PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7}

Angielski pacjent

The English Patient
7,4 72 949
ocen
7,4 10 1 72949
6,0 14
ocen krytyków
Angielski pacjent
powrót do forum filmu Angielski pacjent

nie zawiodłem się bardzo, ale jednak, liczyłem na coś więcej. W kolejnym filmie pożądanie przeważa nad miłością, tak, tak wiem wg. was to była cudowna i wielka miłość, nie powiedziałbym. Jedyne co w tym filmie było dobre to gra aktorska, fabuła mimo wszystko mnie zawiodła.

ocenił(a) film na 10
Charlie_M_

ja jestem filmem całkowicie oczarowana.. cóz wiecej.. przepiekna historia miłości dwojga ludzi.. no któz nie chciał by przeżyc czegos takiego.. zaraz po filmie nasuwały mi sie pytania.. czy naprawde mozna aż tak kochac? czy to w ogóle możliwe? cóż chcę wierzyc że tak :)
co do kreacji aktorskich to oczywiście rola Fiennes'a w moim odczuciu genialna.. za każdym razem kiedy wspominał swoja żonę, opowiadał historie swojego życia pielęgniarce, słuchałam z zapartym tchem.. a moment kiedy podsuwa fiolki, że by mu je podała.. no cóz tu się rozkleiłam..
dla mnie kawał dobrego kina :)

ocenił(a) film na 9
filmofaniak

swoją żonę... jaką żonę.

i nie opowiadał, tylko wspominał sam do siebie.

'któż nie chciał by przeżyć czegoś takiego'

cóż, kath widzisz nie chciała i ostatecznie nie przeżyła...

ocenił(a) film na 4
Charlie_M_

Ja również zadaje sobie pytanie gdzie tu była miłość. Ja widzę jedynie pożądanie i egoizm. W imię tego uczucia ginęli niewinni ludzie.

Sandra474

Zadajesz bo masz mózg wyprany od małego dziecka w durnym kraju bigotów i idiotów.

ocenił(a) film na 8
Sandra474

Zgadzam się. Było porządanie, które odebrało zdrowy rozsądek. Aby była pełna miłość, potrzebny jest również zdrowy rozsądek, który decyduje o trwałosci związku. Główna bohaterka kiedy oprzytomiała to zrozumiała, że to było złe, ale było już za późno. Piwo się rozlało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones