PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 116
ocen
7,5 10 1 51116
7,3 30
ocen krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

jak ten film dostał tego oscara? Za muzyke zasłużył, ale za resztę nie. Co oni, dźwięcznych filmów
nie docenili, a niemy film, aż a Oskara zdobywa.

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

I BAFTę... I Cezara... I Palmę w Cannes... I od cholery innych nagród... Czemu tylko Oscarów się czepiasz? Jak się czepiać, to do końca!

Sqrchybyk

Dla mnie Cezary i Cannes nie są zbyt przejmującymi dla mnie nagrodami. Pisałem ten post, gdyż obejrzałem ten film przez znacznk "Filmweb poleca", a dopiero potem patrzę, "Oscar za Najlepszy Film", załamka jakaś... Ale dobra, tylko zobaczyć z jakimi filmami konkurował. Nie spojrzałem już na dalsze nagrody. Dziwię się najbardziej też Critics' Choice, którzy również wytypowali ten film.

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Polecam zainteresowanie się Cannes i innymi topowymi festiwalami. Gwarantuję, że załamek będzie mniej ;) Tylko... Może za kilka lat dopiero, bazując na najwyżej ocenianych przez ciebie filmach.

A Oscar za film roku i inne nagrody dla "Artysty" oczywiście zasłużone. Zrozumiesz... Za kilka lat ;)

Sqrchybyk

Zasłużone? Proszę wytłumacz mi zasłużenie dla Artysty :)

Oczywiście jeden Oscar za muzyke zasłużony :)

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Nie ma co (ani za bardzo jak) tłumaczyć. Jak pisałem: sam zrozumiesz ;) Pozdrawiam

Sqrchybyk

Nie ma co tłumaczyć, co świadczy że tak naprawdę nie wiesz czemu przyznali. Gratuluje inteligencji :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kasica_9

Głupszy jestem bo mam inny gust?

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Możesz mieć inny gust. To jaki film według Ciebie zasłużył na Oscara w 2011?

Kasica_9

Chociażby Hugo :)

Kasica_9

Służące choć myślę, że Hugo też mi się spodoba jak obejrzę.

ocenił(a) film na 10
MarcoK

Hugo?
Teraz mi jest pana Mikołaja bardzo, bardzo żal.
Jedyne dobre miejsce w filmie to scena z kinem. O pozionie efektów specjalnych nie wspomne.

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Wiem czemu przyznali, ale czuję, że na razie i tak nie zrozumiesz, proste... Za kilka lat zrozumiesz i to, że teraz nie zrozumiesz ;)

Sqrchybyk

Nie rozumiem, potem zrozumiem... jakie to logiczne

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Za kilka lat zrozumiesz, że całkiem logiczne ;)

Sqrchybyk

Nie zrozumiałeś mnie :)

filmowy_laufer

ryj trolu

JenniferSramwrence

trollu? nie wiem w jaki sposób jestem trollem :) prędzej ty ;)

filmowy_laufer

troll gimbusowy to jeden z gatunków niestety najgorszy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
JenniferSramwrence

Przykro mi, ale do gimnazjum nie chodze... :) Nie IŚ nie jest najlepszym filmem (i nigdy nie będzie), osobiście wolę książki. A tak w ogóle won od mojego gustu, właśnie mnie trollujesz, więc nie wiem w czym problem.

P.S. Nick prezentuje twoją kulturę, więc z Tobą nie rozmawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
JenniferSramwrence

Weź mnie nie obrażaj :)

filmowy_laufer

Ja obrażam ciebie jak ty innych

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

No, ty to nie zrozumiesz... Trudno.

ocenił(a) film na 8

Skoro to nie film, to co według Ciebie? Osoby na dole bardzo dobrze piszą. Takie filmy to klasyki kina, ale ktoś taki, jak Ty mało inteligentny nigdy tego nie zrozumie. Żyjesz w swoim małym świecie, wśród głupich komedii polskich i seriali takich, jak Barwy szczęścia, Szpital czy Wawa non stop. Żałosne. Zawsze, jak natrafię na Twój wpis, gdzieś na filmweb, to mnie załamujesz. Ale tym wpisem przebiłeś samego siebie. Film dla Ciebie koniecznie musi być z dźwiękiem i zapewne z jakimś efektami specjalnymi. Ale wyobraź sobie, że kilkadziesiąt lat temu, tylko takie filmy były. Artysta pokazuje nam magię kina niemego i to jest coś cudownego. Filmu nawet nie obejrzałeś, ale 1 wystawiłeś. Proszę Cię, nie właź na fora z filmami na poziomie, nie wtrącaj się w dyskusję z ludźmi na poziomie i nie kompromituj się.

użytkownik usunięty
Hadley

Wszystkie nieme filmy to jakiś śmiech na sali. Nie powinny nigdy powstać, bo dialogi to najważniejsza rzecz jaka jest w filmie . Co do efektów specjalnych to ich mocno nie lubię i czym są słabsze tym dla mnie film jest lepszy , nienawidzę żadnych filmów 3D, albo takich gdzie są same efekty jak na przykład to gówno Avatar .

ocenił(a) film na 8

Ale wyobraź sobie, że kiedyś nie było czegoś takiego, jak dźwięk w filmie, więc nie rozumiem, jak możesz pisać, że filmy nieme nie powinny nigdy powstać? Mylisz się. Dialogi to najmniej ważna rzecz w filmie :). Kiedyś aktorzy musieli manipulować swoją mimiką twarzy i gestami, a mimo to każdy wiedział, o co chodzi, i to jest ta sztuka, której dzisiaj brakuje aktorom. Myślą, że wyklepią na pamięć swoją rolę i są już świetnymi aktorami.

użytkownik usunięty
Hadley

Skoro nie było dźwięku to powinni w ogóle nie kręcić filmów. Film bez dźwięku nie jest filmem . Dialogi to najmniej ważna rzecz w filmie ? To ciekawe z czego człowiek by się śmiał przykładowo w komediach takich jak Sami Swoi , Miś, Nie lubię poniedziałku albo Co mi zrobisz jak mnie złapisz . Kilka cytatów z tych filmów to jest klasyka polskiego kina, więc przestań pisać bzdury, że dialogi są nieważne bo są najistotniejszą częścią filmu .

ocenił(a) film na 8

W takim razie jakim cudem Flip i Flap śmieszą, skoro na początku te filmy były nieme? O nie, nie. Kiedyś były filmy nieme, w tym także komedie i śmieszyły nie mniej, niż współczesne filmy. Więc to Ty nie pisz bzdur. Oczywiście dziś, kiedy już mamy dźwięk w filmach, reżyserzy kładą nacisk na dialogi. Film Sami Swoi nie mógłby być niemy, bo rzeczywiście, tam śmieszą dialogi. Ale mi chodzi o to, że kiedyś bez dźwięku potrafili zrobić dobry film i dobrą komedię. Czasy się zmieniają, to fakt. Ale nie wciskaj kitu, że film niemy, to nie film. Tobie takie filmy się nie podobają i masz do tego prawo, ale na tym lepiej pozostań. Poza tym, to jakbym ja nie lubiła polskich filmów i nagle wszystkim wystawiła 1, bo polski. Trochę to żenujące nie uważasz?

użytkownik usunięty
Hadley

Dlaczego zenujące ? Normalna sprawa jak ktoś nie lubi polskich filmów i ma do nich jakiś uraz to normalna sprawa , że wszystkim wystawia jedynki bez oglądania . Flip i Flap śmieszą ? Hahahhaa dobry żart nie znam nikogo kogo by to badziewie śmieszyło .

ocenił(a) film na 8

Nienormalna, dlatego że mogę nie lubić polskich filmów, a mimo to zawsze znajdzie się jakaś perełka. Poza tym, mam taką zasadę, że nie oceniam filmów, za nim ich nie obejrzę. I każdy tak powinien robić. Hahaha, oczywiście, że nie znasz nikogo takiego, bo obracasz się wśród ludzi na swoim poziomie. Więc pozostań tam i nie wypowiadaj się na temat filmu, którego nie widziałeś.

użytkownik usunięty
Hadley

Będe sie wypowiadał nikt mi nie zabroni, nie trzeba obejrzeć filmu żeby wiedzieć , że nie jest w moim guście i mi się nie spodoba . I nie jest normalne to , że jeżeli ktoś nie lubi polskich filmów to gdzieś jakaś perełka się znajdzie . Jeżeli czegoś nie lubisz to nie znajdzie się żadna perełka . Ja nienawidzę filmów fantasy i nigdy się w tym gatunku żadna perełka dla mnie nie znajdzie, wszystkim wystawiam jedynki bez oglądania bo wiem, że tego nie lubię i nie ma prawa mi się spodobać .

ocenił(a) film na 8

Przeraża mnie Twoje myślenie. Ja na szczęście jestem bardziej otwarta i staram się niczego nie skreślać, dopóki czegoś nie poznam. Poza tym szkoda mi życia, na spędzanie czasu na forach o czymś, czego nie lubię i czego nawet nie widziałam. Ty najwidoczniej masz go aż nadto, więc nie dziwne, że trochę w główce Ci się pomieszało.

Ja nie znam nikogo, kogo by NIE śmieszyło. :)

Poza tym w filmach niemych też są "dialogi". Wstawiane na kartach (w sensie: w formie napisów).

użytkownik usunięty
Hadley

A tak nawiasem mówiąc to nie przypominam sobie żeby Flip i Flap to był niemy film . https://www.youtube.com/watch?v=tR7OJf0ftUM

ocenił(a) film na 8

"Laurel i Hardy pojawili się w ok. 100 filmach krótko i pełnometrażowych, początkowo niemych, a od 1929 także dźwiękowych." Polecam najpierw trochę poczytać.

ocenił(a) film na 8
Hadley

@smalczyk130.....hahaha wielki znawca horrorów ( śmiech na sali): ocena 1 wystawiona przez tego znafffffffce:
Martwe zło
Martwica mózgu
...że już nie wspomne o innych "perełkach" :
Hobbit - Pustkowie Smauga (zgodziłbym sie nawet na ta marna 5 bo nie kazdemu musi sie podobac, ale ocena 1? panie daj pan spokuj i sie nie ośmieszaj.)
Paranormal activity 3- 10? :/....pozwolisz ze zostawie to bez komentarza....

Proponuje troszeczke ambitniejsze kino obejżec, a nie tylko takie do popcornu i kilograma nachosów

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
salus

Martwe zło i Martwica mózgu to nie są horrory tylko filmy Gore ( które kiedyś jakiś debil zaliczył do horroru a to powinien być wyodrębniony gatunek ) z elementamii komedii. Te filmy są obrzydliwe i żenujące, a horror musi być straszny . Co do Hobbita to każdy film fantasy oceniam na jeden bo to są filmy gorsze od bajek dla dzieci, bo w bajkach jest jakaś fabuła a fantasy to ja nie wiem w ogóle co to ma być .

Ty wiesz w ogóle co to jest "horror"? :)

No i jeśli nie lubisz filmów fantasy to po co w ogóle je oglądasz? :)

użytkownik usunięty
Davus

Nie oglądam filmów fantasy bo to nie są filmy , wszystkim wystawiam jedynki bez oglądania . A co do horroru, to niewielu jest ludzi, którzy znają się na nim tak jak ja .

A po co wystawiasz "jedynki" filmom, których NIE WIDZIAŁEŚ?
Jesteś kretynem? :)

użytkownik usunięty
Davus

Wystawiam jedynki filmom z gatunku których nie lubię , oraz filmom czarno-białym . Po prostu muszę zaznaczyć, że czegoś nie lubię .

ocenił(a) film na 8

prosze nie karmić tego trola. szkoda czasu na takie dyskusje. poprostu kolega smalczyk130 nie ma co robic i pisze bezsensowne komentarze i w duchu śmieje sie z ludzi gdy chca mu cos wytłumaczyc.... szkoda czasu, lepiej ignorowac.

użytkownik usunięty
salus

Pewnie, że się śmieje bo ja mam zawsze racje .

ocenił(a) film na 8

zawsze to ty jestes idiota.

użytkownik usunięty
salus

Nie wydaje mnie sie .

użytkownik usunięty
salus

Napisał idiota, który uważa, że Martwica móżgu, albo Martwe zło to dobre horrory . Śmiech na sali .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones