PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3772}
7,2 26 913
ocen
7,2 10 1 26913
6,0 7
ocen krytyków
Alive, dramat w Andach
powrót do forum filmu Alive, dramat w Andach

wszystko byloby piekne gdyby nie porazajaca swiadomosc tego, ze oparty jest na faktach. Nie szanuje tych ludzi w zadnym stopniu, nic nie usprawiedliwia decyzji jaka podjeli-a byla to walka o zycie "po trupach"w doslownym tego slowa znaczeniu. Autorka recenzji pieknie rozpisuje sie o ich heroizmie ale jakos ja go nie widze. Bohaterstwo w naszej kulturze kojarzone jest raczej z narazaniem zycia by pomoc innym, ci by ratowac samych siebie wyparli sie swojego czlowieczenstwa.Autorka pieknie napisala o tym jak to gleboka wiara przeszkadzala grupce wyglodzonych przyszlych kanibali w podjeciu decyzji- moja droga sadze, ze osobyu niewierzace nie rzucilyby sie na ciala zmarlych z apetytem i bez zadnych dylematow. Tak na marginesie-ja jestem niewierzaca i nawet zwierzecego miesa nie jem...Nie robcie bohaterow z grupy egoistow bo to obraza dla tych, ktorzy gineli i gina by pomagac innym

ocenił(a) film na 6
che_g_2

Skoro nie jesz nawet zwierzecego to sie nie dziwie Twojej postawie. Ja jem mieso i uroczyście oświadczam, ze nie czuję się w niczym lepsza od zwierzat i jeśli kiedyś nie bede miała co jeść to nie sądzę, bym czekała aż mój obiad sam umrze. Ratowałabym siebie.

che_g_2

A ja mam takie pytanie do Ciebie: Gdybyś znalazła się w takiej sytuacji ze swoim dzieckiem, albo jakąś inną ukochaną osobą i wiedziałabyś, że nadchodzi pomoc, ale przyjdzie po dwóch tygodniach - ty wytrzymasz bez jedzenia, ale to dziecko na pewno umrze. I mogłabyś to dziecko oszukać, dając mu mięso człowieka do zjedzenia, tak aby przetrwało te dwa tygodnie. Co byś zrobiła - zabiłabyś tego dzieciaka głodem, czy go nakarmiła?

che_g_2

Ja uważam,że nikt kto nie przeżył takiego dramatu nie ma prawa oceniać tych ludzi.
Nie wiemy jak tak naprawdę byśmy się zachowali będąc w ich sytuacji. Instynkt przetrwania potrafi wywrzeć tak ogromny wpływ na człowieka w najtragiczniejszej chwili życia,że nawet Ci z natury spokojni,wręcz flegmatyczni mogą pokazać się od zupełnie innej strony.

che_g_2

Ja ich podziwiam, za to, że uważali życie za najważniejsze! Nam nie wolno oceniać ich czynów, bo nie wiemy jakbyśmy się zachowali w podobnej sytuacji. Jak dla mnie postąpili słusznie. Już i tak nie żyli, a oni mieli szansę na przeżycie, a to najważniejsze! Nie ma znaczenia, że dopuścili się do czegoś takiego, nie było wyjścia, bo śmierć to nie jest wyjściem z sytuacji, to najgorsza opcja. Bóg im pomógł, dzięki modlitwom mieli nadzieję i ta siła pozwoliła im przetrwać kilkadziesiąt dni. Właśnie w takich sytuacjach można poznać ludzi. Czy dla nich ważniejsze jest własne uprzedzenie, czy życie. Dla mnie życie jest najważniejsze i nie wykluczam, że jeśli nie daj Boże znajdę się w podobnej sytuacji, zrobiłam bym to samo.

dodsab

Film tak naiwny jak i scenariusz co tutaj dużo opowiadać słabizna ...

che_g_2

Ale z Ciebie tempa szczała !

che_g_2

Mam nadzieję, ze nikt z nas nie będzie musiał sprawdzić się w takiej sytuacji.... to, ze jesteś głodny bo cały dzień nic nie jadłeś, nie może równać się z głodem na mrozie po kilku dniach...

che_g_2

lecz sie

che_g_2

ale ty jestes porabana ^^ szok.
mysle ze dla nich ta decyzja nie byla latwa. musieli cos jesc aby przezyc. a ze znalezlisie w na prawde gowianych warunkach ...
pomysl zanim cos napiszesz. mysle ze wiekszosc z nas bedac w takiej sytuacji tez by to zrobila.

olka19_19

Gówniarz, który założył ten wątek, napisałby równie dobrze, że wolałby umrzeć z głodu niż zjeść zimnego hamburgera z McDonalds’a. Najśmieszniejsze jest to, że taka osoba zapewne siedzi sobie wygodnie w fotelu z laptopem na kolanach, ciepłymi papciami na nogach, popija gorące kakao i pozuje na eksperta ds. surviavalu :D Oczywiście doskonale wie, jak sam by się zachował uwięziony na wysokości 4,500m w środku szalejącej śnieżycy, dziesiątki kilometrów od cywilizacji, bez zapasów jedzenia :D

Człowiek jest zwierzęciem. Każdy, bez wyjątku. Potrzeba jedynie odpowiednich okoliczności, aby obudzić instynkty sterujące tym zwierzęciem.

Dimensh

Raczej siedziała, niż siedzi. Wątek z 2006 roku.

ocenił(a) film na 7
Dimensh

piona-podpisuje sie!

ocenił(a) film na 7
che_g_2

jestem zdumiony..! proponuje ruszyć dupkę sprzed komputera w kierunku And zostawić swoje życie i bliskich i stamtąd oceniać i pisać zobaczymy wtedy. Natomiast zgodzę się że w zjadaniu innych i upodleniu się nie ma bohaterstwa-ale człowiek w obliczu ostateczności jest zmuszony robić różne rzeczy by przeżyc tak było i byc bedzie

ocenił(a) film na 7
everyman84

Absolutnie nie mogę tych ludzi krytykować. Przeżyli szok, widzieli śmierć innych ludzi, okropne warunki, strach, głód - wtedy inaczej się myśli, a i tak nie "rzucili się na to jedzenie" i nie zabili nikogo.
Hmm... gdyby nie zaczęli jeść, nikt nie dowiedziałby się o tej historii, nikt nie obejrzałby tego filmu. Pokazuje, że nie można się poddawać - i ci poszkodowani, i ci, którzy ich szukali.

che_g_2

Egoiści, bo jedli ciała zmarłych? Chyba kpisz. Przecież ciało , to tylko mięso, wszystko mamy w mózgu, nawet te głupoty, które pieprzysz. Jesteśmy tylko avatarami swoich ciał. Ja sam i chyba każdy zgodził się, żeby po śmierci zjedzono jego ciało, jeśli była by taka sytuacja jak ta. Przecież przekazujemy organy po śmierci dla "potrzebujących" ich, więc czym to się różni od ich sytuacji?

che_g_2

Mieli paść z głodu, bo TY się brzydzisz mięsem? LOL

ocenił(a) film na 7
che_g_2

proponuję zapoznać się z dorobkiem historii, etyki i prawa.

ocenił(a) film na 7
luka_grobl

http://historia.focus.pl/swiat/szalupy-mordercow-1058

ocenił(a) film na 7
luka_grobl

uprzejmie dziekuje za powyzszy odsylacz. swietnie sie czyta

ocenił(a) film na 8
kdzwonkowska

Jaką to trzeba być świnią żeby oceniać ludzi nie mając pojęcia jak to jest będąc w takiej sytuacji, prymitywie który jak Cie ściśnie w żołądku to brudne zeżresz w 5 minut bo już ohohho 6 godz nie jadłeś ... jak możesz mówić cokolwiek o ludziach, którzy nie jedli dniami ,,,
skąd się biorą takie barany?? Nadrzedną potrzebą człowieka jest jedzenie a jak mówi nam no ewolucja organizm ludzki jest zdolny do niezwykłych czynów, których w normalnych warunkach nawet nie przyjąłby do świadomości ...!
NIe bądźmy debilami ... myślmy ....

użytkownik usunięty
che_g_2

Zycze ci tego samego co przezyli oni.
I wtedy moglabys zadecydowac czy zdechlabys z glodu czy jadla ludzkie mieso.
Moglabys ich sprawiedliwie ocenic.

ocenił(a) film na 8
che_g_2

Zmarłym ciała, jak wiadomo, są niezbędne. Natomiast do przeżycia wcale nie trzeba pożywienia. Ironia mam nadzieję aż szczypie w oczy...

ktotoja

Dziś o 20:00 na TVN7. Pewnie po filmie znów rozgorzeje dyskusja na temat kanibalizmu...

ocenił(a) film na 8
ktotoja

Złoto : D

che_g_2

Ty tak na powaznie?Nawet dyskutowac mi sie z Toba nie chce:-)

ocenił(a) film na 8
che_g_2

Z całym szacunkiem ale opowiadasz wierutne bzdury. Oglądałaś pewnie film mając ciepło w domu/ kinie i pełną lodówkę. Nie masz pojęcia co to głód i wola przetrwania. No comment...

skynet1234

Szkoda, że autorka tej "wypowiedzi" nie raczyła odpowiedzieć nikomu po 2006 roku...

ocenił(a) film na 8
Votes

Może zmądrzała...?

ocenił(a) film na 8
skynet1234

Może poleciała w Andy sprawdzić czy jednak nie mamy racji? (Wybaczcie mój czarny humor)...

che_g_2

Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak hejtują autorkę. Przecież ci "straszliwi urugwajscy kanibale" powinni zostać aresztowani i skazani na śmierć za to, że chcieli przeżyć.

Ps: Mam nadzieję, że wszyscy dostrzegają IRONIĘ.

che_g_2

Ja tam bym zjadła gdybym nie miała wyboru. I generalnie nie miałam bym nic przeciwko gdyby ktoś zjadł mnie. Tzn. akurat nie miałabym tu nic do gadania jako była osoba i teraźniejsze zwłoki, ale wiadomo o co mi chodzi.

ocenił(a) film na 8
che_g_2

aleś ty durna była dziewczynko, pisząc te nawiedzone bzdury. Mam nadzieję, że zmądrzałaś od tamtego czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones