PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211339}

16 przecznic

16 Blocks
7,0 38 767
ocen
7,0 10 1 38767
5,3 9
ocen krytyków
16 przecznic
powrót do forum filmu 16 przecznic

Ostatni sprawiedliwy

ocenił(a) film na 9

Bardzo dobry film! Dobrze że Hollywood potrafi jeszcze zrobić ciekawą opowieść o ludziach, a nie o efektach specjalnych. Takich filmów powinno być więcej. Filmów o tym że nigdy nie jest za późno na zmiany, że liczy się prawdziwa przyjaźń, że gówno zawsze wypłynie na wierzch. Świetnie spisali się aktorzy, Willis i ten raper to absolutne przeciwieństwa, ale ich losy oglądało się z zaciekawieniem. Ucieszyło mnie zakończenie, myślałem że będzie inne. Tych którzy myślą że 16 Blocks jest kinem akcji, uprzedzam że to nie jest kino akcji, tylko dramat obyczajowo-policyjny :) Elegancki dramat, bez banałów i kiczów w stylu pana Rona Howarda naprzykład. Film oceniam na: 9/10. Cieszy mnie że jak na razie same dobre filmy są w tym roku. Korzystając z okazji polecam inny film z Willisem "Lucky Number Slevin" oraz niesamowite "Running Scared" z Paulem Walkerem.

ocenił(a) film na 7
Lemansky

No cóż, dla mnie ten film to dobry film, solidna robota, ale bez jakichś fajerwerków. Dobry policyjny film poprostu, ani jego fabuła nie jest nowatorska ani postacie, a Bruce Willis ostatnio specjalizuje sie w graniu steranych życiem policjantów, którzy na tydzień przed emeryturą mimo łamania w kościach i nie tej prostaty co kiedyś, muszą wypełnić jeszcze jedną, ostatnią misję i się w takiej czy innej formie zrechabilitować.
Ale ok, to dobry patent jest, więc czemu go nie wykorzystać :P
Jedyne co mi w tym filmie przeszkadzało, to główny zły, nie wiem czy autorzy silili się żeby jego monologi zawierały przewrotną amorlaną filozofię, która miałaby oddziaływać na postać willisa i ciągnąc go w stronę zła, ale zdecydowanie wyszedł im bezsensowny bełkot, który nawet w psychice wiewiórki nie byłby w stanie namieszać. Także naprawde nie wiem, czy chciali osiągnąć coś takiego, czy nie, ale jeśli chcieli to nie wyszło, a jeśli nie chcieli to powinni byli chceć bo czarny charakter w tym filmie jest strasznie matowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones