PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7}

Angielski pacjent

The English Patient
7,4 72 957
ocen
7,4 10 1 72957
6,1 15
ocen krytyków
Angielski pacjent
powrót do forum filmu Angielski pacjent

dla mnie to zadziwiające, że z bardzo słabej (w mojej opinii) książki zrobili tak dobry film. na pewno miała na to wpływ doborowa obsada. uwielbiam Ralpha:) w trakcie oglądania śmiałam się, że rola lorda Voldemorta jednak była mu pisana;)

ocenił(a) film na 4
isis26

Muszę się zgodzić, ale tylko trochę, dzisiaj skończyłam czytać a raczej wymęczyłam książkę i teraz jestem już po seansie. Książka fatalna... Chaos nudą poganiany... Film ciut lepszy, ale bez szału i stanowczo za długi... Nagród też nie rozumiem... :)

ocenił(a) film na 10
anulka88

książki nie czytałam ale film bardzo mi się podobał ,Ralph wspaniale zagrał Polecam ten film

ocenił(a) film na 4
Elzbieta_Rejman

no ja nadal podtrzymuje zdanie... :p
Ralph i Kristin ladnie zagrali, ale ogolnie w moim odczuciu to za malo w ogolnej ocenie filmu... Niestety...

ocenił(a) film na 10
isis26

Jak dla mnie książka jest rewelacyjna (dostała zresztą nagrodę Bookera) po jej przeczytaniu pochłonęłam wszystkie pozostałe dzieła Ondaatje. Ten charakterystyczny dla tego autora chaos jest wbrew pozorom bardzo dokładnie uporządkowany i jak dla mnie - cudownie się czyta. zupełnie inaczej niż inne książki , bo trzeba zwolnić, zastanowić się, jakby czytać bardziej.

ocenił(a) film na 7
isis26

Skojarzenie z Voldemortem też miałam. :)
No i ten tekst, który pada gdy Cliftonowie przylatują: "witajcie w obozie". (Przypomniał mi "Listę Schindlera").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones