PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32356}

Adaptacja

Adaptation.
6,9 19 681
ocen
6,9 10 1 19681
7,2 20
ocen krytyków
Adaptacja
powrót do forum filmu Adaptacja

Widziałam...

użytkownik usunięty

Poszłam na ten film mimo, iż tuż przed wejściem do kina ktoś mi powiedział,że jest to komedia w stylu:Dzień świra ( tegoż nie widziałam ale mimo to miałam obawy).Na początku jest dość nudno ale potem wszystko się zmienia. Ogólnie nawet bardzo mi się podobał, pewnie dlatego, że jest temetycznie zbliżony do naszej polskiej, smutnej natury. Polecam!

ocenił(a) film na 7

a'la dzien swira?
Podobienstwa do Dnia swira moga rzeczywiscie sie nasuwac, ale tylko jesli wezmie sie 2 galownych bohaterow filmu. Niespelnieni tzw. inteligenci. Reszta na pewno jest calkiem inna w obu filmach. W Dniu Swira mamy dosyc duzo humory sytuacyjnego, natomiast Adaptacje trudno uznac za komedie sensu stricto. Raczej za satyre, ujawniajaca sie moze nie tyle w przedstawianych pojedynczych sytuacjach, czy chocby dialogach a w ogolnym pomysle na film. Wymowa Adaptacji jest na pewno taka, iz wywoluje usmiech na twarzym nie ma natomiast w samym filmie zbyt duzo okazji do rubasznego smiechu.

xxxxxxxxxxxxx

O Adaptacji znowu
Ok, zgadzam się z Wojtkiem.W czasie filmu mało razy się śmiałam,jest raczej tzw.komedią tragiczną(to moja nazwa:-).

ocenił(a) film na 7
pyza

tragiczna?
Komedia tragiczna? Ciekaw jestem co ukrywasz pod tym terminem. Czy swoja ocene jakosci filmu, czy tez jej gatunek :)? Gatunek komedia nie jedno ma imie. A przykladem tego jest adaptacja. Nie jest to na pewno film, przy ktorym widz co i rusz wpada w spazmy smiechu. Raczej ogolna wymowa (a raczej pomysl ze scenariuszem) budzi usmiech na twarzy.

xxxxxxxxxxxxx

Adaptacja-cd
Widzisz, nie potrafię w sposób profesjonalny(jak krytycy)opowiadać czy wyrażać opinię na temat filmu. Komedią tragiczną nazywam filmy, które w swojej fabule mają komiczny wyraz(jako całość) ale sposób w jaki przedstawione są postacie i ich losy w pojedynczych scenach, zdarzeniach są smutne i tragiczne.Nie wiem czy udało mi się to wyjaśnić?:-)

ocenił(a) film na 7
pyza

a widzisz
A widzisz, choc nie jestes krytykiem (a ktoz jest na Filmwebie?) to wyjasnilas wszystko pieknie, zwiezle i jasno. Co do Twej interpretacji Adaptacji jako komedii tragicznej - podpisuje sie pod tym co napisalas.

xxxxxxxxxxxxx

no widzę:-)
To fajnie, że jestem zrozumiała:-) Szkoda, że rozmawiać trzeba przez stronkę bo to przy tej ilości otwartych programów do pracy jest troszkę uciążliwe.Nie żebym się skarżyła:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones