Takie rakiety dało by się zawrócić. Jeszcze jedna rzeczą są silosy ukryte w górach Sheyen (USA) i wyrzutnie samobierzne dalekiego zasięgu (ZSRR) rozmieszczone na całej długości i szerokości Syberii. Nie mniej jednak film jest bardzo dobry (ale Pierwszy Brzeg chyba lepszy). Dobra obsada aktorska (Ziółko z Ally Mc'Beal -adiutant prezydenta). Aktorzy, którzy wcielili sie w następujące role, również są znani szerszej publiczności : Prezydent, Alicja, Pilot AirForceOne, Fargo, Pilot Niedzwiedzia Polarnego I.

użytkownik usunięty
RAIN_5

"Nie jest to oczywiście jakieś wybitne kino" ale i tak dałeś 10-kę czyli oceniłeś go jako PONADCZASOWE ARCYDZIEŁO które jeszcze Twoje wnuki będą podziwiać!

ocenił(a) film na 5
RAIN_5

chodziło Ci chyba o "Ostatni brzeg"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones