PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 271
ocen
7,4 10 1 107271
7,4 51
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Nie dość, że prawa aborcyjne im odebrano przy gwałcie i poronności, to jeszcze miast mieć wsparcie u silnych mężczyzn mogą głównie przebierać miedzy słabymi niuniusiami zachwycających się filmem o faceciku w kostiumie nietoperza.
Filmy o menach, niemenach w kostiumach to jest coś naprawdę dziecinnego, czysta farsa, a to wciąż się sprzedaje...
Średnia filmu?
8.0, tymaczsem wybitny, nietuzinkowy Makbet czarno-biały dużo niżej.
Przykre, śmiech na sali.
A jeszcze idzie wojna z Rosji prawdopodobnie i kto nas obroni?
Gdy po broń i strzelnicę sięgać powinni to oni nałożą gatki i pidżamkę z nietoperzami i będą liczyć, że batmanek fru przyleci
Farsa, farsa...
A wam panienki radzę jedno - uciekajcie z tego kraju!!
Bardzo dobrze jak słysze, że coraz więcej za granicą albo z Arabami, bo sam im się nie dziwię i gdybym miał wnuczkę, to bym to samo polecił.

MiroslawBrzezik

Generalizacja, coś strasznego

ocenił(a) film na 1
JohnTheBrave

Straszne to jest to, że oceny współczesnych młodych ludzi na portalu, który nomen omen traktuje o sztuce zrównują batmana z dziełami jak "Dawno temu w Ameryce".
Jestem otwarty na wiele rzeczy, poruszył mnie nawet tak wulgarny film jak Tytan(w tym szaleńśtwie była metoda!!!), ale takiego steku bzdur za sztukę i film wartościowy nie jestem w stanie uznać.

MiroslawBrzezik

Kiedyś w miejscu filmów superbohaterskich były westerny i popularne filmy z gatunku miecza i sandału. One też były powtarzalne i też byli w nich przebierańcy. Później były akcyjniaki no i teraz filmy o ludziach w trykotach. Ja widzę, że jedno z drugiego wynika i się zazębia

ocenił(a) film na 1
JohnTheBrave

Z tym, że westerny mogły być typowym trutaniem rewolwerów jak dzieła z Johnem Waynem, ale mogły być też spaghetti ambitnymi tworami jak te od Mistrza Leone. Tutaj tego rozróżnienia nie ma.

MiroslawBrzezik

Poszukiwacze to trutanie rewolwerów a Leone nie robił zwykłej rozrywki? Są akurat lepszym filmem niż Dobry, zły i brzydki. To ten drugi jest miałki przy tym pierwszym.

MiroslawBrzezik

Akurat westerny Leonego (zwłaszcza "Dobry, zły i brzydki") niewiele różnią się od komiksowych dyrdymałów o Batmanie, stopień oderwania od rzeczywistości jest ten sam. Co za różnica, czy młodzi mężczyźni oglądają Batmana czy Clinta Eastwooda? Jeden i drugi jest tylko jakąś eskapistyczną fantazją, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością nic wspólnego. Od oglądania lejących się po mordach twardzieli nikt się jeszcze twardy nie zrobił. Zresztą bycie twardzielem to nie tylko strzelanie do najeźdźców, ale (w przytłaczającej większości) zapewnianie bytu swojej rodzinie, otaczanie opieką żony i dzieci, odpowiedzialność za losy swoje i swojej rodziny itp. W internecie masa jest takich cwaniaków gadających o tych mitycznych "p**łach w rurkach" zwiastujących koniec mężczyzn, choć sami potrafią jedynie siedzieć z browarkiem przed telewizorem, gapić się na Clinta Eastwooda i marzyć sobie, że sami też by chcieli być takimi twardzielami.

MiroslawBrzezik

Batmany nie są takie nowe zaraz. Komiksy z nimi istnieją już od lat 40tych. Moda na westerny wywołał w podobnym czasie "Dyliżans" gdy na piśmie swą karierę zaczął Superman i Nietoperek.

Oceny? Ktoś w miarę ogarnięty leje na nie ciepłym moczem. One nic tu nie znaczą.

ocenił(a) film na 1
grzegorz_cholewa

Nie są, ale zawsze byly to twory raczej żartobliwe i dziecięce, z Adamem Westem. Tutaj poważni dorośli ludzie mówią o dramacie kryminalnym, porażka!!

MiroslawBrzezik

Ewoluują jak wszystko. Komiksy też się zmieniły w latach 80-tych.

ocenił(a) film na 1
grzegorz_cholewa

W Ameryce mamy terminy G R A P H I C. N O V E L(powieść graficzna, coś ambitnego) i C O M I C(komiks, głupkowata historyjka z celem zadowolenia gust dziecięcych. Meni należą do tej kategorii drugiej. Co innego czytać COMIC, co innego dziełą Rosińskiego.

MiroslawBrzezik

Komiksów czytałeś chyba niezbyt wiele, prawda?

ocenił(a) film na 1
grzegorz_cholewa

Czytam raczej literaturę piękną z górnej półki, a nie popkulturę. Ją pozostawiam młodszym.

MiroslawBrzezik

Co to znaczy popkultura? Co to jest literatura piękna z górnej półki? Czyli jaka? Zgaduję, że gatunki fantasy, fantastyka zalicza pan do popkultury?

ocenił(a) film na 1
forek23

Owszem.

MiroslawBrzezik

Władca pierścieni, Wiedźmin, Baśnie Andersena czy braci Grimm to niekoniecznie literatura dla młodszych.

ocenił(a) film na 1
forek23

Baśnie Andersena to właśnie z założenia literatura dla najmłodszych czytelników.

MiroslawBrzezik

Baśnie Andersena tak. Choć nie tylko dla najmłodszych.

MiroslawBrzezik

Teraz tyle u nas wydają, możesz poszukać i kupić jakieś patrząc wpierw na zestawy typu "Komiksy, które musisz przeczytać".

ocenił(a) film na 1
grzegorz_cholewa

Mam wazniejsze wydatki niż takie bzdury.

MiroslawBrzezik

No dobrze, to jaka literatura piękna? Tytuły.

ocenił(a) film na 10
MiroslawBrzezik

Podobno wielu ludzi na starość robi się zgryźliwych i nikt nie ma ochoty z nimi przebywać, nawet przez 15 minut w autobusie miejskim. Ciekawe dlaczego, jakieś pomysły?

ocenił(a) film na 1
jakub373_filmweb

Inwektywy, argumentum ad personam, panu dziękujemy :)

MiroslawBrzezik

Pan (S i m p) daje 1/10 za Batmana, pisząc kompletnie z dupy argumenty. :D

ocenił(a) film na 1
zomeer

S i m p?
Proszę rozwinąć?
Albo może nie, bo zaraz się okaże, że to kolejne wulgaryzmy...

MiroslawBrzezik

Dałeś 1/10, czyli realizacja filmu, muzyka, aktorstwo było po prostu dnem i wodorostami, tak mam rozumieć? Czy mam to rozumieć tak że nie lubisz gatunku i każdy film oceniasz na 1?

ocenił(a) film na 1
Mike_Could

Taki z tego "gatunek" filmowy jak z disco polo muzyczny.

ocenił(a) film na 10
MiroslawBrzezik

Czytając Pana komentarze czuję zażenowanie. Jest Pan zwykłym trollem który szuka atencji. Widać po ocenach innych Pana filmów. Myszce miki dając dyche xD

ocenił(a) film na 1
Pattu91

"Fantazja" to arcydzieło wśród animacji.

MiroslawBrzezik

Oglądałem oba. Makbet na poziomie artystycznym zdecydowanie góruje nad Batmanem, tutaj nie ma nad czym dyskutować. Ale ten film miał taki być. Teatralny, artystyczny, niczym sztuka na scenie. Batman z kolei to czysta rozrywka w najlepszym wydaniu. Tu ma być przepych, dziwne postaci, akcja, nawet kicz. Bo kto na poważnie weźmie twory, w których facet przebiera się za zwierzaka i gania nocą po mieście za złoczyńcami? To ma być w pewien sposób dziecinne, nawet jeśli ton jest wzniosły. Bo takie były komiksy. Pewnie gdybym ich nie czytał w dzieciństwie, ten film nie podobałby mi się tak bardzo. Taka moda i tego się oczekuje od nowoczesnego kina. Titane przykładowo, jest filmem postępowym samym w sobie, pewnie będzie miał duży wpływ na przyszłe filmy, Batman z kolei - jedynie dla gatunku (akcja, kino superbohaterskie). Dodatkowo, ten drugi dużo czerpie z dobrze znanych już dzieł. Tak jak Tragedia Makbeta jest Adaptacją arcydzieła Szekspira. Każdy z tych filmów powinien, moim zdaniem, stać na osobnej półce i powinno patrzeć się na nie osobno. Nadmienię, że nie lubię kina science-fiction ani akcji. Natomiast nie broniłbym Batmana, gdyby nie porównanie go do Makbeta. To trochę jakby porównać wyjście do baru z wyjściem do teatru. Tu i tu może być wspaniale. Dostrzegam wszelkie różnice, ale dlaczego miałbym je ze sobą zestawiać, jeśli nie mają ze sobą nic wspólnego?

Druga rzecz, średnią filmu nigdy nie należy się sugerować, to tylko cyfra z ułamkiem. Makbet ma niższą ocenę od Batmana, bo kino artystyczne zawsze będzie cieszyło się mniejszym zainteresowaniem od mainstreamu. A jeśli zwyczajny zjadacz popcornu zetknie się z dziełem dużo bardziej duchowym, wtedy albo nastąpi przełom, albo - dużo częściej - odrzucenie i niska nota.

Przeczytałem, że jest pan rocznikiem 58. Ja urodziłem się w 2002 roku i szczerze dziwi mnie pańskie podejście. Drugiej części pańskiej opinii nie skomentuję.

ocenił(a) film na 9
MiroslawBrzezik

Śmieszy mnie pański wywód na temat filmu o ''faceciku w kostiumie nietoperza'', biorąc pod uwagę to, że ocenił Pan taki twór jak ''Księga Boby Fetta'' na 8. Hipokryzja aż się wylewa, nie wspominając już o zamkniętej głowie jaką Pan, bez dwóch zdań, posiada. Współczuję wnukom, mam nadzieję że wyrosną na ludzi potrafiących ujrzeć aspekty artystyczne przez sam pryzmat sztuki, a nie samej nostalgii, tak jak Pan to ma w zwyczaju. Już nie wspominając o wplataniu polityki w każdą wypowiedź i o durnych spostrzeżeniach pt. ''kiedyś to było, teraz to nie ma''.

MiroslawBrzezik

Fajne konto Analny

ocenił(a) film na 1
YodaRozpruwacz

Nie rozumiem tak grafomańskiej konstrukcji zdania, ale ostatnia jego część wskazała mi, że nawet nie muszę przy kimś z tak prymitywnymi, kloacznymi zainteresowaniami :)

MiroslawBrzezik

Przecież to twoje zainteresowania :)
https://www.filmweb.pl/user/Analny_Wojownik

ocenił(a) film na 1
YodaRozpruwacz

Takie konto jak w tym linku powinno się blokować. Absolutna ordynarność wynikająca z biedoty intelektualnej i niskiej samoświadomości, powinien jeszcze raz przejść proces wychowania lub zostać zamknięty w jakimś zakładzie.

ocenił(a) film na 10
MiroslawBrzezik

Dziadu idź do grobu

ocenił(a) film na 1
nikeroni10

A ty się leczyć człowieku, bo takie koszmarne odzywki nie wskazują na to aby pod czerepem wszystko było ułożone.

MiroslawBrzezik

Panie, jeśli nie lubi Pan filmów na podstawię komiksów, gier czy bajek to proponuję ich nie oglądać zamiast oglądać, a po tym wypisywać podobne brednie i bebły dając upust swojej frustracji. Pozostań Pan przy swoich westernach i będzie git...

ocenił(a) film na 1
Maciej_Kowalewski

Na podstawie gry widziałem fajny przygodowy ANSZRED o łowcach skarbów :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
eonth1

Zgłoszone za wulgaryzm i totalitarny ton wypowiedzi.

ocenił(a) film na 9
MiroslawBrzezik

Jestem młodym człowiekiem, lecz mogę zrozumieć dlaczego jest pan tak oburzony i źle nastawiony względem tego filmu. Rozumiem jest pan starszy i woli stare klasyki od nowego kina. Pisze pan że jest pasjonatą kina, a więc nie mogę pojąć dlaczego ocenił pan ten film na 1/10. Nawet jeśli nie potrafi się pan przekonać do Batmana, jako realistycznie ukazanego samozwańczego stróża prawa z powodu jego stroju, to i tak powinien pan choć docenić inne aspekty tego filmu. Zdjęcia są tu piękne, muzyka idealnie trafia w klimat, świetny montaż. Reżyser wzorował się często na najlepszych i robił to w sposób świetny. Więc nawet jeżeli mógł się panu film nie spodobać z powodu nie potrafienia zaakceptowania innej rzeczywistości w jakiej rozgrywa się ten film to i tak ocena jest zbyt zaniżona. Więc pytanie moje jest takie: Obejrzał pan faktycznie ten film czy na podstawie opinii na temat innego superbohaterskiego filmu pt. "Spiderman No Way Home" (który ocenił pan na swoim koncie) postanowił pan, że nie ma sensu oglądać tego filmu, nie dał pan szansy temu filmowi i od razu wystawił pan negatywną ocenę? Bo od razu mówię, że te dwa filmy są stworzone przez różnych producentów i ludzi i są kompletnie inne. Osobiście nie jestem fanem Marvela (Spiderman, Kapitan Ameryka itd.), ponieważ ich filmy są dość powtarzalne i proste, typowo rozrywkowe i to jest ok dla wielu osób, choć nie czuć tam jakiegokolwiek zagrożenia ani nic z tych rzeczy (po prostu filmy akcji, rozrywkowe). Za to The Batman od DC to coś kompletnie innego.

SimiX1899

Sorry ale twoja ignorancja co do filmów Marvela jest wręcz porażająca.Te filmy pod płaszczykiem lużnego kina rozrywkowego latami budują postaci dodają kolejne doświadczenia z których ci póżniej wyciągają wnioski budują ich relacje mniędzy sobą.Ponadto twórcy tych filmów małymi krokami budują to uniwersum aż dochodzi do takich filmów jak endgame gdzie widzimy w końcu zwieńczenie wszystkich budowanych przez lata wątków.Uwierz mi że gdyby Ironman przez te lata tak się nie rozwinoł to wszyscy mieliby wywalone na jego poświęcenie w endgame.A pan który rozpoczoł ten temat to nawet Spidermana nie oglądał tylko zobaczył jego zwiastun przed seansem innego filmu więc ta ocena też jest nie sprawiedliwa

MiroslawBrzezik

dzienki pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
MiroslawBrzezik

Jeszcze nie uslyszelismy tytułów tej literatury pięknej z wysokiej półki. Póki co to wywody ponizajace widzów filmów rozrywkowych . Tutaj jesteś mało inteligentnym typem który próbuje innym tłumaczyć że to nie jest nic wybitnego.. Na FW dużo takich ynteligentow konsupmcjonistow wysokiej sztuki, a rzeczywistośc jest taka że to puste biadolenie bo bełkot pseudoartystyczny nie interesuje innych tak jak filmy szeroko rozumiane jako rozrywkowe.

ocenił(a) film na 5
MiroslawBrzezik

Nie chcą Polaków to będą mieć przybyszy z Afryki, Bliskiego Wschodu i upadającego kraju na literę U.

MiroslawBrzezik

2 sprawy:
* plus za Bogarta w tle (kocham Go i czczę tak samo mocno jak Jimmy Cagneya czy Marlona Brando!)
* "Batman Forever" pozostaje bezapelacyjnie najlepszy i niedościgniony (!).

OLDschooL_Man

Siema Hejvi :) The Batman to najlepszy film o Batmanie.

A, ten temat to trolling Napruta xD

neo_angin

Elo, Piguła! :)))
Nie wiedziałem, że to Napruto - dowcipniś z niego, nie ma co. xDDD

Swoją drogą obejrzałem ostatnio całego MCU i powiem krótko: jest nierówny w uj, bo obok wybitnych "Strażników Galaktyki" (do spółki ze świetnym "Ant-Manem" czy ostatnimi 2-ma "Avengersami") trafiają się padaki jak 2 pierwsze części "Thora" do kompletu z "Kapciem" i najgorszym ze wszystkich "Spider-Manem" (dla 12-latków) idącym w parze z "Eternals" (będącym poza nawiasem kapy mantel) i jałowym "Shang-Chi". Czekam niecierpliwie na 3-kę "Strażników" bezapelacyjnie, a potem na "Thora" i "Strange'a" - w tej kolejności.

------------

A co do powyższego tematu to wizja JOELA SCHUMACHERA rządzi nieprzerwanie od '95 pod każdym kątem: obsady, kostiumów czy muzyki Elliota Goldenthala!!! B-)

neo_angin

P.S.Angin. Wcześniej uważałeś bzdury Nolana za "najlepszego Batmana", a teraz uważasz powyższe, więc to tylko kwestia czasu, gdy za najlepsze uznasz kolejne gdy wyjdzie... xDDDDD

Cóż, ja tam zostaję przy Klasyce.

MiroslawBrzezik

Oj, ktoś tu się na siłę próbuje dowartościować. Zabrakło jeszcze tylko, za moich czasów..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones