PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89631}

Śpiewak jazzbandu

The Jazz Singer
6,7 1 985
ocen
6,7 10 1 1985
6,5 11
ocen krytyków
Śpiewak jazzbandu
powrót do forum filmu Śpiewak jazzbandu

Piękny i wzruszający film. Nie jest to całkowicie dźwiękowy, nie jest też musicalem jak tego się spodziewałem. Jest to piękny film o rodzinie, o pasji, miłości...
Końcowa scena umierającego w szczęściu ojca głównego bohatera dosłownie wyciska łzy.
Bohater jest naiwny ale ma dobrą duszę i dokonuje prawidłowego wyboru.
Naprawdę polecam!

Bruce_Lee

Nieprawda, dzisiaj nikomu nie wyciska łez, bo fabuła zatraca się w fakcie, że to film z 1927. W sumie film trzeba oglądnąć tylko dlatego, że ma łatkę "pierwszy", bo dzisiaj film w sumie irytuje i śmieszy, gdyby chciało się go oglądać na serio.

ocenił(a) film na 4
szogun

Dużo filmów przed rokiem 1927 które są lepsze, częściowe udźwiękowiony nie
jest kryterium estetycznym uzupełniającym pustkę i nudę tego filmu. Wiele
niemych filmów jest dużo ciekawszych...

Poza tym, Don Juan produkcji Warner Bross został wyprodukowany wcześniej i
również był udźwiękowiony, więc nawet na łatkę "pierwszy" nie zasługuje...

4/10

ocenił(a) film na 4
trzyczwarte

Przepraszam za składnię i gramatykę wcześniejszego postu

ocenił(a) film na 7
szogun

A ja się o mało nie poryczałam. Sceny są bardzo nastrojowe, wystarczy odrobinę się wczuć.

ocenił(a) film na 6
Bruce_Lee

Arcydziełem bym go nie nazwała, zdecydowanie. Niemniej można obejrzeć chociażby po to, aby sprawdzić jak prezentuje się jeden z pierwszych dźwiękowych filmów. Ot tak, z ciekawości.

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

Nie zabardzo rozumiem Wasze wypowiedzi.
"Arcydziełem bym go nie nazwała, zdecydowanie."
"Nieprawda, dzisiaj nikomu nie wyciska łez, bo fabuła zatraca się w fakcie, że to film z 1927. W sumie film trzeba oglądnąć tylko dlatego, że ma łatkę "pierwszy", bo dzisiaj film w sumie irytuje i śmieszy, gdyby chciało się go oglądać na serio."

Jak wszystkie inne opinie na filmwebie, są one subiektywne. Po co próbujecie kogoś przekonać? A właśnie, że film wyciska łzy, bo ja płakałam.

ocenił(a) film na 10
panny_lane

Cóż, gusta i guściki, ja dalej się upieram że to arcydzieło i nie tylko z powodu swojego pionierstwa.

ocenił(a) film na 7
panny_lane

Dokładnie. Ja też byłam bliska uronienia łzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones