PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231795}

8 części prawdy

Vantage Point
7,0 49 397
ocen
7,0 10 1 49397
6,3 6
ocen krytyków
8 części prawdy
powrót do forum filmu 8 części prawdy

Najgorzej przebrnąć przez pierwsza połowę filmu, pierwsze ujęcie wszystko fajnie,
a potem niecierpliwie czekałem na wybuch aż fabuła ruszy do przodu, druga połowa robi się ciekawa, najciekawszy moment to perspektywa prezydenta i wybuch w hotelu, szkoda że nie była bardziej rozwinięta.
Poza tym nie ma co ukrywać, jeśli ma nam się podobać ten film to trzeba zaakceptować pewne uproszczenia - chociażby wybuch w fotelu powala WSZYSTKICH pilnujących prezydenta, tych w budynku, tych na zewnątrz...
Zamachowiec wchodzi do pokoju prezydenta jak na drinka to i parę innych by się znalazło. Najbardziej irytowało mnie facet z bronią strzelający w tłumie, to było dość żenujące i mało prawdopodobne + zerowa reakcja wojskowych, policjantów i innych służb tak jakby wiedziały kto kim jest, zero reakcji.

Na pewno plusy za konstrukcje filmu chociaż tak jak mówiłem te powroty do godziny zero trochę niecierpliwią, poza tym sobowtór, niezły motyw z wtyczką w secret service, fajnie pokazana obstawa prezydenta.


RaptorSMG

Jak dla mnie powroty do punktu zero nie były przesadnie męczące, ciekawa koncepcja. Choć wydaje się ze kilkukrotne pokazanie wydarzeń zanim dowiedzieliśmy się ze to był sobowtór osłabiło zaskoczenie tymże zwrotem akcji, co w założeniu miało prawdopodobnie być świetnym punktem filmu.
Za to rozczarowało mnie że przez cały film trzymano konsekwentnie pokazywanie historii z jednego punktu widzenia, tylko po to żeby w prawie ostatniej części (zamachowców) nie utrzymać konwencji. Już bym wolała pozostawienie masy niedopowiedzeń (jeśli cześć by się kończyła ze śmiercią zamachowca), niż to co zaproponowali twórcy. Szczególnie że mogli wykorzystać ostatnią - medialną - cześć żeby pozamykać wszystkie wątki (skoro już musieli to zrobić, jak to na amerykański film przystało).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones