PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91994}

Basen

Swimming Pool
6,6 22 134
oceny
6,6 10 1 22134
6,9 14
ocen krytyków
Basen
powrót do forum filmu Basen

Ciekawa fabuła i zaskakujące zakończenie. Nic dodać nic ująć, bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 5
ewadbr

Albowiem gdyż..? Co Ciebie w nim tak ujęło?

ocenił(a) film na 8
maxcius_2

Mnie ujął klimat, powolne tempo, szczególnie w scenach z upalnych dni (wzorowane chyba trochę na "starym" Basenie z Romy S.) i ujęła mnie Ludivine Sagnier - akurat nie tylko wyglądem, bo nie do końca jest w moim typie.

Co mi się nie spodobało - to jest film o [spoilery] marzeniach i imaginacjach kobiety, ale kobiety starej i brzydkiej. Przykro mi, lecz Szarlotka Rampling nigdy nie była zbyt piękna, a obecnie jest już po prostu stara. Film miałby lepszy efekt, gdyby również jej postać grała osoba nieco atrakcyjniejsza fizycznie. Niestety, ale w takich wysmakowanych (również wizualnie) filmach, jest to ważne.
Zbyt szybko odgaduje się, że matka Julie nie żyje - ach, biedna, niekochana dziewczyna i zły ojciec - więc z tej przyczyny puszcza się z każdym (a o matce mówi z błyskiem w oku i z podejrznymm szacunkiem).
Nie pamiętam natomiast w którym momencie zacząłem podejrzewać, iż również sama Julie nie istnieje - i to z kolei dobrze świadczy o filmie, takie rozwiązanie powinno się wprowadzać stopniowo, pozostawiając pole dla wyobraźni widza. Dopiero dla wyjątkowo niedomyślnych - dobitnie w finale.

P.S. Sorry, ale skoro już tyle się napisałem, to założę z tą wypowiedzią nowy wątek.

ocenił(a) film na 8
Martinn

Film świetny!!! Mnie osobiście p.Rampling wcale nie raziła swą cielesnością:) Aktorzy świetnie zagrali swoje role i bardzo dobrze oddali charakter postaci. Fajnie nakreślone różnice między Angielką i Francuzką, między młodością i dojrzałością. Natomiast różnice między fantazją i realizmem b.ładnie zatracone:)
Klimat filmu świetnie nadaje się na zimowe wieczory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones