PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4044}
6,9 783
oceny
6,9 10 1 783
Bandolero
powrót do forum filmu Bandolero!

- Jest ładną kobietą.
- Nie jest ładna - jest piękna. To kobieta o jakiej marzysz, ale nigdy nie będziesz mieć.

"To skromne żarcie, ale przypomina kobietę: jest ciepłe i za darmo".

"Mężczyźnie nie wolno 3 rzeczy: pluć w kościele, drapać się przy matce i dłubać w nosie".

"Pomyślałem, że byłaby z nas dobra para: ja, biedny i bez żony, i pani - bogata i bez męża".


A poza tym, to western ładnie sfotografowany (plenery), z wyrazistą muzyką Goldsmitha (pam, pam, pam), seksowną Welch, a na końcu okazuje się, że "prawie się udało". Oczywiście prawda jest taka, że nic się nie udało. Antywestern pełną gębą.

La_Pier

Cytaty rzeczywiście bezcenne. Film ogólnie bardzo dobry, ale chyba jeszcze nie "antywestern pełną gębą". Nie ma takiej jazdy jak u Leone:). Klasyczny western też to nie jest, dokładnie coś pomiędzy, w stylu "Zawadiaki" czy "Zawodowcy".

kuba910

Dla mnie w "Bandolero!" mamy jednak już myślenie rodem z antywesternu. Wprawdzie, to nie jest ten kaliber co u Leone, ale jednak nie jest to także klasyczny western w którym czarne charaktery muszą być jednowymiarowymi postaciami. Naprawdę kawał bardzo solidnego westernu :)

La_Pier

Mniejsza o to czy antywestern czy "coś pomiędzy", fakt niezaprzeczalny że film bardzo dobry. Znasz coś w podobnym klimacie? Czyli różniącego się od klasycznego westernu.

ocenił(a) film na 6
La_Pier

Cytaty jak cytaty, żadnej rewelacji. Sam film niezły, chociaż ta bandycka moralność strasznie wkurza.

ocenił(a) film na 9
Aldo_Raine

-Porozmawiajmy.
-Tak naprawdę...
-Tak rozpoczynają rozmowę kłamcy.

ocenił(a) film na 8
La_Pier

mnie się strasznie podobały w ogóle kwestie w całym filmie i sposób ich wypowiadania szczególnie przez Jimmiego Stewarta, jest to jeden z niewielu westernów do którego chętnie wracam i mogę oglądać wiele razy, a no i jeszcze ten Dean Martin aj jaj aż chce się patrzeć ;P :D

ocenił(a) film na 9
La_Pier

-Będę pani przyjacielem. Pani nim być nie musi.
-Jestem dziwką od 13 roku życia. Moja rodzina nigdy nie głodowała. Dam sobie radę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones