PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 611
ocen
7,9 10 1 185611
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Ja będę zwolenniczką pierwszej sugestii. Może wraz z upływem czasu zmienia się
nastawienie młodych ludzi. Mnie oglądanie Montyego niezmiernie śmieszy, to humor z
pogranicza czarnych, sarkastycznych gagów i skonstruowanych, prześmiewczych sytuacji.
Jest to kontrowersyjne dla niektórych odbiorców, ale cóż innego nas tak nie rozśmieszy, jak
np. żarty o murzynach, księżach, nauczycielach, jasiu, seksie ... tak, tak, to właśnie taki
rodzaj humoru najbardziej nas ubawi. Podobnie, jak słuchanie disco polo - na poważnie nikt się nie przyzna, że lubi, jednak istnieją takie chwile, w których nie wyobrażamy sobie
innej muzyki. Tak samo z Montym śmieszy, ale dla zachowania swojej powagi i
stanowczości powiemy, że jest płytki i małostkowy oraz wulgarny, np.?
Czekam na opinie innych :)

ocenił(a) film na 10
katarzynastop87

Myślę że trudno jest powiedzieć nawwet dla zachowania powagi że Mp jest płytki. Jest to czesto wrecz bardzo gleboki humor ktory daje wiele do myslenia. Pamietam skecz z ministerstwem glupich krokow. Oni juz 30 lat temu pokazali jak bedzie wygladac obecna polityka. Nie wspominajac juz o wielu scenachz Zywotu Briana. Wydaję mi się że to nie nastawienie młodych się zmienia a ich poziom intelektualny. Niestety dla nich śmieśniejsze są gagi z pseudokomedii typu american pie niż np: pamiętna scena z ukrzyżowankiem

ocenił(a) film na 10
kszan201

Dokładnie się z Tobą zgodzę. W sumie nawet ciężko znaleźć, jakąś dobrą komedię, która o czymś opowiada ... A, jak już nawet są to widzę, że często nisko oceniane, co mnie bardzo dziwi, a uzasadnienia osób, którym film nie przypadł do gustu wręcz mnie przeraża. Wyrazić niechęć do filmu tylko uzasadniając, że "jest gniotem, jakich mało..." ??? Bez sensu, a żeby chociaż coś więcej powiedzieć to tylko złudne nadzieje ... A tak na marginesie to nie mam nic do American Pie, ale w american nie zaserwują nic więcej, jak tylko gorący numerek z matką stiflera czy zjedzenie czekoladki z psiej kupki ....

ocenił(a) film na 10
katarzynastop87

Każdy humor ma swój czas i swoje miejsce. Cała zabawa według mnie polega aby komedia przełamała to i stała się ponadczasowa. A zdecydowanie ponadczasowe są skecze i filmy MP. Można te humor lubieć bądź nie. Ale trzeba być wyjątkowo prostym człowiekiem aby odbierać im miano kultowych.

kszan201

"lubić"

użytkownik usunięty
katarzynastop87

nie jestem pewna, czy porównanie Monty Pythona do disco polo jest właściwe. :) Twórcy tych skreczy wykazali się niemałą inteligencją. Ja osobiście nie dopatruję się tego w "muzyce" disco polo.

ocenił(a) film na 10

Daj spokój, gdzie Ty widzisz porównanie. To odniesienie się do innej sytuacji - dałam przykład. Czytaj słodka dżuliet ze zrozumieniem. "podobnie, jak..." wcale nie oznacza równi obu zjawisk z mojej strony.

ocenił(a) film na 10
katarzynastop87

Stad tez powstal termin "angielski humor", ktory wedlug naszego mniemania byl iracjonalny. Ciekawsza rzecza jest to, ze to byla satyra, (czesto podparta prowokacja), na owczesna brytyjska rzeczywistosc. Wiekszosc poruszanych przez nich zagadnien, dla nas niezrozumialych stala sie dla mnie czytelna, kiedy wyjasniono mi ich znaczenie. Musze przyznac, ze nie obeszlo sie bez nieocenionej pomocy przyjaciol z Angli. To co wczesniej uwazalem za wyglup, nabralo kolorytu i pozwolilo mi sie cieszyc ich tworczoscia na nowo. Kolejna sesja dvd, kolejny skurcz zoladka spowodowany atakiem smiechu. Zycze wam wszystkim kochani podobnych wrazen.

ocenił(a) film na 9
Havard

Mógłbyś podać przykłady sytuacji satyry ówczesnej brytyjskiej rzeczywistości na przykładzie Monty Pythona?

ocenił(a) film na 10
lenka96

Zbyt duzo tego. Zawieraly odnosniki do ustaw spolecznych z duzym naciskiem na media. Nie bede wymienial, gdyz tego bylo duzo. Poszukaj sama, dlaczego mam Ci psuc zabawe ?

ocenił(a) film na 9
Havard

Ok, w każdym razie dzięki ;D

ocenił(a) film na 10
lenka96

Nie chcialem byc nieuprzejmy, po prostu zakladam, ze masz inne zainteresowania, o wiele ciekawsze, niz zglebianie wiedzy w zakresie gospodarki i polityki ekonomicznej UK z 1969 roku :)

ocenił(a) film na 9
Havard

Akurat zgłębianie tej wiedzy mogłoby być interesujące :). Zawsze się człowiek czuje 'lepiej', jeśli wie o co chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones