PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169032}

40-letni prawiczek

The 40 Year-Old Virgin
6,0 74 422
oceny
6,0 10 1 74422
6,2 21
ocen krytyków
40 letni prawiczek
powrót do forum filmu 40-letni prawiczek

BARDZO DOBRY FILM

ocenił(a) film na 8

Z sercem czystym jak łza dziewicza daję 8/10
To jest po prostu bardzo dobry, smieszny film.
Wyśmiewa stereotypy i ma zabawne dialogi.
W dodatku, nie produkuje klimatu typu "HEHEHE TEN KOLO NIE ZARUCHAŁ JESZCZE
HEHE ALE FAZA ALE PRZYGŁUP".
Dialogi są po prostu mistrzowsko napisane i odegrane.
I może większość filmwebowych znawców się nie zgodzi ze mną, bo "to nie jest film na ich
poziomie intelektualnym", ale ja uważam, że średnia 6.1 to o wieeeele za mało dla tego
filmu.
Chyba najlepsza komedia Judda Apatowa jaką widziałem.

ocenił(a) film na 9
He_Jay

Kurczę, to jest film na naprawdę wysokim poziomie intelektualnym! Tylko należy uważnie oglądać każdą scenę, wsłuchiwać się w każdy dialog, a zza głupawej otoczki wyłoni się małe arcydzieło! Idealnie pokazane stereotypy! Mi bardzo przypadła do gustu scena, kiedy Andy opowiada kolegom z pracy, że polubił Cathy, z którą zaczął randkować, a ci tłumaczą mu, że do pierwszego razu nie może dojść z osobą, którą się lubi, ponieważ pierwszy raz nigdy się nie udaje i jak wtedy spojrzą sobie w oczy?! Zatem powinien spróbować przespać się najpierw z dziwką aby najgorszy seks mieć za sobą :). Nie ma to jak męska rada :)).

ocenił(a) film na 8
olazet

Zgadzam się jak najbardziej. Do "uważnego oglądania" i "pokazywania stereotypów" tak bym się nie przywiązywała, bo w końcu pointa, że sex ma znaczenie tylko z tą jedyną, też jest stereotypowa i banalna, a nie zostaje wyśmiana. He jay ma rację: to świetnie napisane dialogi decydują o wartości tego filmu. Zabawne i błyskotliwe, bo pięknie wrzucają absurd do porządku codzienności i pozwalają na bezpardonowość w świecie konwenansu (kiedy ostatnio szefowa zaproponowała wam sex śpiewając gwatemalską pieśń o miłości?) :) To dowcip bystry, ale jeszcze nie arcydzielny. W każdym razie cholernie śmieszny :)

ocenił(a) film na 8
olazet

a ta rada kolegów by zdobyć doświadczenie erotyczne przed seksem z ukochaną kobietą - myślę, że to żaden stereotyp, wątpię, by takie przekonanie powszechnie funkcjonowało w społeczeństwie. Z praktycznego punktu widzenia to rada całkiem trafna w przypadku naszego bohatera :)

ocenił(a) film na 8
ivonne

Serio, typ umawia się z łaska, która mi się podoba i ma zacząć uprawiać pierwszy seks z jakaś przypadkowa by dobrze wypaść? Co za glupotaxD zreszta co z tego że pierwszy seks nie wyjdzie? Świat się zawali? Niebo stanie w płomieniach? Nie mamy limitu co d o uprawiania selsu, więc jak pierwszy raz nie wyjdzie, można aspróbować kolejny raz.

ocenił(a) film na 8
He_Jay

Racja. To bardzo dobra komedia. Ogólnie lekka i przyjemna opowiastka, a niektóre niektóre sceny zwalały z nóg (a właściwie z fotela) Ode mnie jak na komedię to ma 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones