PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135317}
7,0 259
ocen
7,0 10 1 259
Balsamista
powrót do forum filmu Balsamista

10/10

ocenił(a) film na 10

Podziwiam gościa że potrafi dzień w dzień pracować przy zmarłych. Ja bym nie potrafił, bo już widok samej trumny mnie dołuje. A w opisie filmu jest chyba jakiś błąd bo to raczej nie jedyny balsamista w Polsce. Każdy większy zakład pogrzebowy ma w kostnicy swoich ludzi którzy zajmują się przygotowaniem ciał do pogrzebów.

ocenił(a) film na 8
Mariusz005

Kilka ujęć,kilka słów - efekt zadziwiający,świetny dokument.

ocenił(a) film na 9
Mariusz005

Zgadzam się z Mariuszem, stwierdzenie "jedyny balsamista w Polsce" jest próbą stworzenia obrazu kogoś niezwykłego, który zajmuje się zjawiskami co najmniej nadprzyrodzonymi.Zawód wykonywany przez tego pana jest normalną pracą, chociaż nie tak zwyczajną dla ogółu jak inne. Film oddający rzeczywistość, może poza nadmiernym mrokiem i brakiem innych pracowników kostnicy, ale domyślam się, ze te zabiegi miały na celu spotęgowanie wrażenia i dodanie pierwiastka grozy. W ogólnej ocenie - dobry dokument, walorem którego jest podkreślenie szacunku dla ludzkiego ciała po śmierci.

maxilla88

Mylicie pojęcie balsamisty ze zwykłą osobą przygotowującą ciało do pogrzebu.
W normalnych okolicznościach po prostu się zwłoki myje i maluje. Oraz oczywiście chowa do "lodówki", aby nie śmierdziało. Prawdziwy balsamista "konserwuje" zwłoki tzn. pozbawia je organów, napełnia specjalnym płynem etc. Dobrze zakonserwowane zwłoki wyglądają jakby spały. Nawet ciężkie przypadki w których normalnie wieko nie mogłoby być odsłonięte, dobry balsamista potrafi naprawić.

LilithBlade

Shinjuro :P

ocenił(a) film na 8
Mariusz005

Ja zaś zwróciłem uwagę na zakrywanie ręcznikiem twarzy. Ciekaw jestem czy ze względu na szacunek do zwłok czy też chodzi o prawo (twórcy filmu mogliby mieć problemy, jak sądzę)

Świetny dokument...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones