PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3728}
7,1 530
ocen
7,1 10 1 530
Agnieszka 46
powrót do forum filmu Agnieszka 46

Zdecydowanie nie jest to film dla ludzi szukających wartkiej akcji, wyrazistej miłosnej intrygi czy dzikich plenerów. Mógłbym go opisać jako średnio udaną próbę pokazania powojennej polskiej rzeczywistości. Nie byłem świadkiem tamtych dni, ale jestem przekonany, że film przejaskrawia pewne postawy i trochę na siłę pokazuje różnice pomiędzy "starym" i "nowym", a wszystko to na tle zagubionej gdzieś nad jeziorami małej wioski, do której trafiła tytułowa bohaterka niosąc kaganek oświaty. Niestety mam wrażenie, że wątek miłosny jest też troszkę wymuszony. Film polecam wszystkim miłośnikom polskiego kina lat 60. - na pewno znajdą kilka 'smaczków'.

ygrek

Zazwyczaj zgadzam sie z ygrekiem ale nie tym razem. Film jest bardzo dobry pomimo niezbyt wartkiej akcji,ma klimat i to jest najważniejsze! Szczerbic jest wyjatkowo dobra w tym filmie, jej uroda, sposob zachowania a przede wszystkim barwa głosu doskonale pasuje do granej przez nią postaci, taka troche naiwna,dziewczęca..Niemczyk jak zwykle pierwsza klasa!Jest tam kilka naprawdę wyśmienitych scen duetu Szczerbic-Niemczyk ale także aktorów z drugiego planu, np. Kuźniar w scenie na przyjeciu gdy mówi:" bracie jedwab.."to bez przesady majstersztyk! Wątek miłosny nie jest ani troche udawany, skonczył sie zanim sie zaczoł z chwila gdy Bałcz odpłynoł..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones