PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=584251}

Żelazna Dama

The Iron Lady
6,8 82 389
ocen
6,8 10 1 82389
5,0 23
oceny krytyków
Żelazna Dama
powrót do forum filmu Żelazna Dama

Wprawdzie...

ocenił(a) film na 8

Wprawdzie w filmie więcej jest zramolałej staruszki gadającej ze swym nieżyjącym mężem (tatusiem Bridget Jones, zresztą) niźli żelaznej lady, wprawdzie widzowi nic się nie opowiada o konkretnych sukcesach i dokonaniach Małgośki Thatcher (z wyjątkiem powodzenia w militarnym odbiciu Falklandów), wprawdzie ta jej żelazność i niezłomność przejawia się głównie werbalnie... wprawdzie niejeden młodszy widz może zachodzić w głowę jakim cudem kobieta utrzymała się na 10 Downing Street tak długo.
Ale Meryl Streep, jak zwykle, daje radę.
Inna sprawa, że konwencjonalny film biograficzny, mozolnie wykładający nam życiorys osoby od dziecięctwa do prawie śmierci - to też nie byłaby moja bajka.

Summa summarum, choć z zastrzeżeniami, jednak warto.

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

Zgadzam się z tobą i uważam, że ta dwu epizodyczność (starość Margaret i jej młodość oraz dojście do władzy) było świetne i to + oczywiście rewelacyjna Meryl skłaniają mnie by dać ocenę 8/10. Film mi się dobrze oglądało, a 'przejścia' między teraźniejszością, a przeszłością Margaret były odpowiednio trafione. Sama ''Margaret Thatcher'', której wcześniej nie miałem okazji zobaczyć na ekranie zostanie mi w pamięci jako pewna siebie, wiedząca czego chce i cholernie konsekwentna osoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones