PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163597}

300

7,5 397 635
ocen
7,5 10 1 397635
6,4 29
ocen krytyków
300
powrót do forum filmu 300

Tylko dlaczego w armii Kserksesa byli orkowie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
luzbluz

O co ci chodzi?Po prostu zwróciłem uwagę że nieśmiertelni w tym filmie wyglądali jak potwory.

ocenił(a) film na 9
luzbluz

odp tak bez sensu, ze az zabawna:D piona!

ocenił(a) film na 8
Benedykt17

Bo to holiłud.

ocenił(a) film na 10
Benedykt17

to byli nieumarli zanim Płonący Legion ich przejął... jak można takich rzeczy nie wiedzieć

ocenił(a) film na 7
Benedykt17

Bo tak to jest jak Amerykanie zabierają się za mitologię grecką;)

merkucjo89

Mitologię? Leonidas był królem Sparty, a nie postacią z mitologii :)

ocenił(a) film na 7
kagamixd

Przejęzyczyłem się z rozpędu komentując bodajże Immortals dlatego z historycznego Leonidasa zrobiłem mitologiczną postać.
;)
Choć patrząc na te filmy nie wiem czy oni rozróżniają mitologię od historii itd.

merkucjo89

Faktycznie w filmie pojawiały się dość nierealnie wyglądające osoby (oraz wydarzenia), ale to dlatego, ponieważ film jest na podstawie komiksu :)

ocenił(a) film na 7
Benedykt17

Bo to ekranizacja komiksu o bitwie pod Termopilami a nie film na faktach historycznych

Danio31b

Pamiętaj, głupszemu nie przygadasz.

ocenił(a) film na 6
Danio31b

W komiksie ich nie było.

ocenił(a) film na 7
Rozgdz

Co z tego ,że nie było,tak jak pisałem to film na komiksie a nie na faktach W książkowym Władcy Pierścieni tez nie był elfów w Helmowym Jarze a w filmie już byli . 300 to film bazujący na komiksie ale gdzie główna role odgrywa wizja reżysera ,mógł tam dać nawet różowe krasnoludki

ocenił(a) film na 6
Danio31b

Móc - mógł. Ale to zmienia konwencję.
Komiks jest "realistyczny". To prosta historia o twardych ludziach w beznadziejnej sytuacji. Rysowana w prosty sposób. Dzięki temu ma to mocną wymowę.
Film jest filmem fantasy. Robi się jakas dziwaczna, barokowa opowieśc o konieczności powstrzymania mistycznego Imperium Żła, czy cos takiego, ku chwale przyszłości wolnego świata.
Móc można, ale ma to taki sens jak zrobienie filmu o Batmanie-transwestycie "bo taka była wizja reżysera".

ocenił(a) film na 7
Rozgdz

"Móc można, ale ma to taki sens jak zrobienie filmu o Batmanie-transwestycie "bo taka była wizja reżysera".

Ma ogromny sens jeśli tylko reżyser ma ciekawą wizję i pomysł .Nawet najgłupsza postać czy najbardziej absurdalna ma szanse być ciekawa jeśli trafi na kogoś kto jest w stanie przedstawić to w odpowiedni sposób ..Popatrz na Guardians of Galaxy , gdzie bohaterami są Szop pracz i drzewo w CGI a jaki świetny film :)

ocenił(a) film na 6
Danio31b

Tu masz rację.
Tyle tylko że tutaj reżyser nie miał żadnej ciekawej wizji i pomysłu. Wszystko co fajne w tym filmie pochodzi z komiksu.
Przepraszam - przedstawienie wizualne świata, obrazy, sposób filmowania, efekty - tak, to jest dobre.
Kserkses jest lepszy w jakiś sposób niż ten komiksowy, pomimo że nie ma więcej miejsca.
I to wszystko.
Cała reszta - nic ciekawego nie przedstawia, wręcz przeciwnie - daje "odrealniony" produkt "light" aby przypodobać się fanom "Władcy Pierścieni".
Dodatkowo powycinali sporo zdarzeń i fajnych wątków a dodali inne - trochę od czapy.
Może miałbym inne zdanie gdybym najpierw nie czytał komiksu, ale czytałem - i w porównaniu z materiałem wyjściowym film jest wyraźnie słabszy.
Z dorosłego komiksu zrobił się film dla nastolatków.

ocenił(a) film na 8
Benedykt17

Nie wiem nie zależy mi na tym, że byli tam Orkowie ale film świetnie mi się oglądało/ogląda.

ocenił(a) film na 8
Benedykt17

Komiks, komiks... ale moja reakcja była identyczna :)

ocenił(a) film na 4
TangoAndWaltz

Film jest tylko dobrą interpretacją słabego komiksu.

ocenił(a) film na 6
Trabant601

Odwrotnie -film jest słabą interpretacją dobrego komiksu.

ocenił(a) film na 4
Rozgdz

W każdym razie, na historii raczej bym go nie puścił uczniom.

użytkownik usunięty
Benedykt17

bo trzeba czymś zaskoczyć motłoch

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones