PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=257691}
7,0 164 285
ocen
7,0 10 1 164285
7,0 31
ocen krytyków
Ant Man
powrót do forum filmu Ant-Man

Ant-man jest jedną z najważniejszych postaci z komiksów marvela, ale niewiele z młodszych osób o nim wie. Ten film ma szansę to zmienić.

Nie będę trzymał w niepewności. Film bardzo mi się podobał. Jest w nim bardzo dobry humor (choć całkiem inny niż w np. Strażnikach Galaktyki), sceny akcji, które zaskakują pomysłowością (odtwarzacz muzyki w walizce), ciekawe postacie oraz bardzo dobre jak na blockbuster aktorstwo.

Michael Douglas to klasa sama w sobie, Paul Rudd świetnie oddał problemy głównego bohatera, a Evangeline Lilly po takiej sobie roli w Hobbicie wznosi się tu na wyżyny aktorstwa ( nie no dobra to żart, ale i tak jest ok).

Darren Cross zasługuje na osobny akapit. W ekranizacjach komiksów mieliśmy już wielu szaleńców - biznesmenów. Ale naprawdę postać grana przez Corey Stolla jest u mnie w ścisłej czołówce marvelowych badasów. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Jest on prostym, lecz naprawdę dobrze zagranym bohaterem, ale co najważnejsze czuć pewien niepokój gdy go się widzi. Widz wie, że ten skurczybyk może zagrozić głównym bohaterom i naprawdę to robi.

Przejąłem się losami głównych bohaterów, bo to właśnie o nich jest ten film. Nie o Ant manie, ale o problemach dwóch rozbitych rodzin. Oczywiście sceny pojednań są w takim filmie obowiązkowe, ale zostały dobrze skontrastowane ze scenami humorystycznymi (Scott komentuje rozmowę Hanka i Hope, a jego córka karmi potem pod stołem mrówkę).

Konstrukcja heist movie powoduje że film na początku może się trochę dłużyć, ale wynagradza to końcówką. Muzyka jak to zwykle bywa u marvela po prostu jest, i to chyba największy minus tego filmu. Humor nie każdemu musi pasować, ale kto się nie zaśmiał podczas ostatniej wypowiedzi Louisa ten niech wraca do domu i wyjmie sobie ten kij z tyłk... Czekam na kolejne pojawienie się Antka w MCU.

Aha jeszcze jedno. Cieszy, że marvel coraz bardziej zacieśnia więzy między filmami w swoim uniwersum. Epizodyczna rola Falcona, Triscelion w budowie i nawiązania do Avengers: Czas Ultrona cieszą fanów, oferując dodatkowe sceny akcji. Dodatkowo dobrze wyjaśnione jest dlaczego dowiadujemy się o Ant-manie dopiero teraz. W filmie Hank Pym to outsider, który nikomu nie ufa. nicely done Marvel, nicely done

Ocena: 8/10 gorąco polecam

ocenił(a) film na 7
wifi_wifi

Wcześniej napisałem coś trochę bardzie spójnego, ale filmweb i jego błędy nie zauważyły postu.

wifi_wifi

Ja tak miałem z Jurassic Worldem(nie zaakceptowali),z age of ultron(po jakichś 5 dniach usunęli),a gdy pisałem Terminatora... Padła bateria,bo robilem na phonie. ale myślę ze mój komentarzź na tego ostatniego powinno podsumować film

ocenił(a) film na 7
LordVader345

Mi wyświetliło się, że strona nie istnieje. 15 min życia przepadło :)

wifi_wifi

Mi 40 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones