PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9053}

Arizona Junior

Raising Arizona
6,7 9 666
ocen
6,7 10 1 9666
7,2 9
ocen krytyków
Arizona Junior
powrót do forum filmu Arizona Junior

Zabawa!!

ocenił(a) film na 4

Uwaga! To jest topic, w którym swoje opinie na temat tego tytułu, będą wyrażać uczestnicy naszej zabawy filmowej.

Chcesz dowiedzieć się na czym polega zabawa? Patrz tutaj: http://www.filmweb.pl/blog/entry/446266/II+edycja+naszej+wspania%C5%82ej+zabawy+ filmowej%2C+czyli+Zabawa+2.html

Dyskusje z uczestnikami zabawy i komentarze do ich opinii są mile widziane.
---
Uwaga, poniższe komentarze mogą zawierać spojlery zdradzające treść filmu!

ocenił(a) film na 4
KYRTAPS

Największym atutem tego filmu są doskonałe pomysły użyte przy wykonaniu oraz przy samym pisaniu scenariusza. Historia jest oryginalna i dynamicznie opowiadana.
Jest śmiesznie, warsztatowo porządnie i strasznie płytko.
Film miał zadatki na ciekawą opowieść o matce, która odczuwa ogromną potrzebę macierzyństwa i zdesperowana namawia męża do kradzieży, a wyszła komedia kryminalno sensacyjna.
Jest trochę błędów, ale całość na poziomie.

7 /10

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

Dla jednych to najlepszy film braci Coen (słyszałem takie opinie), dla innych najgorszy. Ja zaliczam się do tych drugich. Film fajny, owszem, śmieszny i momentami pomysłowy, jednak nic więcej. Nie dość, że raczej przewidywalny - przynajmniej dla mnie taki był - to na dodatek nierówny. Sceny dobre i bardzo dobre mieszają się ze średnimi, a nawet słabymi. Poza tym to zwykła komedia. Inne dzieła Coenów, choć często podchodzące pod komedie, zawierały także elementy innych gatunków, najczęściej dramatu i thrillera. "Arizona Junior" nie jest ani specjalnie dramatyczny, ani też niezbyt trzyma w napięciu. Za to bardzo podobała mi się stylizacja na western. Arizona u Coenów to taki współczesny Dziki Zachód. Łowca nagród podążający za głównymi bohaterami (na harleyu, nie koniu) to postać jakby żywcem wyjęta z wielu spaghetti westernów...Gdyby to nie był film Coenów, nazwałbym go nawet bardzo dobrym, lecz jak na braci, to trochę za mało. Dlatego daję:

7/10

Mr_Myers

Sorry, że krótko ale obecnie brak netu powoduje, że korzystamy przy obecnym pisaniu nie ze swojego kompa. A kumpel goni:)


Świetny scenariusz, świetny Cage... no i doskonały humor. Napewno ten film nie jest najgorszym filmem braci Coen, ale najlepszy zdecydowanie też nie jest:)

7/10

ocenił(a) film na 7
po_prostu_P_

U mnie będzie jeszcze krócej.
Do pośmiania się luzacki filmik, ogląda się dobrze, ale ocena chyba nawet ciut za wysoka:
7/10

ocenił(a) film na 7
Marcineusz_Zet

Jest to moje 3. (po "Fargo" i "Big Lebowski") spotkanie z braćmi Coen. Z tych 3 filmów ten jest zdecydowanie najsłabszy. Nie znaczy to jednak że jest zły. Jak słusznie zauważył Mr. Meyers w przeciwieństwie do innych filmów Coen'ów ten to wyłącznie komedia z duża dawką parodii i typowego dla 'braci' absurdalnego momentami humoru. Są tu przerysowane postaci, teksty zapadające w pamięć ale nie ma błysku. Troche za mało to klimatyczne i za bardzo naciągane. Zbyt płytkie i 'typowe'. Jednak bardzo ciekawe ujęcia, dobra gra aktorska oraz muzyka nadrabiają troche niedostatki scenariusza i brak klimatu. Ogółem -8/10.

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

"Film miał zadatki na ciekawą opowieść o matce, która odczuwa ogromną potrzebę macierzyństwa i zdesperowana namawia męża do kradzieży, a wyszła komedia kryminalno sensacyjna."

Moim zdaniem wyszło to, co miało wyjść. Opowieści o matkach, odczuwających potrzebę macierzyństwa i uciekających się do porwania to ci u nas dostatek w seriach z cyklu "Okruchy życia". Coenowie i roztkliwiająca opowiastka o życiowych problemach? E, to chyba nie ten adres.

Diana

Dokładnie zgadzam się z Dianą. "Arizona Junior" jest jedyny w swoim rodzaju, zwariowany, slapstickowy. Nie ma zbyt wielu tak szybkich i zabawnych komedii, a ckliwych opowiastek to jest akurat dużo.

użytkownik usunięty
Albertino

Mnie się bardziej podobało "Bracie gdzie jesteś". Właściwie to chyba (moim zdaniem) najlepszy film Cohenów. Arizona Junior nie spodobał mi się za bardzo ale może to ze względu na to że wcześniej nażarłem się pizzy i trochę mnie brzuch bolał ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones