PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=224726}
7,6 82 786
ocen
7,6 10 1 82786
5,7 7
ocen krytyków
August Rush
powrót do forum filmu August Rush

Ten film nawet nie leżał obok "dramatu", wszystko tutaj jest opowiedziane jak baśnie dla dzieci z przesłodzonym happy endem. Drażni miałkość tego obrazu, widać, że był przygotowany bardzo na zasadzie politycznej poprawności, dydaktycznego ukazywania jedynie słusznych wyborów. Aktorstwo żadne, emocje sztuczne. Toż to bajka przecież. Kinomana tylko zdenerwuje stracony czas. Powinien być dozwolony DO lat 12 w szkołach dla "przykładnych dziewcząt". Świat taki nie jest!

eu_geniusz1

Zgadzam się z Tobą... takie to wszystko było nierealne, słodkie... dziwne.. Byłam bardzo zaskoczona. Spodziewałam się czegoś dużo głębszego ...

ocenił(a) film na 2
dolores1983

Dokładnie. Oczywiście można kręcić podobne filmy, ale niech będą nadawane w paśmie dla dzieci w niedzielę przed południem.

ocenił(a) film na 9
eu_geniusz1

Za hoja się nie znasz.

ocenił(a) film na 2
dominik9051

Ty za to widzę równo walisz kontrargumentami... ;)

ocenił(a) film na 6
eu_geniusz1

Faktycznie jest to bajka, więc jako taka, nie powinna "leżeć obok dramatu", powinna natomiast być opowiedziana jak baśń z happy endem, przedstawiając czarno-białe postaci. Film prosty, naiwny, przewidywalny. Ale biorąc pod uwagę, że jak się wszyscy zgadzamy, jest to jednak bajka to nie są to wady - przecież one (bajki) nie są od przedstawiania świata jako skur**syna z którym trzeba codziennie walczyć, tylko dać chętnym chwilę odpoczynku przy niezobowiązującej fabule, gdzie mamy pewność już od samego początku, że wszystko dobrze się skończy. Jak dla mnie film w sam raz na wieczorny relaks po męczącym dniu.

matthaeus

Dzięki Ci wielkie za to, co napisałeś! Nie ujęłabym tego lepiej - taka powinna być bajka. Reszta ludzi pisze tu zupełnie, jakby każdy chciał lub miał ochotę na jakieś dzieło, nad którym, żeby zrozumieć, czasem trzeba się nieźle namęczyć. Owszem, życie nie jest takie, jakie w "Auguście Rushu", ale dla wielu jest to piękny film i mnie niestety też urzekł tą swoją banalnością.

ocenił(a) film na 2
matthaeus

I tu zgoda, jeżeli traktujemy ten film jako bajkę - wszystko gra. Ale popatrz na opisy. Poza tym bajki bywają piękne i pouczające, niekoniecznie tak przesłodzone. A tu mamy amerykański wyciskacz łez. Ok - niedzielne pasmo Disneya może być, ale w żaden sposób nie można tego obrazu potraktować inaczej, bo jego słodowatość wręcz razi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones