PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=224726}
7,6 82 774
oceny
7,6 10 1 82774
5,7 7
ocen krytyków
August Rush
powrót do forum filmu August Rush

W co wierzyć? W harmonię między duszami, które wcześniej czy później się odnajdą, bo o tym jak sądzę jest film, a nie o wirtuozerii gry na gitarze (której istotnie brak). W odróżnieniu od wielu tu krytykantów, uważam film za bardzo udany. Z pewnością jest to zasługa dużej ilość muzyki w tym filmie. Osoby nie lubiące muzyki nie powinni oglądać tego filmu. Natomiast wszystkim pozostałym film bardzo polecam.

ocenił(a) film na 3
nieugiety

Są osoby, które nie lubią muzyki? Myślałem, że to jedyna rzecz na świecie, którą lubi każdy.

Muzyka jest imo fatalna w tym filmie. Zero muzyki klasycznej mimo, że matka gra na instrumencie. Mało tego, jak zaczyna grać to wyciszają to co gra obok niej i zamiast tego były kawałki w stylu Nickelbacka czy innego gówna w wykonaniu ojca z UWAGA! skrzypcami matki jednocześnie. Tak, żeby czasem nie zaszkodzić widzowi i się nie zmęczył materiałem bo muzyka klasyczna taka ciężka. Gdy zaczyna 'grać' ulica czy pole zboża to w decydujących momentach puszczają słodką muzykę Marko Mancina po cichu, wzruszające smyki, żeby widz miał przekonanie, że to gra przyroda/rytm miasta. Gdy już się wydaje, że tricki producentów nie mają końca to zaczyna grać wkurzający młody (który w każdej scenie zachowuje się jak niepełnosprawny i robi wkurzające miny) udając największych onanistów w historii muzyki w stylu Petrucciego z Dream Theater i jest to odbierane jako największa ze sztuk. Nie mam nic do ludzi, którzy takiej muzyki słuchają, ale na ekranie dzieje się jedno, a w głośnikach drugie. Straszne kłamstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones