PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542220}

Alpejska klątwa

Sennentuntschi
5,6 1 098
ocen
5,6 10 1 1098
Alpejska klątwa
powrót do forum filmu Alpejska klątwa

... i jest w stanie wyjaśnić mi , czy jest to historia kryminalna o wykorzystanej seksualnie dziewczynie i jej zemście na sprawcach , w której wiejskie legendy i przesądy każą o niej myśleć jak o demonie ? Czy faktycznie była ona tym demonem i dążyła do realizacji starej przepowiedni po raz kolejny ? Mam mieszane uczucia i wątpliwości , przez prawie cały film uważałem że mamy do czynienia ze skrzywdzoną i przez to obłąkaną dziewczyną , czy było inaczej ?

ocenił(a) film na 8
jjarek_filmweb

post z przed prawie roku, ale co mi tam....
SPOILER!!!!!
.
.
.
.
nie była demonem, była córką księdza który ją więził całe życie, jak jej się udało uciec to zawędrowała do tych kolesi w górach którzy wzieli ją za demona z legendy.

ocenił(a) film na 6
cezry

To jest najprostsza odpowiedź i tak też sobie kombinowałem , ale czasem człowiek coś przegapi lub pójdzie na siku a w tym czasie przez ułamek sekundy pojawi się w filmie coś co objaśnia fabułę w inny sposób , więc myślałem że ktoś zauważył coś więcej niż ja . Pozdrawiam .

ocenił(a) film na 7
jjarek_filmweb

Ale kim była jej matka, tego już nie możemy być pewni. :)
Polecam do obejrzenia film, który był inspiracją Sennentuntschi - http://www.filmweb.pl/film/Sukkubus+-+den+Teufel+im+Leib-1989-199858

ocenił(a) film na 6
Adannyel

Poszukam, choć coś czuję że może być kłopot ze znalezieniem (w sieci), bo na filmweb prawie nikt się do tego filmu nie dopisuje...

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

Policjant palnal w łeb bo myślał, tuż przed jej skokiem, że jest demonem. Ale potem zobaczył jej zwłoki w szczelinie, to palnal sobie w łeb, bo miał rację od początku, że to przetrzymywana córka księdza. A, że dziewczyna była trochę niedorozwinieta to zszyla sobie kolegów. Nawet mówiąc sobie "ty idioto" miał na myśli, że dopuścił do myśli, że to jakiś demon z powieści.
Tylko co tam robiła dziewczynka z mamą pod koniec filmu, która wskazała na zwłoki córki księdza.

ocenił(a) film na 3
Warabaranara

Podejrzewam, że matka tej dziewczynki z czasów rzeczywistych to ta dziewczynka, która pojawiała się czasem u policjanta. Ale czemu tylko jej córka widziała tego ducha i wskazała zwłoki - nie mam zielonego pojęcia. Dzięki za komentarz, rozjaśniłeś mi w głowie sens końcówki ;)

ocenił(a) film na 5
Ultor

A no nie ma sprawy. W sumie, też mi rozjaśniłeś/aś kim jest ta dziewczynka z mamą pod koniec. Ich ubrania itp. faktycznie były nowoczesne.

Warabaranara

ale,ale - dziewczynka pokazała nie zwłoki ale szkielet leżący tam od lat . I co teraz?

ocenił(a) film na 5
stefan2008

Przeczytaj cały wątek jeszcze raz.

Ultor

Zwłoki z początku filmu, na których rosły grzyby to policjant. A ten co dziewczynce świecił lusterkiem, żeby je znalazła to duch niemego chłopaka. Pozostaje pytanie skąd klecha miał dziecko, skoro matka dziewczyny spadła w przepaść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones