PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1071}

Śmiertelnie proste

Blood Simple
7,1 7 923
oceny
7,1 10 1 7923
7,2 17
ocen krytyków
Śmiertelnie proste
powrót do forum filmu Śmiertelnie proste

czy film ten taki jest czy tylko ja mam taka wersję, w prawdzie oryginalne dvd ale jakbym oglądał kinówke marej jakości na divx



film świetny, ale oświetleniowiec i operator powinni mieć dożywotni zakaz wykonywania takiej pracy, i nie mówcie że film miał być mroczny, bo mógł taki być bez psucia jakości obrazu


pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Leon_B_Fink

Jakość tego filmu, to jest średnia, tylko potęguje klimat i przez to film ma świetną atmosferę. Nie wiem czy taki był zamiar braciszków, czy po prostu fundusze nie pozwoliły na nakręcenie w dobrej jakości, ale dobrze, że film jest taki jaki jest. Kolejne już nie mają tego przytłaczającego klimatu, aczkolwiek też są świetne ("Big Lebowski", "Barton Fink", "Ścieżka strachu", "Fargo").

Wadą wydania na dvd jest dla mnie tylko tłumaczenie, a raczej błędy w tłumaczeniu. Jeden nawet ortograficzny...

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Leon_B_Fink

Film miał bardzo, bardzo ograniczony budżet co miało swoje odbicie właśnie na stronie wizualnej filmu. A to, że Barry Sonnenfeld jest niezłym operatorem (w przeciwieństwie do jego umiejętności reżyserskich) udowdnił kilka lat później przy okazji Ścieżki Strachu.

arrival

Film ma rzeczywiście słabą jakość obrazu, ale przecież zarówno oświetleniowiec, jak i operator spisali się wspaniale.

Albertino

Chociaż powiem wam, że słabą jakość to ma nasze wydanie w formacie 4:3. Widziałem fragment z wydania w formacie 16:9 z poprawioną jakością obrazu i było o wiele lepiej.

Leon_B_Fink

co do operartora to rzeczywiście w pierwszym poście się zapędziłem, ale swiatło było w tym filmie żałosne i nie chodzi o jakość obrazu a samo oświetlenie, popsuło klimat filmu, można było "mroczność" uzyska innym sposobem niż niedoświetleniem aktorów i scenografii, niestety- wiem ze wiąże sie to z budżetem i datego nie mam coenom tego za złe, ale mimo wszystko światło mialo niekorzystny wpływ na całośc obrazu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones