PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 489
ocen
7,9 10 1 185489
8,2 34
oceny krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Najważniejsze, tak mi się wydaje, jest fakt, że film nie śmieje się z Boga i widać to już w pierwszej scenie. Jezus wygłaszający kazanie na górze jest taki jak można by go oczekiwać - poważny i charyzmatyczny. Kamera odjeżdża i co ... małostkowi ludzie gadają pierdoły, robią sobie jaja i kłócą się o nos. Ta pierwsza scena jest dla mnie jasną deklaracją, że Python'i nie czepiają się Boga, tylko bardzo ludzkiego wykorzystywania rzeczy wysokich do swoich małostkowych interesików. Również sceny w których Brian zostaje mesjaszem wbrew swojej woli mówią to samo. Każdy z wyznawców interpretuje fakty jak mu pasuje. Dyskusja o tym czy podążać za tykwą czy sandałem kojarzy mi się z dyskusją z "Imienia Róży" na temat faktu, czy Jezus miał sakiewkę, czy też może nie. Mówiąc najbrutalniej film jedzie po "wycieraniu sobie gęby" religią.

ocenił(a) film na 7
KarolZet

Idealnie pokazano co to znaczy "głos" tłumu. Tak naprawdę, gdyby kilka osób nie zrobiło zamieszania z tego, że Brian chciał coś powiedzieć ,ale nie dokończył bo jest .... prorokiem, to nie byłoby całego zamieszania. A tak tłum sam się nakręcił i tak jak piszesz dylemat czy sandał czy tykwa stały się najistotniejsze ;)

Idealnie pokazany obraz ślepej wiary i głupoty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones