PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=224726}
7,6 82 783
oceny
7,6 10 1 82783
5,7 7
ocen krytyków
August Rush
powrót do forum filmu August Rush

Czytając tematy znajdujące się na tym forum nie mogę wyjść ze zdziwienia jak wiele osób ocenia ten film negatywnie. Zdaję sobie sprawę, że są różne gusta oraz różna przynależność filmów w kategoriach masowe, ambitne itd. Co do tego filmu, owszem, czuć w nim straszną schematyczność i napięcie budowane na tak prostych schematach, jednakże jest wiele filmów stosujących podobną zasadę utartych schematów, którym jednak brak tego "czegoś" co zawiera w sobie August Rush. A ten film, mimo swojej fantastyczności i bajkowości trąca w człowieku całkowicie inne struny. Sam jako niespełniony muzyk, odnajduję w tym filmie czystą radość z dźwięków i troszeczkę inne spojrzenie na świat, z którego jedynie nieświadomie dotychczas zdawałem sobie sprawę. Polecam ten film wszystkim, jako inspirację, prostą historię utartych schematów, w której można się zatopić i zasłuchać.

feanor14

zgadzam się, tyle że wszystkim bohaterom wszystko idzie jak "po maśle", idealnie, zero realności i życiowych trudności, przez co wychodzi z tego 100% bajka, film familijny, idealny dla dzieci. Myślę, że stąd tyle negatywnych opinii. Ja jestem zawiedziona, bo historia niesamowita, ale potencjał nie wykorzystany.

3welinka

Mam podobne zdanie co 3welinka. Jednak muzyka w filmie jest tak wspaniała, że z pewnością kiedyś do niego wrócę :)

ocenił(a) film na 5
3welinka

lepiej bym tego nie napisał... 10/10 za wypowiedz.

ocenił(a) film na 6
3welinka

popieram z tym kinem familijnym, myślę, że brakuje tego gatunku przyklejonego do tego filmu bo jest to zdecydowanie film familijny bardziej niż dramat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones