PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1053}
7,4 224 424
oceny
7,4 10 1 224424
7,2 16
ocen krytyków
Apollo 13
powrót do forum filmu Apollo 13
obywatel_M

a co, ateuchowi nie pasi????????????????????????????????????????????????

ocenił(a) film na 7
xatt1975

Nie sądziłem, że kiedyś to napiszę. Wyłączyłem po ok 30 min... Amerykańska patetyczna papka, dobiła mnie scena ze zgubioną pod prysznicem obrączką. Dziękuję, dobranoc, takie kino nie dla mnie. Filmu nie oceniam.

ocenił(a) film na 8
Wojt4s

Kompleks USA?

Wojt4s

Ha! Nie ma to jak oceniać film po 30 min jego oglądania.

Wojt4s

scena z obraczka miala miejsce w rzeczywistosci. warto troche sie zainteresowac tematem przed wyszydzeniem ujecia filmowego

ocenił(a) film na 5
Wojt4s

Taaaaa, coś jak Armagedon i Dzień Niepodległości.

ocenił(a) film na 8
xatt1975

Nie jestem ateuchem. Po prostu ciekawi mnie, czy cały świat tak samo się modli za 30 ofiar na polskich drogach co weekend... W Apollo 13 nie było żadnej.

ocenił(a) film na 8
xatt1975

Nie trzeba być ateistą, żeby nie uznawać kościoła. Chociaż to nie ma znaczenia jakąś religię czy ideologię wyznają cmentarniacy skoro dalej są przegranymi cmentarniakami i nie mają pojęcia o prawdzie ;)

ocenił(a) film na 6
obywatel_M

ha! też rechotałem xD

ocenił(a) film na 7
obywatel_M

Żałosna, mało powiedziane...

ocenił(a) film na 7
DRSRng

nic nie mówię ale nagrania użyte w tym filmie są prawdziwe więc co w tym żałosnego

obywatel_M

ale autentyczna. to sa akurat nagrania archiwalne. ale dzieci maja prawo nie pamietac

ocenił(a) film na 8
Kiper60

Co nie zmienia faktu, że ten patos mnie zmiażdżył.
Tutaj mieliśmy kilka osób na pokładzie Apollo 13, którym jeszcze nic się nie stało.
Ciekawe czy tak cały świat się modli za 30 ofiar na polskich drogach co weekend...

obywatel_M

Do kogo masz pretensje? Do całego świata? "Świat" zareagował, jak zareagował. Za tych uwięzionych pod ziemią górników w Chile też były modlitwy powszechne i czołówki w mediach. Zwłaszcza dlatego "świat" się modlił, że żyli i była szansa na ich uratowanie. I tam też nic się nikomu nie stało. Też Cię to raziło? Są to po prostu pewne odruchy solidarności "świata" i nie można mieć pretensji do ludzi. Nikt im nie kazał się modlić i z pewnością nie robili tego dla patosu, tylko, jak to się mówi, z odruchu serca. Poza tym: widocznie nie pamiętasz atmosfery tamtych czasów i zainteresowania opinii publicznej tym lotem, katastrofą i akcją ratunkową. To się po prostu udzieliło "światu". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Kiper60

Ok, czyli modlitwa jest towarem medialnym?

obywatel_M

Wydarzenie jest towarem medialnym. Również modlitwa na taką skalę takim towarem się wówczas stała. Pewno nie pierwszy i nie ostatni raz. Pamiętam podobne zachowania, gdy "cała Polska" modliła się po uprowadzeniu ks. Popiełuszki. I to nie było na pokaz, bo reżimowe ówczesne media tego tematu unikały. Co innego, gdy kiedyś komunista Oleksy klękał przed obrazem na Jasnej Górze i puszczały to wszystkie media. To była pokazówka. W przypadku Apollo, Chile i Popiełuszki - nie. Modlący się ludzie nie mieli wpływu na to, że pokazują to światowe media.

obywatel_M

Tak było. to prawda historyczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones