PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 611
ocen
7,9 10 1 185611
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Bo ja nie wiem jak można dać temu filmowi tak kiepską ocenę.

ocenił(a) film na 10
Mia_Wallace_2

Popieram. 10/10. Pozdrawiam ludzi z poczuciem angielskiego humoru. Absurd górą!

Mia_Wallace_2

mam 13 lat proszę wytłumacz mi na czym polega ich humor!!!please-)chciałbym obejrzeć latający cyrk,ale nie wiem czy zrozumiem???

ocenił(a) film na 10
szczeniak

Jak miałem 13 lat, nie mogłem znaleźć nic bardziej śmiesznego od "Żywotu Briana". Pamietam, jak razem z ojcem pokładaliśmy się ze śmiechu na podłodze...:)

Mia_Wallace_2

Gdybym wszystko powiedziała na samym początku to samo dodanie tego tematu nie miałoby sensu. Obejrzyj latający cyrk i zastanów się trochę co monty python chciał powiedzieć przez ten film, a potem napisz co myślisz. Trzymam kciuki!!!

Mia_Wallace_2

to uszczknij choć rąbka tajemnicy,bo zanim zdobędę ich skecze to troszkę czasu minie!!!a już tak się napaliłem,że nie mogę wytrzymać(chyba eksploduję!!!!!!!!!)pomóż mi!!tylko mi nie mów,że oni tworzyli surrealizm!!!bo bym się pociął chyba??!!!!!!!

Mia_Wallace_2

Monty to zupełnie inny humor od tego co się widzi w innych grupach kabaretów czy twórców humoru. Nie da się powiedziec że to jest typowy angielski humor bowiem nie da się go zaszufladkować. To nie jest Jaś Fasola a tym bardziej Benny Hill. Trzeba samemu zobaczyć by uwierzyć :) Ja polecam zbiór skeczy "Skeczu z papugą nie będzie" lub "A teraz z zupełnie innej beczki". No i "Sens Życia". To dla tych którzy chcą zacząć z Pythonami. Jeśli się nie spodoba to nie wiem czy nadal jest sens próbować. Co do "Żywotu..." Pierwszy raz oglądałem go chyba z 15 lat temu i do dziś do niego wracam przynajmniej dwa razy w roku. Z Pythonów trzeba nauczyć się śmiać i już. Nie każdego bawią. Zwłaszcza tych którzy nie zastanawiają się nad przenośniami i chcą mieć wszystko podane wprost. Jednakże gorąco polecam spróbowania tego humoru a wielbicieli nie muszę namawiać do ciągłych powrotów do tematu.

ocenił(a) film na 9
jelito1

Hehehe z wiekiem ten film śmieszy mnie coraz bardziej, i coraz dobitniej ukazuje współczesne religie ;-) Co do postu powyżej, chyba raczej bliżej Pythonom do Benny Hilla niż Jasia Fasoli. Mowie blizej bo Pythoni m.in "Latającym Cyrkiem" wypracowali własny styl i wlasna szufladkę - esencję humoru czysto angielskiego. Film polecam - ale wlasnie osoby maloletnie (bez obrazy) filmu moga nie zrozumiec i sie zrazic do MP.

ocenił(a) film na 10
Bosgaard

Żywot Briana to film mojego życia. Ogladam go od 15 lat. Chce dodac , ze nie łykam Monty Pythona od deski do deski , ale ten film jest niesamowity. Nikt juz nigdy nie stworzy takiego arcydziela.

ocenił(a) film na 9
Mia_Wallace_2

sama pamiętam jak kilka lat temu (może 10, 9 - nie pamiętam), oglądałam Monty Pythona w TVP. i go nie trawiłam.
a teraz? teraz wracam do Latającego Cyrku, Świętego Graal'a.. a własnie przed chwilą skończyłam oglądać Żywot Briana. i jestem wprost zachwycona!

użytkownik usunięty
bleeeeeeeeeeee

to są typowe angielski prześmiewki z niesczęść życia, genialne

ocenił(a) film na 10

Żeby nie było - film mi sie podoba (dałem ocenę 9/10), tylko dlamnie nie jest to humor polewkowy. Rozumiem gagi, rozumiem humor - śmieszy mnie bardzo, ale nie do rozpuku. Chociaż Świety Graal bardziej - bo był bardziej absurdalny i surrealistyczny (nie doceniałem go tak bardzo, jak oglądałem w domu, ale w klasie na lekcji... :)). Jest taki moment w Żywocie... Ten z Herodem rozprawiającym z żołnierzami o Bigusie Dickusie, czemu towarzyszą chichoty żołnierzy. I tutaj własciwie cieżko powiedzieć, że go nie rozumiem - no b oto jest bardzo proste! - tylko dlaczego to ma być takie śmieszne :) ?

A może po prostu jeszcze nie dorosłem do humoru PM :)

ocenił(a) film na 10
AleX_Under

Przeczytałem ciekawostki i już wszystko zrozumiałem :) Rzeczywiście, ich smiech był bardzo naturalny.

ocenił(a) film na 10
Mia_Wallace_2

bez wątpienia najlepsza scena to Piłat i jego żołnierze, kiedy wspomina o swoim przyjacielu...
najlepszy moment tej sceny następuje, gdy Piłat wpatrując się w nich opowiada o jego żonie...
po prostu czysty śmiech...

ocenił(a) film na 10
mOnrOe

dokładnie! kocham ten film! smaczku tej scenie dodaje fakt, że jest w znacznej części improwizowana. wiedząc to, można zauważyć, jak w głowie Palina rodzi się pomysł Niezadowolencji... :) GE-NIU-SZE!!!:)

użytkownik usunięty
Czinaski

"Święty Graal" obejrzałam rok temu, a "Żywot Briana" pare miesięcy temu (a mam 16 lat). Humor Monty Pythona jest orginalny i nie do przebicia!! Oglądając cokolwiek z ich twórczości, polewam się ze śmiechu.

Pzdr dla fanów :D

ocenił(a) film na 10
Mia_Wallace_2

Cóż,ja mam 14 lat i mniej więcej od 2 lat jestem montypythonową fanatyczką :)Tak samo mój 12-letni brat.Więc,jak widać-wiek nie musi stanowić przeszkody...

ocenił(a) film na 10
Mia_Wallace_2

Ja nawet nie wiem czy tu trzeba sie znac na humorze Monthy Pythona, bo w tym filmie mamy nie tylko "perfidne" zarty ;) To najlepsza komedia na swiecie ;D

deku

W tym filmie chodzi o cos wiecej niz o sepleniącego Piłata, Dupencje Niezadowolencje, Matke Briana czy "Halibuta godnego samego Jehowy" itd. Ten film ma drugie dno, i nieliczni tylko widza w nim cos wiecej niż durne żartyi przeklenstwa, ktore prawde mowiąc trzymają wysoki Pythonowsi poziom, ale i tak są tylko tłem do przesmiewczej analizy slepego, opentanego denną wiarą i owczym pędem tłumu. Czy to dzisiaj czy 2000 lat temu, tłum jest zawsze taki sam, dlatego ten film jest ponadczasowy. Pythoni w swoim dziele kpią z ludzkiej głupoty i ze wszystkiego co swięte w tak cudowny sposob, że oglądając Żywot Briana za każdym razem mam uczucie jak bym obcował z ideałem. Ten film ma idealnie wywazone proporcje, cos takiego mogło udac się tylko jeden jedyny raz.
Ponoc na poczatku chcieli zakpic z samego Jezusa, ale stwierdzili, że nie mają się do czego przyczepic, więc powstała postac Briana Cohena :)
Nie bez powodu zreszta ten film był zakazany w naszym pięknym kraju przez kilkanascie ładnych lat... wiadomo, głupimi ludzmi się łatwiej steruje.
Podsumowując... jak dla mnie Life of Brian to najlepsze antidotum na ludzką głupotę jakie kiedykolwiek nakręcono:). Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Titus_

Zgadzam sie z Tobą Titus_ film ma drugie dno i tyle w tym temacie :):):):D:D:D .
Monty Python PL - "Nie jestem Mesjaszem" [Żywot Briana] - http://www.youtube.com/watch?v=O5rhBhcCyxM&feature=fvst :):):):D:D:D

ocenił(a) film na 10
Mia_Wallace_2

Mam 13 lat. Kocham Monty Pythona.Nie rozumiem jak można się nie śmiać z ich skeczy.
Coolerscy:
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=KkNjX_rz0As,
http://www.youtube.com/watch?v=Xyget8evKKo,
http://www.youtube.com/watch?v=4gsWDbudnoc,
http://www.youtube.com/watch?v=OgV4iBQVNyU,
http://www.youtube.com/watch?v=FytQkOosE9s,
http://www.youtube.com/watch?v=mjEIaE85dU8.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones