PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807716}

Ajka

Ayka
7,0 2 638
ocen
7,0 10 1 2638
6,9 7
ocen krytyków
Ajka
powrót do forum filmu Ajka

Film jest ciężki. Wiedziałem o tym zanim poszedłem do kina. Jako jednak, że ostatnio sporo czytam o Rosji interesowało mnie zagadnienie imigrantów w Moskwie, które od lat rozpala mieszkańców stolicy. Z jednej strony Moskwianie przeciwni imigrantom, policjanci nie tylko na siłę utrudniający im życie, ale nawet zabijający, czy okaleczający, życie w kanałach, czy hotelach. Z drugiej zderzenie kultur, obyczajów, walka o prace. W tym filmie wątki te są poruszone, jednak niewiele nowego się w tej kwestii dowiedziałem. Ot, po prostu zobrazowanie tego co się dzieje w mniej lub bardziej dokładny sposób. Główną i w zasadzie jedyną bohaterką filmu jest Ajka. Przez cały seans oglądamy jej cierpienia, krew, pot i mleko. Mnie akurat ta walka o przetrwanie nie porwała. Nie dostrzegłem w niej niczego, czego bym nie znał z kina/książek/opowieści/życia. Są elementy ciekawe, dobrze zrobione, dopracowane, jednak za całokształt więcej niż 5/10 dać nie mogę.

ocenił(a) film na 6
Gengulo

ja sie z toba zgodze szczegolnie z okresleniem 'krew pot i mleko' na ekranie non stop. Jak mam byc szczera to ciezko bylo mi jej nawet wspolczuc po odkryciu wszystkich faktow (minus poczęcie dziecka,SPOILER bo to oczywsicie nie z jej winy jak na poczatku zalozylam)

użytkownik usunięty
Gengulo

To nie jest problem tylko Rosji , lecz całego świata . Strasznych rzeczy doświadczają ludzie w UE . Pracowałem długo za granicą i wiele widziałem , jeszcze więcej słyszałem . Media od lat też o tym mówią , piszą . Co do filmu zgodzę się że całokształt wypada tylko średnio . Świeży artykuł : https://www.money.pl/gospodarka/niewolnicza-praca-polakow-w-wielkiej-brytanii-dz iennikarze-superwizjera-pokazali-mroczne-kulisy-emigracji-6369968061167745a.html

ocenił(a) film na 7
Gengulo

Wątek przetrwajacejgo wszystko instynktu macierzyńskiego mocno ubanalnił ten film,niestety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones