PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32356}

Adaptacja

Adaptation.
6,9 19 681
ocen
6,9 10 1 19681
7,2 20
ocen krytyków
Adaptacja
powrót do forum filmu Adaptacja

Nie podobał mi się. Właściwie nic mi się w tym filmie nie podobało. Reżyser porusza wiele kwestii, opowiada naprawdę pokrętną historię, jak to Kaufman potrafi najlepiej (oczywiście Kaufman pisał scenariusz, reżyserem jest Gondry). Wyszła z tego istna hybryda i jak to się mówi, jeśli coś jest o wszystkim, to jest o niczym. Ten film do takiej kategorii bym zaliczył. Ani nie jest wciągający, ani zabawny. Nie sposób przejąć się bohaterem granym przez Cage`a (dostał za nią nominację do Oscara, może i zasłużenie, mnie nie powalił grą). Jedyna postać, która budziła jakiekolwiek emocje, to bohater grany przez Chrisa Coopera. Ta rola była przekonująca i Oscar dostał się w ręce tego aktora chyba zasłużenie.
Podobał mi się "Być jak John Malkovich", z kolei bardzo zawiódł mnie "Zakochany bez pamięci". "Adaptacja" jest drugim z filmów Kaufmana, który nie zrobił na mnie wrażenia, wręcz mnie znużył. Cóż, nie czułem chyba tego klimatu...

Motortown

Sprostowanie: Spike Jonze jest reżyserem.
Gondry to twórca "Zakochanego bez pamięci".

ocenił(a) film na 6
Motortown

Właściwie to ja również oczekiwałem więcej po tym filmie, ale to zrozumiałe skoro powstał na podstawie scenariusza Kaufmana (w właściwie braci ;)). Jedyne do czego nie mam zastrzeżeń to dobór obsady.

Antalix

Podobał mi się "Być jak John Malkovich", a także "Zakochany bez pamięci" miał w sobie jakiś pierwiastek geniuszu, choć nieco zawodził pod kilkoma względami. Ten film jednak zupełnie mnie nie wciągnął. A szkoda, bo mogło wyjść coś wpaniałego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones