PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493807}

Żelazny rycerz

Ironclad
6,4 16 995
ocen
6,4 10 1 16995
Żelazny rycerz
powrót do forum filmu Żelazny rycerz

Lubie filmy z tamtych czasów, czyli o średniowieczu. Ale niestety ilość dobrych filmów z tej epoki jest
znikoma ilość, większość to nudne bajeczki jak D&D. Ten film jest o wiele lepszy i ciekawszy, jest
sporo walki i reżyser nie zapomniał o bardzo ważnym aspekcie, a mianowicie o tym że czasy
średniowiecza były bardzo krwawe i brutalne, a w tym filmie takich scen nie brakowało, co jak
najbardziej idzie na plus. Chwilami trochę staje się nudnawy, no i zakończenie zbyt oczywiste, ale
jako całość wypada nieźle 6/10.

ocenił(a) film na 7
D3Mania

Mnie film się bardzo podobał. Realistycznie pokazane skutki działania średniowiecznej broni. Nie jakieś tam bezkrwawe mizianie się żelastwem, po którym nie ma kropli krwi, a przeciwnik po otrzymaniu ciosu wypowiada piękną sentencję i zasypia. Tu panuje prosta zasada zabij, lub ciebie zabiją. Jest krwawo. Bardzo krwawo. Ciekawa fabuła. Żal,mi troszeczkę, że nie było więcej templariuszy. No nic, tytuł zobowiązuje. Co do prawdziwości faktów historycznych, niestety już dawno przestałem wierzyć w sens uczenia się historii z filmów fabularnych. Ten film i tak na szczęście raczej ma charakter legendy. Chwała mu za to. Pamiętam święcącego wielkie tryumfy „Braveheart'a”. To była dopiero historyczna ściema.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones