PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4639}

Śpiączka

Coma
7,4 8 832
oceny
7,4 10 1 8832
Śpiączka
powrót do forum filmu Śpiączka

Film klasyk ale dzisiaj takiego wrażenia na mnie już nie zrobił jak kiedyś gdy jako dziecko widziałem ten film a daaawno temu to było. Nieco krytycznym okiem dzisiaj na niego spoglądam doceniając oczywiście klimat, muzykę i świetną Bujold , ale też dostrzegając pewne naciągane elementy w tej historii ( poza tym że te sceny, które kiedyś mogły robić wrażenie i trzymały w napięciu dzisiaj mnie już słabo ruszają ).
6/10 to wg mnie jedyne rozsądne minimum jakie ten film powinien otrzymać , każda ocena poniżej "niezły" wydaje mi się niesprawiedliwa.



SPOILERY !!!

cała grupa przestępcza była na tyle sprawna i przebiegła iż celowo wprowadzała w śpiączkę ludzi operowanych przez RÓŻNYCH lekarzy w różnych przypadkach medycznych. Ale już nie przewidziała że sala nr 8 , jeżeli ktoś sprawę zacznie badać. rzuci sie od razu w oczy - wszystkie dziwne przypadki były na tej sali - był problem z tym aby jeszcze ze dwie sale dołożyć do tej upiornej gry ?
Gł. bohaterka jest inteligentna i potrafi łączyć ze sobą fakty, Jednak gdy słyszy o doktorze George'u w klinice gdzie "patroszy " się pacjentów i sprzedaje ich organy, nie kojarzy że chodzi o jej szefa. Jedzie do niego i naiwnie opowiada mu całą historię tak jakby zapomniała jak on ma na imię i że taki proceder bez jego wiedzy byłby pewnie trudny do ukrycia. Naiwność gł. bohaterki iście porażająca a sam element fabuły mnie zirytował .

ocenił(a) film na 8
armarange

Hej, czułam to samo, tę naiwność bohaterki, jeżeli chodzi o jej przełożonego. Ale mówiąc o ekipie, to wydaje mi się, że Ci lekarze o niczym nie wiedzieli poza dyrektorem i może tym jednym anestozjologiem, który razem z nim współpracował podczas wykonywania operacji. Patolodzy mówili, że krew jest mocno czerwona po dwutlenku węgla, a chirurg operujący nie widzi różnicy. W przypadku koleżanki Suzan tak to własnie wyglądało, na zwykłą niewiedzę o prawdziwych zamiarach kogoś z góry.

armarange

skąd sie biorą takie SMUTASY?? problemy ze wzwodem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones