PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99391}

Azumi

6,9 5 416
ocen
6,9 10 1 5416
Azumi
powrót do forum filmu Azumi

Dobry film!

ocenił(a) film na 9

Krwisty, co prawda i trup ściele się gęsto, ale jest przynajmniej jakaś akcja. Dzieje się i to sporo. Fakt, że niektóre sceny są nie realne (latanie) i wręcz naiwne (Azumi kontra cała armia najemników), ale całkiem miło się go ogląda. A przepiękna (moim skromnym zdaniem) Aya Ueto dodaje temu obrazowi uroku.
Fabuła jest także nieco kulawa, ale całość znakomicie się broni, zwarzywszy na fakt, iż autorem muzyki do filmu jest znakomity kompozytor Taro Iwashiro. Uważam wprawdzie, że kompozycje w filmie Shinobi są lepsze, ale Azumi jak wspomniałem ma swój urok i klimat. Na pewno wrócę do tego filmu jeszcze nie raz.

Mr_Mangas

Czy ten film naprawdę jest taki krwawy??? Właśnie zamierzam go wypożyczyć/kupić, ale się waham...:/ Jeśli ktoś miałby mi go polecić to czy byłoby to zdecydowane tak, pomiędzy tak-nie czy na pewno nie. Czy film jest trochę w stylu Shinobi czy nie za bardzo? Dzięki za answers...

ocenił(a) film na 9
ko_alka

No cóż, do Shinobi nie wiele ten film ma, bo Shinobi to baśń i o ile położono w nim pewien nacisk na sceny walk, tak, że jest ich sporo, to w Azumi te walki właśnie tworzą (wg. mnie) szkielet fabuły. Mogę ci go polecić jeśli lubisz samurajskie kino i miecze. Fabuła tak jak w przypadku Shinobi oparta jest na podstawie mangi, tyle, że w tym przypadku chodzi o czystą rozrywkę. Niemniej jednak sam obraz ogląda się bardzo miło (jeśli lubisz filmy akcji). Więc jestem zdecydowanie na TAK. Nadmienię tylko jeszcze, że nie omieszkałem kupić 2 płytowego wydania DVD i wcale tego nie żałuję.
Film może nie należy do wybitnych, ale stał się on jednym z moich ulubionych i jak już napisałem na pewno do niego wrócę.

Tobie natomiast polecałbym najpierw wypożyczyć go i obejrzeć, później ewentualnie kupić, bo jeśli nie przypadnie ci do gustu, lepiej stracić 5 czy 6 zetów niż 25 czy 40, nie uważasz? :)

Pozdrawiam serdecznie!

Mr_Mangas

No tak w sumie to najlepsze rozwiązanie...;) Jak tylko znajdę czas ruszam do wypożyczalni...:] A potem... Potem zobaczymy... Dzięki, buziaki!

ko_alka

No więc w końcu obejrzałam. I jestem bardzo pozytywnie nastawiona. Okay może i było dużo martwych ciał, ale zgadzam się co do tego, iż były istotną częścią fabuły. Ogólnie rzecz biorąc Azumi to bardzo smutny film...:( Ale i tak mi się podobał... Mam pytanie co do drugiej części - czy była lepsza czy gorsza (jeśli oglądałeś) i czy jest na dvd ( także wersja reżyserska)...?

ko_alka

P.S. Masz jeszcze jakieś filmy do polecenia;)??? (najlepiej made in japan;P)

ocenił(a) film na 9
ko_alka

Wiesz, Azumi 2 jest gorszy (moim skromnym zdaniem). Założyłem na stronie tego filmu odpowiedni temat :). Tak jak w nim napisałem, film robiła całkiem inna ekipa i nie bardzo im to wyszło. Co do DVD, to w Polsce, Anime Gate wyda go najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. Nabędę mimo wszystko :).
Co do filmów godnych polecenia... hmm... coś by się pewnie znalazło, ale teraz nic nie przychodzi mi do głowy. Jak znajdę odpowiedni tytuł, to napiszę :)

Pozdrawiam!

Mr_Mangas

Aha i już rozumiem o co chodzi z logo...:)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones